תפריט

חי את החלום

דני אבדיה בראיון


ראשי > יורוליג מחזור 22 > דני אבדיה בראיון

דני אבדיה נבחר לחמישיית טורניר הנוער של היורוליג, בו סיימה מכבי טדי תל אביב במקום השני. הנציג היחיד של הקבוצה הבוגרת הספיק כבר לחזור לישראל ולטוס לוויטוריה, אבל לפני כן העניק ראיון לאתר היורוליג בו דיבר על הטורניר, דקות המשחק והגישה שלו בעולם הכדורסל. 

"נהניתי מאוד להגיע לאולם היפהפה הזה, לשחק עם החברים הכי טובים שלי ולנצח משחקים", אמר לאתר היורוליג דני אבדיה. "זו הסיבה בגללה אני משחק: ליהנות ולהתחרות יחד עם החברים שלי, להילחם יחד עם החברים שלי. זה הכי טוב שאוכל לבקש". 
dfgsdf
דני אבדיה בראיון

כשנשאל על התחושות עקב הזכיה בקיץ באליפות אירופה לנבחרות עתודה, השיב אבדיה: "אני לא יכול להסביר עד כמה זה היה משמעותי עבורי ומה הייתה הנבחרת הזאת בשבילי. חוויה גדולה וכבוד לייצג את המדינה שלי ולהביא את מדליית הזהב הראשונה. אעשה את המיטב כדי לזכות בכל התארים שבעולם". 

דני אבדיה גם נשאל על ההשתלבות בגיל צעיר בקבוצה הבוגרת של מכבי, והסביר: "אני חושב שהגיל לא ממש משנה. כשאני משחק בבוגרים, אני לא חושב כמה אני צעיר או עד כמה אני חלש. אני משחק את המשחק שלי ולכל אחד יש קצב התקדמות שונה. כל אחד מתפתח במהירות שונה ואני לא מודאג". 

dfgsdf
דני אבדיה בראיון

כשהזכירו לו את היום בו הפך לשחקן הצעיר ביותר ששיחק במדי הקבוצה הבוגרת של מכבי בגיל 16 ו-320 ימים, סיפר: "הייתי נרגש, אבל החברים שלי מסרו לי את הכדור. הם רצו שאקלע ואני מודה להם על זה". כמעט שנה לאחר מכן, בבית מול פנרבחצ'ה במשחקו הראשון של יאניס ספרופולוס כמאמן בהיכל, ערך אבדיה את הבכורה ביורוליג. 

"הפעם כבר לא הייתי עצבני, הייתי בטוח בעצמי", גילה דני אבדיה על אותו משחק מול פנר. "נכנסתי למגרש מאוד מוכן ועמוס במוטיבציה. לא קיבלתי הרבה דקות, אבל ניסיתי לעשות את המיטב ואני אסיר תודה על כך שקלעתי את הסל ההוא. זה רגע שיישאר איתי כל החיים". 

dfgsdf
דני אבדיה בראיון

על המשימות היום-יומיות סיפר השחקן בן ה-18: "אני עושה כל מה שאני יכול. אני עובד קשה וממש משתפר באימונים. אני מתקדם וגורם למאמן לסמוך עליי. אני מנסה לשחק טוב בהגנה. אני לא מודאג לגבי דקות משחק, אבל עובד קשה ומודה על הדקות שאני כן מקבל. הן חשובות ואני לא דואג, הן עוד יגיעו". 

למי שכבר מכיר את הסטורי של דני אבדיה באינסטגרם, ההאשטאג #LivingTheDream נראה מוכר. "זה פשוט כיף", הסביר. "בכל יום אני אומר תודה על עוד יום בו אני יכול לגעת בכדור, לקלוע ולהיות באולם עם החברים שלי. זה ממש לחיות את החלום ולא אשנה זאת. זה תמיד יישאר המוטו שלי".

דני אבדיה בראיון
דני אבדיה בראיון

קישור ×