תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש

הערב: מכבי בגמר גביע אירופה

צפו בשחקני מכבי ת"א עורכים הכנות אחרונות לגמר היורוליג. וויצ'יץ': "צריך להביא את מה שיש לנו, כזה פשוט, ורק ככה ננצח".

03/05/2008
ראשי · חדשות · הערב: מכבי בגמר גביע אירופה
הערב: מכבי בגמר גביע אירופה

זהו, נגמר. מסיבת העיתונאים מאחורינו, גם האימון המסכם, והכל מוכן כעת לקרב הגדול. מכבי ת"א מול צסק"א מוסקבה בגמר היורוליג, שידור ישיר באתר ביום א' ב-22.00. השחקנים בצהוב מבינים את גודל המעמד, ויודעים מי עומד מולם. כולם מאמינים ביכולת להחזיר, אחרי הפסקה של 3 שנים, את הגביע לתל אביב.

"היריבה שלנו היא אולי החזקה באירופה", אמר יותם הלפרין, "ולא צריך להוסיף יותר מזה. אנחנו מוכנים, ויודעים בדיוק מה מצפה לנו. אני לא חושב שמול צסק"א נוכל לחזור מפיגור של 18 נקודות במחצית הראשונה. נהיה חייבים לשלוט בקצב, אבל אין דבר ספציפי שאפשר להצביע עליו כמפתח. ברור שזה לא משחק רגיל, עברנו כל כך הרבה כדי להיות פה, נלחמנו כדי להיות כאן, אנחנו במרחק נגיעה וצריך להשלים את המסע".

ליאור אליהו, שחזר משומקום מול סיינה והחזיק את הצהובים במחצית הראשונה, כיכב בעונה שעברה במשחק מול הרוסים. "הרגע הזה הוא רגע האמת", הוא הצהיר, "אנחנו במרחק של 40 דקות מלהחזיק ולהניף את הגביע. לסיינה היה הרבה זמן להתכונן, לצסק"א פחות. מה שינצח זה קודם כל הלב והנשמה, אני לא יודע אם יהיה כדורסל גדול. ברור שהולך להיות קשה".

אלכס גארסיה, אחד מגיבורי הניצחון על סיינה, המשיך: "שנכנסתי עשיתי את מה שאני תמיד מנסה לעשות: לעזור לקבוצה. העלנו את רמת האגרסיביות שלנו במחצית השניה מול סיינה וניצחנו". ניקולה וויצ'יץ' הוסיף: "היריבה שלנו חזקה מאוד, אולי הכי חזקה באירופה. אני חושב שצריך אנרגיות מיוחדות כדי לחזור הביתה עם הגביע. צריך להביא את כל מה שיש לנו, כזה פשוט, ורק ככה ננצח".

אחרי עונה מדהימה, טרנס מוריס דווקא לא בלט בחצי הגמר. "שיחקנו 3 רבעים לא מספיק אגרסיביים", הוא אמר, "אני יודע שבגמר אסור שזה יקרה. במחצית השניה חזרנו לאט לאט לעצמנו. אי אפשר להצביע על משהו נקודתי בצסק"א שצריך לעצור". גם עומרי כספי לא הרשים. "עשינו דרך ארוכה מאוד", אמר, "וזה יכול להיות מאוד מתוק אם נזכה. אפשר לעשות את זה, אנחנו קבוצה לא פחות טובה, יש לנו מספיק כלים והוכחנו את זה אתמול. הלחץ גם עליהם, נלמד אותם ונהיה מוכנים. אני יכול להגיד שבאמת התרגשתי לעלות בחמישייה, לצערי לא חזרתי יותר, אבל אני אהיה רגוע בגמר".

וונטיגו קאמינגס סיכם: "אי אפשר להתרכז רק בשחקן אחד, יש לצסק"א כל כך הרבה שחקנים מצויינים שמשחקים הרבה זמן ביחד. הם שוב בפיינל פור, שוב בגמר, ונצטרך להיערך בהתאם. צריך להיצמד לתוכנית המשחק. אם צביקה צריך אותי אני מוכן, אבל בכל מקרה אני אתמוך בקבוצה עד כמה שאפשר ואני לא מתלונן על המעמד שלי".
מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×