תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש

שרף: "לכולם יש את אותו סיכוי"

מסיבת העיתונאים התנהלה סביב עניין מי פייבריטית עד ששרף סגר את הסיפור. הלפרין נראה חגיגי מתמיד עם חליפה ומסינה הריץ קצת צחוקים.

01/05/2008
ראשי · חדשות · שרף: "לכולם יש את אותו סיכוי"
שרף: "לכולם יש את אותו סיכוי"

את מסיבת העיתונאים של היורוליג פתח המזכ"ל ג'ורדי בורתומיאו שאמר:"אנחנו מרוצים מהעונה שהיתה, וגאים להגיד שלדעתנו התחרויות היתה גבוהה, הדבר החשוב ביותר הוא שהקבוצות שעלו לפיינל פור ראויות להיות כאן וזה מה שעושה את הספורט מה שהוא. אני רוצה להודות לשחקנים ולמאמנים שהם איתנו היום למרות שהם עסוקים באימונים לקראת המשחקים. כולם עבדו קשה בשביל להגיע לכאן. כולם היו במעמדים כאלו בשנים האחרונות וזה מראה על יציבות והמשכיות".

לשאלה על הכרטיסים לאוהדים אמר: "אנחנו עובדים בשביל האוהדים אבל זה אירוע לכולם ולא רק לקבוצה אחת וזה הופך להיות ארוע עולמי. מאז 2003 פתחנו את הדלתות ונתנו עזרה לכל מי שרוצה להיות בארוע וזה היה מוצלח כי החל מ-2003 מכרנו את כל הקבוצות תוך 24 שעות. למרדיד יגיעו אוהדים מעשרות מדינות וזה ארוע עולמי ולא של הקבוצות. באותו זמן אנחנו צריכים להגן על הקבוצות, והצענו להם 1000 כרטיסים. לאוהדים יש 2 אפשרויות, או לקנות באינטרנט במהלך העונה או לחכות ולראות אם הקבוצה שלהם מעפילה ולקנות מהקבוצה".

צביקה שרף: "אנחנו שמחים להיות פה, זה בשבילנו שבוע שמח, אנחנו חוגגים עצמאות והמון אנשים יצפו בנו ויעודדו אותנו גם פה וגם מהבית. לפיינל פור באות 4 קבוצות וכולם חולמים לחזור עם הגביע. לכולם יש את אותו סיכוי והמשחקים יתנו את התשובות למי פייבוריט. התחלתי את העונה כמנכ"ל אבל הייתי מעורב בכדורסל כל הזמן. יש לי את ההזדמנות לתת את הכל לקבוצה שלי להגיע למקומות הכי גבוהים בכדורסל. בלי הגנה טובה יהיו קשיים ואני מאמין שניתן הגנה טובה. בקשר להתקפה לא תמיד אפשר לשחק התקפה טובה אבל אני מקווה שזה יקרה ונוכל לשחק טוב בשני צידי המגרש".

יותם הלפרין: "אנחנו גאים ושמחים להיותב בארוע כזה. אני גדלתי במכבי מאז שאני בן 7 ואני יודע כמה זה חשוב למכבי להיות כאן, אני מאחל בהצלחה וכולם ונקווה לראות כדורסל טוב כי כולן קבוצות טובות, ושיהיה סוף שבוע נהדר לכולנו. זו פעם ראשונה שאני באמת משחק בפיינל פור כשחקן מוביל. אני יודע מה הציפיות כאן ממכבי אבל זה פיינל פור ואני שמח להיות פה ושמח על העונה הטובה שיש לי".

מאמן סיינה, סימונה פיאנג'אני: "תמיד שעובדים כמו מקצוענים בכדורסל האירופאי, החלום הוא להיות בפיינל פור, אני שמח להיות פה ומודה בשמי ובשם השחקנים של הקבוצה על האירוח. הרבה אנשים במועדון עבדו קשה במהלך השנה כדי להגיע למעמד הזה ואנחנו ממש מאושרים וכמובן מתרגשים מכמות האוהדים שהגיעו לכאן לתמוך בנו, אנחנו מאוד גאים להיות בעיר הזו ובהיכל הזה ולקחת חלק בפיינל פור."

"יש לנו עונה מעולה באיטליה אבל כשמשחקים מול מכבי אתה תמיד אנדרדוג כי מכבי כל שנה הגיע לכאן ובאה לנצח, זו קבוצה עם מסורת גדולה ובגלל זה מכבי תמיד תהיה העדיפה ותבוא לנצח. אבל אנחנו הגענו למדריד עם ההיסטוריה שלנו העונה בה ניצחנו קבוצות חזקות בינן גם אלופת אירופה פאו שהיא אלופת אירופה אבל עדיין יש לחץ."

"תמיד כשאוהדי מכבי מגיעים יש אווירה טובה אבל גם האוהדים שלנו דוחפים אותנו ומייצרים אווירה טובה, כמו כן אני חושב שהקבוצה שלי נתנה משחקים גדולים מול מועדונים עם קהל אוהדים חזק כמו פאו ופרטיזן וזה דבר שרק מדרבן אותנו במהלך המשחק. אנחנו הגענו לפה אחרי ירידות ועליות במהלך העונה אבל אנחנו מוכנים למשחק."

"אני מרגיש שבאיטליה צברנו הרבה אוהדים העונה בגלל שאוהבים את סגנון המשחק שלנו, אנחנו פה בגלל ההתנהלות שלנו כקבוצה על המגרש ובמיוחד בגלל שאנחנו מתנהלים כקבוצה גם מעבר למשחק כמועדון שמנהל טוב. סיפור ההגעה שלנו לפיינל פור הוא יפה ומרגש, הגענו לפה אחרי שבנינו את העונה שלנו משחק אחרי משחק בלי ציפיות גדולות כשנלחמנו ועשינו את המיטב שלנו בכל משחק, ולכן אנחנו מאוד גאים להגיע לפה ולשחק מול הקבוצות החזקות האלו כשאנחנו מוכנים לשחק מול כל קבוצה טוב כמו ששיחקנו לפני כן."

צפו במסיבת העיתונאים לפתיחת האירועים

באדיבות Sport5.co.il

ולאדו אילייבסקי: "הקבוצה שלנו מאוד שמחה וגאה להיות פה במדריד וכולנו מודים לעיר מדריד וליורוליג שאירגנו את הפיינל פור השנה, אני מקווה שכולנו נהנה פה בימים הקרובים ונעניק לאוהדים מכל הקבוצות צפייה בכדורסל טוב וכמובן שנגרום לאוהדים של סיינה להיות גאים בנו. זו הפעם השלישית שלנו פה ואנחנו מקווים שנגיע לתוצאות טובות."

אטורה מסינה: "אתם אולי לא יודעים, אבל זה יום הולדת 85 לצסק"א וזה מועדון שהביא המון שחקנים וזה כבוד גדול לייצג אותו ביורוליג השנה. אנחנו נהיה גאים לייצג את המועדון בצורה הטובה ביותר, ובהצלחה לכל הקבוצות האחרות. "הדבר הראשון שעולה לי בראש זה שאנחנו מתגעגעים לפיני גרשון כי המסיבת עיתונאים הזו מאד פוליטיקלי קורקט, אין פה אף אחד שמספר בדיחות. נסיון זה הבן של כל הטעויות שאתה עושה בחיים שלך. בפעם הראשונה שלי בפיינל פור הייתי טירון והיו שם מאמנים מצוינים אחרים אבל אנחנו זכינו. אז שימו לב למאמנים הטירונים בפיינל פור השנה".

"אני חושב שזה אולי ישמע מוזר אבל ביורוליג במיוחד רוב המאמנים הולכים אחורה לאזור שנות ה-70, שהוא היה מרכז המועדון סביב הנהלה מקצוענית. קבוצות שמצליחות שומרות את המאמנים המצליחים לכמה שנים ושומרים על פילוסופיה קבוע שהמאמן והקבוצה חושבים. יש לנו קבוצות כמו ריאל מדריד, וארזה ששמרו על המאמן כאיש המרכזי יחד עם הנהלה מקצוענית, זה תמיד השילוב המוצלח. בכנות, אני חושב שאם אני כאן עם הקבוצה שלי כ"כ הרבה זה בגלל ההנהלה הנהדרת שיש לי".

"בשביל לקחת את התואר, זה דבר מאד חשוב לכולם כאן, אבל בכל פעם שהייתי בפיינל פור, אני לא חושב על המשחק הבא. אם לא מנצחים את החצי גמר אז הולכים הביתה, הגמר מבחינתי זה קודם כל מחר בחצי גמר. אם נהיה קרובים לרמה הכי גבוהה שלנו יש לנו סיכוי לנצח, אם הרמה שלנו תהיה פחות טובה אז פשוט לא ננצח".

טראזן לנגדון: "אנחנו מתרגשים ושמחים להיות פה, מההזדמנות שיש לנו לזכות. יש לי זמן סוף סוף לראות את מדריד. אני רוצה לברך את הקבוצות האחרות כי זו דרך קשה להגיע לכאן. אנחנו מצפים לסוף השבוע הזה ולכדורסל נהדר. נשאלתי את השאלה על מסינה כ"כ הרבה פעמים, והבחור יושב לידי אז מה אתם מצפה שאני אגיד? אני חושב שששבסקי הוא המאמן הכי טוב בעולם, יש לו השפעה אדירה על הקבוצה שלו, והיתה לו הזדמנות להתאמן גם אצל מסינה. לא היה לי מושג מי היה האיש, רק נאמר לי שהוא מאמן גדול אבל אחרי שנתיים אצלו אני נותן לו הרבה כבוד ונהנה מאד לשחק אצלו, הדרך שבה הוא מכין אותנו למשחקים , בדרכו שלו. כאדם וכמאמן אני רוחש לו המון כבוד 4 שנים וגאה לשחק אצלו".

נבן ספחיה: "אני מאוד גאה להיות חלק ממשפחת היורוליג ולקחת חלק עם הקבוצה שלי בתחרות הטובה ביותר באירופה ואולי בטורניר שלדעתי נחשב להכי טוב ביותר בעולם. אני רוצה לברך את ג'ורדי וכל אירגון היורליג עבור מה שהם עשו למען הכדורסל האירופאי במהלך השנים ועל המקום שהם מיצבו אותו בכדורסל העולמי."

אתה חושב שיש לך משהו להוכיח למכבי?

"אני אפילו לא חושב על מה שקרה בעונה שעברה, זה לא ששכחתי את מכבי כמועדון ואת העונה שלי שם, אבל אני כבר במועדון אחר עם ציפיות אחרות, המעמד שלי אחר עכשיו ואני שמח להגיע עם טאו לפיינל פור.צסק"א מוסקבה היא קבוצה מאוד טובה בהתקפה וגם בהגנה, מעבר לזה הקבוצה מאוד מתואמת ועם כימיה טובה. אני מאוד אוהב כל דבר בקבוצה הזו, יתכן שזו הבעיה הכי גדולה שלי."

פאבלו פריוני: "אני מאוד שמח להיות פה אני רוצה לברך את ג'ורדי ואת כל הקבוצות ביורוליג וכמובן את העיר מדריד שמארחת אותנו, אני בטוח שיהיה סופ"ש מאוד מרגש. אני מקווה שנציג פה כדורסל מעניין ומרגש לכולם."

"אני חושב שבמהלך שני הפיינל פור האחרונים הגענו אחרי שינויים גדולים שנעשו מהלך העונה בקבוצה וזה פוגע בחוזק של הקבוצה מפני שהארגון והבהירות חשובים ביותר להצלחת הקבוצה בכלל ובמיוחד בפיינל פור. אני חושב שבעונה הזו היתה לנו ייציבות וזה רק יכול לעזור לנו במשחק".


מכבי ת"א ערכה את אימון הבוקר (חמישי) ללא המאמן צביקה שרף, שיחד עם יותם הלפרין יגיע מאוחר יותר למסיבת עיתונאים שתיערך באולם המשחק. האימון היה אימון קליעות בלבד, וממנו נעדרו גם הקפטן דרק שארפ ןטל בורשטיין, שיחד עם שחקני יורוליג נוספים הלכו לבקר בבית ספר במדריד מטעם יוניצף.

אוהדי מכבי תל אביב מוקמו כולם בגוש אחד באחת מפינות האולם, אך הספסלים של הקבוצות עדיין לא נקבעו. בינתיים נמשכות ההכנות ב"פלאסיו דה דפורטס", ו-19 מצלמות מוקמו על מנת להעביר את השידור יחד עם אולפנים מיוחדים שהוקמו במקום.

מאוחר יותר היום תתקיים כאמור מסיבת העיתונאים, והצהובים יערכו את אימון הערב בשעה 18.00 שעון ישראל.
מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×