תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש

הילדים של קיץ שנת 93'

הלב של מכבי, זה ששווה עשר נקודות בכל משחק, יגיע למדריד ובתוכו יהיו אותם ילדים ונערים של הקיץ ההוא, בשנת 93'.

28/04/2008
ראשי · חדשות · הילדים של קיץ שנת 93'
הילדים של קיץ שנת 93'

העשור הנוכחי ייזכר כאחד המוצלחים שהיו למכבי ת"א. הקבוצה זכתה עד עכשיו בשלושה גביעי אירופה, והפיינל פור במדריד יהיה השביעי שלה בתשע שנים. כדי להבין ולהפנים עד כמה ההישג הזה גדול ועצום, יש לחזור 15 שנים לאחור.

בקיץ 93' היתה רעידת אדמה אמיתית בישראל. העיתונים הוציאו מוספים מיוחדים שתיארו כיצד מכבי הפסידה את האליפות. גם מי שלא היה בשדה דב, כשאנשי הפועל ת"א 'קיבלו' את פניהם של הצהובים, לא ישכח את מה שקרה שם. אני וחבריי - חלקנו ילדים, חלקנו נערים מתבגרים - לא חלמנו באותן שנים שנראה את מכבי חוזרת אי פעם לפיינל פור, בטח שלא זוכה בגביע אירופה. באותו זמן, ניצחון חוץ על טאלין, דן הלדר או בנפיקה היה הישג.

בשנת 2000, ממש כמו בחלומו של יוסף, הגיעו שבע השנים הרעות לקיצן. מכבי הגיעה למשחק ביתי מול פאף בולוניה על הכרטיס לפיינל פור. 4,000 אוהדים הקימו עיר אוהלים מול הקופות ביד אליהו ובילו שם את הלילה, רק כדי שעשרות מתוכם יוכלו לקנות את הכרטיסים הבודדים שעוד נותרו למכירה. מדינה שלמה היתה בטירוף, המחירים הרקיעו עד 3,000 ו-4,000 שקל.

בתוך ההיכל היתה אווירה מדהימה. מכבי ניצחה את בולוניה, וברקע ביצע הקהל את הגל המפורסם שנראה לראשונה ביד אליהו. כל מי שיכול היה לשים את ידיו על חבילה לסלוניקי, עשה זאת - ואפילו לא התעניין לגבי המחיר. חגגנו את ליל הסדר ביוון. "1,500 אוהדים נכנסו לאולם כמו במצעד צבאי", נכתב בעיתונים אחרי הניצחון בחצי גמר על ברצלונה.

ברחובות סלוניקי קבלנו תמיכה גדולה מאוהדי פאוק ואריס, היריבות השנואות של פנאתינייקוס. כל מוכרי הסופלקי דקלמו 'צהוב עולה'. בגמר היינו אנחנו, הגוש הצהוב, מול 6,000 יוונים שהשאירו את החולצות באתונה ושאגו במשך 40 דקות כאילו כל אחד מהם הוא רפי גינת. שירת 'התקווה' של אוהדי מכבי הטריפה וריגשה את השחקנים, אך הראשון שיצא מההלם היה מספר 14 בירוק, שבשלשה אחת לקח את הגביע.

מאז אותו ערב, מכבי חזרה להיות הקבוצה הגדולה באירופה. והנה השנה, אי אפשר שלא להרגיש כמו בסלוניקי. אחרי כל העונה שעברה על הקבוצה, קשה להאמין שאנחנו באמת בפיינל פור. כמו אז, אנחנו מגיעים משום מקום וללא ציפיות. שוב חוזר אותו הצליל, שוב נחטפות החבילות. האוהדים מחזיקים את התופים, מכינים חולצות חדשות, אורזים את הדגלים ויוצאים למדריד - גם אם צריך לעבור דרך נורבגיה.

מכבי מגיעה למדריד פצועה וחבולה. המוח מנסה להחלים מפציעות ורוצה לסיים עונה אחרונה עם גביע, הרגש נמצא בשיקום בכפר בלום, הברך נשארה בפיראוס, אבל דבר אחד היה ותמיד יהיה - לב, צהוב וגדול. הלב של מכבי, זה ששווה עשר נקודות בכל משחק, יגיע למדריד ובתוכו יהיו אותם ילדים ונערים של הקיץ ההוא, בשנת 93'.

שי אפוטקרמכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×