תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

פיינל פור ליגת ווינר 2008 - המדריך המלא

המדריך המלא ל"פיינל-פור" ה-III של ליגת העל כבר כאן ואתם מוזמנים לבדוק מתי, איפה ואיך הכל מתרחש

22/05/2008
ראשי · חדשות · פיינל פור ליגת ווינר 2008 - המדריך המלא
פיינל פור ליגת ווינר 2008 - המדריך המלא

איפה ומתי?


ה''פיינל-פור'' ה-III בסימן 60 שנה למדינת ישראל, יערך ב-27-29/5/08 בהיכל נוקיה בת"א.
משחקי חצי הגמר יתקיימו ביום ג' ה-27/5/08. המשחק הראשון בין הפועל חולון לעירוני נהריה יתקיים בשעה 18:00 ויועבר בשידור ישיר בספורט5. המפגש השני בין מכבי ת"א לבני השרון
יתקיים בשעה 20:50 ויועבר בשידור ישיר בערוץ 10.

רגעי השיא של הפיינלפור יתקיימו יומיים לאחר מכן. ראשית, יתקיים המשחק על מקומות 3-4 (18:00, ספורט5). לאחר מכן יגיע הרגע שכולם מייחלים לו - משחק הגמר (20:50, ערוץ 10) שיכריע מי תהיה אלופת המדינה בכדורסל לעונת 2007/8. שניהם יתקיימו ביום ה' ה-29/5/08.

במהלך שבוע הפיינלפור מתכננת מנהלת הליגה אירועים רבים, החל ממוצאי שבת הקרוב ועד סיום משחק הגמר. אז בואו ונתחיל, ולפני הכל הפרטים היבשים והטכנים.


שעות האימונים

הפועל חולון - יום שני בשעה 16:00, יום שלישי בשעה 10:00.

מכבי "עלית" ת"א - יום שני בשעה 19:00, יום שלישי בשעה 12:00.

בני השרון - יום שני בשעה 20:30, יום שלישי בשעה 11:00.

עירוני "ישקר" נהריה - יום שני בשעה 17:30, יום שלישי בשעה 9:00.

ביום רביעי ייערכו האימונים בסדר הבא: בשעה 15:30, הקבוצה המפסידה מחצי הגמר הראשון, בשעה 17:00, הקבוצה המפסידה במשחק חצי הגמר השני, בשעה 19:30, הקבוצה המנצחת בחצי הגמר הראשון ובשעה 21:00, הקבוצה המנצחת בחצי הגמר השני.

ביום חמישי ייערכו בשעות: מפסידת חצי הגמר השני - 9:00, מפסידת חצי הגמר הראשון - 10:00, מנצחת חצי הגמר השני - 11:00 ומנצחת חצי הגמר הראשון - 12:00.

כדורי האימון יסופקו לכל הקבוצות על ידי מכבי "עלית" ת"א. כדורי המשחק יסופקו על ידי מועדון הכדורסל גבעת שמואל.


חדרי ההלבשה

מכבי עלית" ת"א בחדר הלבשה מספר 1, הפועל חולון בחדר הלבשה מספר 2, בני השרון בחדר הלבשה מספר 3 (הראשון מצד שמאל) ועירוני "ישקר" נהריה בחדר הלבשה מספר 4 (הצמוד לחדר השופטים).


ספסלים

משחק ראשון:

עירוני "ישקר" נהריה - שמאל למזכירות.

הפועל חולון - ימין למזכירות.

משחק שני:

מכבי "עלית" ת"א - ימין למזכירות.

בני השרון - שמאל למזכירות.


גופיות לבוש

חצי גמר ראשון:

הפועל חולון - צהוב סגול.

עירוני "ישקר" נהריה - לבן סגול.

חצי גמר שני:

מכבי "עלית" ת"א - צהוב כחול.

בני השרון - לבן.

עוד נקבע כי: על המאמנים, יו"רים ועוזרי המאמנים להופיע עם חליפות, שאר אנשי הצוות יופיעו עם תלבושת אחידה בצבע המועדון. 25 אנשי צוות יכנסו לזירה בכל קבוצה ו-25 יהיו בטקסי הסיום. כל קבוצה תקבל שתי חניות באיזור שער 9. על הקבוצות להעביר עד יום א' בשעה 14:00, את רשימת השחקנים כולל מספרי הגופיות.


האוהל

מנהלת הליגה תקים גם השנה מתחם VIP מפואר (מאחורי שער 11), בדמות אוהל ענק חגיגי, שבו יערכו אירועי ה"פיינל-פור" ה-III. באוהל, אשר יכול לארח כ-500 אנשים, ירוכזו מרבית הפעילויות הקשורות ל"פיינל-פור".

באוהל יתארחו מוזמני מנהלת הליגה במהלך ימי המשחקים וייהנו מכיבוד, אפשרות לצפות במשחקים על גבי מסכי ענק, פינות ישיבה והתרגעות וכן חיבורים לאינטרנט לטובת מי שרוצה להישאר מעודכן. בנוסף, יארח האוהל את שתי מסיבות העיתונאים המתוכננות במהלך האירוע.

לא פחות חשוב מכך, באוהל תוקם גלריה תצלומים חגיגית, ברוח הכדורסל הישראלי מאז קום המדינה, ולרגל חגיגות 60 שנות עצמאות למדינת ישראל. במהלך שבוע הפיינל פור מנהלת ליגת ווינר תציג גלריית תצלומים מיוחדת, המביאה לידי ביטוי את רוח הכדורסל מאז קום המדינה. תצלומים נבחרים הודפסו בשבועות האחרונים בטכנולוגיה מיוחדת ומוסגרו, והם יוצגו במתחם ה-VIP ובתוך היכל נוקיה.

התצלומים, שחלקם הגדול נאסף באדיבות הארכיון שבעיתון "מעריב", יוצגו גם לאחר סיום משחקי הפיינל פור במספר גלריות ברחבי הארץ. המנהלת החליטה לתרום חלק מהתצלומים למחלקות ילדים בבתי החולים השונים ברחבי הארץ. במקביל, ניתן יהיה לרכוש את התצלומים.

חברת BMW פרשה את חסותה על המתחם, והיא תציב שם דגם יוקרה מרכביה, בנוסף לשני אופנועים חדישים. כמו כן, רשת קיוטו תספק סושי ומגוון מאכלים נוספים לאירועים.


לוח הארועים בסדר כרונולוגי:

ערב הגאלה – אוהל ה-V.I.P מוצ"ש 24/5/08

מנהלת הליגה עורכת זו העונה השנייה ברציפות, ערב גאלה חגיגי לפתיחת אירועי ה"פיינל-פור" ה-III. ערב הגאלה הוא ההזדמנות של מנהלת הליגה והקבוצות, להוקיר תודה לנותנות החסות של הליגה ושל הקבוצות, אשר תורמות ומסייעות לקידום הכדורסל בישראל.

הערב יתקיים באוהל המיוחד של מנהלת הליגה, עליו קראתם בקטע הקודם, ובמהלכו יוכרז רשמית על פתיחת שבוע ה''פיינל-פור'' ה-III של ליגת WINNER - שבוע הכדורסל של ישראל בסימן 60 שנה למדינה.

שיאו של הערב יהיה בדמות הצגת אגדות כדורסל, בהם גדולי שחקני העבר ששיחקו בארץ ויגיעו מארה"ב כדי לכבד את המעמד ביניהם בארי לייבוביץ', יוג'ין בנקס ולבן מרסר. כמו כן, הם ייקחו חלק פעיל בכל שבוע הפיינל פור, יסיירו בשדרות, אשקלון, אור עקיבא וקרית שמונה, ויפגשו עם ילדים לצורך השרשת היסטוריית הכדורסל הישראלי.

לערב הגאלה הוזמנו נותני החסות של מנהלת הליגה, נותני החסות הראשיים של כל אחת מקבוצות ליגת WINNER, ראשי הערים של ארבע הקבוצות שיעפילו ל"פיינל-פור", שחקני ומאמני ארבע הקבוצות וכן נציגים של שש הקבוצות הנוספות בליגה, כלי התקשורת ואורחים רבים נוספים

את הערב ינחה דני ענבר ובמהלכו יוענקו תשורות לנותני החסות של מנהלת הליגה והקבוצות, יחולקו פרסים לזוכים במשחק ליגת החלומות של מנהלת הליגה, וכן יוכתרו מצטייני העונה של ליגת WINNER:
- חמישיית העונה, השופט המצטיין של העונה, מלך הריבאונדים, מלך האסיסטים, תגלית העונה ומלך הסלים.

ה-M.V.P של העונה ומאמן העונה יוכתרו בערב משחק הגמר של ה''פיינל-פור'' ה-III. במהלך הערב יוענק גם פרס הקבוצה ההוגנת ע''ש יו''ר איגוד הכדורסל מר דני קסטן ז''ל.

בערב ישולבו קליפים מלהיבים שמסכמים את רגעי הדרמה של הקבוצות במהלך העונה, וכמובן סיכום העונה הסדירה, כל זאת מבית היוצר של ערוץ הספורט שהפיק את ערב הכדורסל של ישראל לאורך העונה.

במהלך הערב יופיעו הזמר-יוצר וכדורסלן העבר של נבחרת ישראל ומכבי ת"א, לייזי גורדון, סאבלימינאל ישיר את שיר השישים ולהקת "שממל" תשיר את שיר הפיינל פור המקפיץ.


מסיבת העיתונאים לפתיחת האירוע – אוהל ה-V.I.P יום א' 25/5/08

לאחר הפתיחה הרשמית בערב הגאלה, מגיעה מסיבת העיתונאים לקראת משחקי חצי הגמר. במסיבת העיתונאים, שתתקיים באוהל ה-V.I.P של מנהלת הליגה בשעה 11:00 בבוקר ביום ראשון, ישתתפו מאמני וקפטני ארבע הקבוצות שיעפילו למשחקי ה"פיינל-פור" ה-III. יו"ר מנהלת הליגה אבנר קופל ויו"ר המועצה להסדר ההימורים בספורט, מר גדעון בריקמן.

לכלי התקשורת תינתן ההזדמנות להשמיע ולשמוע ממאמני ומראשי ארבע הקבוצות שהעפילו למעמד השיא של הכדורסל הישראלי. במהלך מסיבת העיתונאים ייחשף שעון האליפות החדש שעיצבה חברת ה.שטרן עבור שחקני הקבוצה שתזכה באליפות ליגת WINNER.


ארוע ההוקרה לרלף קליין - יום א' 25/5/08, קיבוץ געש

בלי קשר לפיינל פור, אוהדי מכבי ת"א בשיתוף המועדון
יקיימו ערב מרגש ומיוחד לכבודו של רלף קליין, מאמן מכבי ת"א האגדי. הערב יערך ביום ראשון ב"טירה" אשר בקיבוץ געש ויוזמנו אליו כל אנשי הכדורסל בארץ וכמה הפתעות מחו"ל.

קליין היה שחקן כדורסל מצליח במדי נבחרת ישראל, והוא המאמן שהוביל את מכבי ת"א לזכייה ראשונה בגביע אירופה לאלופות בשנת 77'. לפני שנתיים נבחר קליין לחתן פרס ישראל.

קליין הוביל את נבחרת ישראל לסגנות אליפות אירופה בטורינו 79', ושימש גם כמאמן נבחרת גרמניה, ובליגה המקומית אימן פרט למכבי ת"א את הפועל גן שמואל, הפועל חיפה, הפועל ירושלים והפועל חולון. אחד מהניצחונות הגדולים שלו היו כמובן על צסק"א מוסקבה בוירטון 77'.


ביקור שחקני העבר בשדרות - יום ב', 26/5/08

חבורת שחקני העבר הגדולים שקיבצה המנהלת, ייצאו בבוקר יום שני לדרום ויבקרו בין היתר גם במועדוני הכדורסל המקומיים, בהם יפגשו בני נוער, יעניקו כדורים חתומים וחולצות.

המנהלת תעניק במסגרת הקרן למצוינות ולמניעת אלימות, שהוקמה בשיתוף עם איגוד הכדורסל, סכומים של 20 אלף שקלים למועדונים. שדרות יזכו לתמיכה של 10 אלף שקלים, כמו גם מועדון הכדורסל של שער הנגב שיזכה ב-10 אלף שקלים לטיפוח דור העתיד.

הביקור הוא רק חלק מפעילות הקרן למצוינות ע"ש יורם אוברקוביץ' ז"ל. במסגרת הפעילות יעניקו המנהלת והאיגוד פרס כספי לקבוצת האוהדים ההוגנת בליגה. כמו כן, גם השחקן שייבחר לתגלית העונה יזכה בפרס.

חבורת שחקני העבר יסיירו בשדרות, ויחזו בתערוכת הקאסמים שנאגרה בתחנת המשטרה המקומית.


ערב חצאי הגמר – היכל נוקיה יום ג' 27/5/08 החל מ-18:00

אחרי הפרסים והשאלות, מגיעים לדבר האמיתי – שני משחקי חצי הגמר של ה"פיינל-פור" ה-III.
שערי ההיכל יפתחו לכניסת הקהל כבר בשעה 16:45 ולאוהדים שיגיעו לצפות במשחקים מצפות הפתעות רבות ומגוונות. חצי הגמר הראשון יחל בשעה 18:00. בהפסקת המחצית יתקיים טקס הצדעה למשלחת הספורטאים היוצאים לאולימפיאדת בייג'ין, בהשתתפות המדליסטים גל פרידמן, אריק זאבי, אורן סמדג'ה ומיכאל קלגנוב.

חצי הגמר השני יחל בשעה 20:50, ובהפסקת המחצית יתקיים טקס הוקרה לגדולי שחקני העבר של הכדורסל הישראלי

במהלך המשחקים תופענה להקת המעודדות המלהיבה כיום באירופה – בנות ז'לגיריס קובנה הליטאיות! הן יגיעו לארץ במיוחד ל''פיינל-פור'' וירקידו את הקהל עם מופע מלהיב ומיוחד. אל הבנות יצטרף ההרכב הישראלי "קרקס Y", שמי שלא מכיר זהו ההרכב המוביל והגדול ביותר של מופעי במה בארץ. המופע יכלול: מופעי אקרובאטיקה אווירית, הולכי קביים, מופעי אש, סנפלינג ואומגות מערכות מעוף ועוד. די ג'יי רונן לוי ידאג למוזיקה טובה לאורך כל הערב.

אליהם תצטרף הגברת הראשונה של השירה בציבור הלוא היא עינת שרוף שתשיר את ההמנון הלאומי. במחצית משחק חצי הגמר השני, תתקיים תחרות שלשות בהשתתפות כוכבי העבר של ליגת WINNER. בין אטרקציה לאטרקציה גם יחולקו חולצות לקהל ויערכו מופעים בהשתתפות הצופים.

האור שבעיניים, וזו לא רק סיסמה, יהיו קבוצה של 20 ילדים חולי סרטן שיתארחו במשחקי הפיינל פור. הילדים מעמותת "אמון לחיים" יהיו אורחי כבוד במהלך שני ערבי המשחקים. בנוסף, הוחלט במנהלת לתרום חלק מהתצלומים החגיגים שיוצגו בגלריית הפיינל פור למחלקות ילדים במספר בתי חולים ברחבי הארץ.

קבוצה נוספת שתהיה אורחת כבוד במשחקים היא של שחקני בית הלוחם ת"א. קבוצת בית הלוחם זכתה לא מכבר באליפות ישראל בכדורסל בכסאות גלגלים, ולפני שבועיים השלימה דאבל כאשר זכתה גם בגביע המדינה.


מסיבת עיתונאים לקראת משחק הגמר – אוהל ה-V.I.P יום ד' 28/5/08

רגע לפני הדבר האמיתי, יתייצבו המאמנים והקפטנים של שתי הקבוצות שהעפילו לגמר כדי לנתח את מה שצפוי ברגע השיא. הם יסבירו לכלי התקשורת מה הם צריכים לעשות כדי להשיג עוד ניצחון אחד קטן, ולהפוך לאלופי ליגת WINNER לעונת 2007/8. מסיבת העיתונאים תתקיים בתפר שבין אימוני העולות לגמר, בשעה 20:30 בהיכל נוקיה.


משחק הגמר – היכל נוקיה יום ה' 29/5/08 החל מ-18:15

גמר ה"פיינל-פור" ה-III של ליגת ,WINNER בו תוכתר אלופת המדינה בכדורסל לעונת 2007/8. השערים יפתחו בשעה 16:45 לנוחיות אלפי האוהדים.

תחילה ייערך המשחק על מקומות 3-4 בשעה 18:00. לאחריו, ייערך טקס בחירת המאמן וה-MVP של העונה. את הפרסים יעניקו המאמנים רלף קליין ועודד קטש, ומפקדי חיל האוויר, האלוף היוצא אליעזר שקדי והאלוף הנכנס עידו נחושתן. הג'אפ-בול לפתיחת משחק הגמר הגדול תהיה בשעה 20:50. כמו כן, חובבי הכדורסל בארץ יוכלו לצפות במשחק שיועבר בשידור ישיר בערוץ 10.

עוד לפני שהצלחת תונף והזיקוקים יאירו את ההיכל, תעלה אחינועם ניני לשירת ההימנון הלאומי. יש עוד כמה הפתעות קטנות שמחכות לאוהדים ביציעים. להקת המעודדות מקובנה יפתיעו גם בערב הגמר עם הופעה מדליקה במיוחד. מתחת ללוח התוצאות, תיתלה צלחת האליפות, שתשקיף על הכל מלמעלה ותוענק לקפטן המאושר בסוף המשחק.
מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×