תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

מכבי מרכינה ראשה: הלך לעולמו תנחום כהן מינץ

מועדון הכדורסל מכבי ת"א מרכין את ראשו ומוריד את דגלו על לכתו של תנחום כהן מינץ, בן 75 במותו, מגדולי השחקנים והאנשים של ת"א ונבחרת ישראל בכל הזמנים. ארונו יוצב ביום ב' ב-13:00 בהיכל נוקיה.

11/10/2014
ראשי · ארכיון כתבות · מכבי מרכינה ראשה: הלך לעולמו תנחום כהן מינץ
מכבי מרכינה ראשה: הלך לעולמו תנחום כהן מינץ
ביום שני (13.10) בשעה 13:00 יהיה ניתן לעבור על פני ארונו של תני כהן מינץ ז"ל בהיכל נוקיה. בשעה 14:00 ישאו הספדים. ב-15:30 תתקיים ההלוויה בבית העלמין קריית שאול.

תני היה מעמודי התווך ומאבני היסוד של המועדון עוד מהימים בהם שיחקה הקבוצה במגרשה הישן ברחוב המכבי בצמוד למגרשי הטניס, שם נהגו הוריו לשחק, ויהושע רוזין שהבחין בגובהו הנדיר שיכנע אותו לעזוב את הטניס לטובת הכדורסל.

תני, שכונה ״הגבוה״, היה איש בעל תכונות נדירות, חוכמה וידע שאף התבטאו בתרומתו למערכת הביטחונית בישראל.

תני היה בן 75 במותו. המועדון שולח את תנחומיו הכנים לרעייתו דפנה, לילדיו ולכל בני המשפחות כהן מינץ ורבינוביץ׳.מתוך הספר ״מכביסט״, הפרק על 20 השחקנים הגדולים בכל הזמנים של מכבי ת״א:

תנחום כהן-מינץ

הכדורסלן הישראלי הגבוה האמיתי הראשון – 2.04 מטר.

מגיל צעיר קראו לו "הגבוה", אך הוא מוכר לכולם בכינוי "תני". היה אלוף הנוער של ישראל בטניס ובגיל 15 שוכנע ע"י המאמן יהושע רוזין לעבור לשחק כדורסל. נחשב לאחד משחקני הציר הטובים באירופה וב-1964 הופיע בחמישייה הראשונה של נבחרת אירופה במשחק נגד ריאל מדריד.

ב-16 עונות במכבי תל אביב (1957 – 1972) זכה בתשע אליפויות, בהן קלע 5,220 נקודות, ותשעה גביעי מדינה. יחד עם טל ברודי אחראי לנס בדאלונה ולעונה המופתית ב-1967, בה העפילה מכבי לראשונה לגמר אירופי.

זכה עם נבחרת ישראל במדליית הזהב במשחקיה אסיה בבנגקוק 1966. מהסמלים הגדולים והאהובים של מכבי ת"א ונבחרת ישראל.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×