תפריט
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - כרטיסים

ג'ים בוטרייט ולו סילבר נכנסו ל"היכל המכבים"

האגדות הצהובות ג'ים בוטרייט ז"ל ולו סילבר זכו לכבוד של מלכים ונכנסו להיכל התהילה של מכבי תל אביב - "היכל המכבים", בטקס מרגש שנערך בהיכל נוקיה.

28/10/2013
ראשי · היסטוריה · ג'ים בוטרייט ולו סילבר נכנסו ל"היכל המכבים"

מועדון הכדורסל מכבי אלקטרה ת"א עשה כבוד של מלכים לשתי האגדות הצהובות, ג'ים בוטרייט ז"ל ולו סילבר, מגיבורי עונת 1977-1978, שנכנסו בטקס חגיגי ל-"היכל המכבים" של המועדון, וגופיותיהם הורמו לתקרת היכל נוקיה. סילבר ואלמנתו של בוטרייט קיבלנו מגן יוקרתי על הצטרפותם הרשמית להיכל התהילה וטבעת זהב משובצת ביהלום.

לשניים עשו כבוד חבריהם לקבוצה המיתולוגית של 1977, שעשתה היסטוריה והביאה את גביע אירופה בפעם הראשונה לתל-אביב – טל ברודי, מיקי ברקוביץ', מוטי ארואסטי, אולסי פרי ושוקי שוורץ, יחד עם עוזר המאמן אריה דוידסקו, הפיזיותרפיסט אורי בהרב, המנהל שמלוק מחרובסקי, רותי קליין, אלמנתו של המאמן המפואר רלף קליין ז"ל והיו"ר שמעון מזרחי. .

לו סילבר

בקיץ 1975 הגיע למכבי ת"א ושיחק במדיה 10 עונות בהן שימש גם בקפטן. פורוורד סופר אינטליגנט, עם זריקת הניתור הייחודית (הכדור מאחורי הראש) ועם השפם הבלתי נשכח. האיש שחיבר את קבוצת הכוכבים של מכבי ת"א שזכתה בשני גביעי אירופה ב-1977 ו-1981. קלע 1,999 נקודות במדי מכבי באירופה – מקום חמישי בכל הזמנים.  עובד כעורך דין ומבריק בכך לא פחות מבכדורסל. 

ג'ים בוטרייט

בקיץ 1974 הגיע למכבי האיש בעל יד הזהב. שיחק 7 שנים בצהוב-כחול ונחשב לאחד השחקנים הגדולים והחכמים ששיחקו כאן אי פעם, כשבין היתר שימש גם כן כקפטן. אם יש מישהו שהגיע למשחקים הגדולים זה ג'ימבו. צלף 26 נקודות בגמר ההיסטורי בבלגרד 1977 והוביל את מכבי לזכייתה הראשונה בגביע אירופה לאלופות. קלע 1,481 נקודות בגביע אירופה. בפברואר האחרון, לאחר שנאבק במחלת הסרטן, הלך לעולמו כשהוא בן 61 בלבד. נמצאת איתנו היום אלמנתו כריס. מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×