תפריט
כפתור ימני - מנויים כפתור אמצעי - כרטיסים כפתור שמאלי - חנות
כפתור ימני - מנויים כפתור אמצעי - כרטיסים כפתור שמאלי - חנות

פרויקט הצעירים של מכבי אלקטרה ת"א יוצא לדרך

מכבי חנכה את פרויקט האקדמיה ויצרה שיתוף פעולה עם עירוני ר"ג. אבי אבן: "הרעיון המרכזי הוא ליצור סוג של קולג' כדי לקבל תוך שנתיים-שלוש את המוצר המוגמר שמוכן לקבוצה הראשונה של מכבי".

02/10/2014
ראשי · נוער · פרויקט הצעירים של מכבי אלקטרה ת"א יוצא לדרך

פרויקט האקדמיה של מועדון הכדורסל מכבי אלקטרה ת"א יצא לדרך! לאקדמיה נבחרים מספר מאוד מצומצם של כישרונות עד גיל 18, הם חיים בתנאי פנימייה בבית בצמוד לבית הספר תיכון חדש ת"א, זוכים למטריה מקצועית רחבה שכולל אימוני כדורסל 3 פעמים בשבוע, ליווי של תזונאי, פסיכולוג ספורט ועוד, כל זאת במקביל להשקעה גדולה מאוד בלימודים וחובת מצוינות.

מנהל מחלקת הנוער, אורן אהרוני, יהיה אחראי על פיתוח הגארדים, ועל הגבוהים אחראיים שני מאמן קרואטים, וליקו פרוביץ' ומלאדן שוסטאן, כאשר האחרון ?היה מאמנו הראשון של ניקולה ווצ'יץ' ומי שליווה את סנטר לאורך כל הקריירה שלו. מאמן הכושר הוא רגב פנאן העובד תחת אבי קובלסקי בקבוצה הבוגרת. מי שישקיפו ולמעלה ויעקבו אחרי פיתוח השחקנים יהיו וויצ'יץ' עצמו, ואנשי מחלקת הסקאוטינג אבי אבן ויאיר שבח.

בנוסף לאקדמיה נוצר שיתוף פעולה עם עירוני רמת גן מהליגה הלאומית. שיתוף הפעולה נולד מהצורך לייצר נישה מקצועית שתהווה המשכיות לשחקנים שמסיימים את גיל הנוער, ותספק להם דקות משחק חשובות בליגה השניה ונחיתה רכה בבוגרים. רמת גן זה מועדון שלאורך השנים גידל המון שחקנים צעירים לכן החיבור איתו היה טבעי ביותר. על הקווים בקבוצה יעמדו אורן אהרוני כמאמן ראשי ועוזרו יהיה וליקו פרוביץ'.

נציגי מכבי בסגל השחקנים של עירוני רמת גן הם נמרוד לוי, גל גלינסקי, אור לאומי, דור כהן ועמית הוכדוף. לצידם משחקים עם כרטיס כפול עידן זלמנסון ובן אלטיט, וכמו כן ארד הררי ששיחק בעונה שעברה בקבוצה הבוגרת. הזרים בקבוצה הם דראגן בנדר, קרואטי בן 16 המתנשא לגובה של 2.11 ונחשב לאחד הכישרונות הגדולים באירופה וחתום במועדון לחוזה ארוך טווח, והגארד האמריקאי קוואמה וון שחתום גם כן אצל הצהובים והושאל לר"ג.

מנכל מכבי אלקטרה ת"א, דני פדרמן: "הרעיון להתחיל עם האקדמיה התחיל עם המצב בשטח עם כל נושא הזהות הישראלית, זה נושא שכולם מדברים עליו, רואים גם את התוצאות במהלך השנים האחרונות בנבחרות ישראל, והחלטנו שאנחנו צריכים להיות למעשה קטר בנושא הזה. בסופו של דבר אחד המניעים שלנו באמת להשקיע בזה גם כחלק מהאחריות שלנו לענף הכדורסל בישראל. הרבה מהם בסופו של דבר אם הם לא יהיו במכבי, יהיו שחקנים בנבחרות ישראל או בקבוצות אחרות בליגה הישראלית.

ראש מחלקת הסקאוטינג ופיתוח שחקנים, אבי אבן: "הרעיון של האקדמיה הוא לקחת את השחקן הכי טוב בכל שכבת גיל, לנסות להתאים תוכנית עבודה שהיא מתאימה לו ספציפית וליישם לו מטען מקצועי ומנטלי גדול ככל האפשר. הרעיון המרכזי הוא ליצור סוג של קולג' כדי לקבל תוך שנתיים-שלוש את המוצר המוגמר שמוכן לקבוצה הראשונה של מכבי".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×