תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש

הגמר בבלגרד – הסיפור שלא סופר

כל מכריי יודעים כי הגמר הראשון שלי היה גם הגמר הראשון של מכבי, בבלגרד 1977. אבל היום, 31 שנים אחרי, הגיע הזמן לחשוף את הסוד הגדול.

28/04/2008
ראשי · חדשות · הגמר בבלגרד – הסיפור שלא סופר
הגמר בבלגרד – הסיפור שלא סופר

כל מכריי יודעים כי הגמר הראשון שלי היה גם הגמר הראשון של מכבי, בבלגרד 1977. אבל היום, 31 שנים אחרי, הגיע הזמן לחשוף את הסוד הגדול: אמנם צפיתי בקבוצתנו האהודה מנצחת את מובילג'ירג'י 77:78, אבל עשיתי זאת מהסלון של ביתי ולא מיציעי אולם 'פיוניר'... מבולבלים? גם אני.

הייתי אז בן 14. עבדתי בחנות חומרי ניקוי של 'גדי חצוצרה', הלא הוא גדי ורקשטל, אוהד מכבי שהיה מגיע למגרש עם בלון גז ענק ומרעיד את ההיכל. טיסה לחו"ל היתה מבצע יקר, שכלל גם מס נסיעות מיוחד, ובכלל - אף אחד לא ממש טס לחו"ל בקלות המאפיינת את ימינו. אז אם לא טסים, משקרים!

היה זה באחד באפריל, כמעט שבוע לפני הגמר. זה יום בו מותר, ואפילו צריך, לשקר. ואז גם טענתי בפעם הראשונה שאני טס לבלגרד. מכיוון שהייתי ידוע כאהוד מושבע, כולם האמינו לי. לפתע אפילו הורים של חברים החלו לדבר איתי על הטיסה המתקרבת ולי לא היה נעים להודות כי הכל "אחד באפריל". כדור השלג התגלגל והמשכתי עם המתיחה.

בעיתון ראיתי שיש טיסה שיוצאת לילה לפני המשחק וחוזרת מיד אחריו. מיד "רשמתי" את עצמי לטיסה הזו. ביום הטיסה
הקפדתי לא לצאת מהבית וכמובן לא לענות לטלפונים. ישבתי בבית בציפייה דרוכה למשחק, שאותו נאלצתי לראות ללא חבריי - אבל עם אחיי שהיו שותפים לסוד. לאחר הזכייה, בעוד כל העם נוהר לכיכר מלכי ישראל, נאלצתי להישאר בבית "ולהמתין" לנחיתה שלי בחזרה.

בבוקר המחרת התעוררתי לשיחות טלפון רבות מאנשים שבירכו אותי על הזכייה והתעניינו איך היה. כמובן שהמשכתי בשקריי והוספתי סיפור על גבי סיפור, ואם מישהו רק היה שם לב - הרי שלטענתי קרו לי כל כך הרבה דברים ביום וחצי שזה קצת מוגזם. המשכתי להמציא סיפורים לפי מה ששמעתי וקראתי בעיתונים. מגדי חצוצרה השגתי כרטיס טיסה וכניסה למשחק, כך שהיו לי גם "הוכחות" למי שטרח לנסות ולברר. כשחזרנו לבית הספר, אפילו כתבתי עבודה באנגלית על המסע שלי לבלגרד. באיזשהו שלב אפילו אני כבר התחלתי לתהות אם בעצם הייתי שם.

אגב, הגמר הראשון שבו באמת הייתי – היה עשר שנים מאוחר יותר, בלוזאן. מכבי הפסידה לטרסר מילאנו. האמת? בבלגרד היה הרבה יותר כיף.

ראובן ויסמןמכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×