תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

היה היה: הרצפים הגדולים בהיסטוריית המועדון

לרגל רצף הניצחונות האחרון של הצהובים, בתקווה שיעלה ל-6, ניזכר ברצפי הניצחונות הקודמים של הצהובים מקום המועדון.

28/03/2013
ראשי · היסטוריה · היה היה: הרצפים הגדולים בהיסטוריית המועדון
היה היה: הרצפים הגדולים בהיסטוריית המועדון

מאת: אורן דניאלי

5 נצחונות רצופים צברה כבר מכבי אלקטרה ת"א ביורוליג, ויצאה מבור שאף אחד לא חשב שתצא ממנו. לרגל הרצף היפה, שנקווה שיגדל הערב ל-6 נצחונות רצופים, בואו נזכר ברצפים קודמים גדולים מ-5 נצחונות של הקבוצה בעונה אחת, ונצפה בקטעי וידאו מכל משחק ומשחק שקבע את הרצף. סה"כ היו לנו עד היום 11 רצפים כאלו במסגרת האירופית. אילו מאמנים חתומים על הרצפים? פיני גרשון וצביקה שרף חתומים, כ"א, על 4 רצפים. רלף קליין, דייויד בלאט ו-וינקו ילובאץ הוסיפו רצף אחד כ"א.

 • 1982. נצחונות רצופים: 15. השלבים בהם בוצע: הבית המוקדם ובית הגמר. המאמן: רלף קליין. הרצף הגדול ביותר של מכבי ת"א היווה שיא אירופי עד 2005, עת נשבר ע"י צסק"א. 8 קבוצות היו קורבן לרצף ההוא: סאטורן קלן, טורפאן הלסינקי, סטיוואה בוקרשט, פנאתניקוס, דן-בוס, ברצלונה, פרטיזן בלגרד וסקויב קאנטו. את כולן למעט קאנטו ניצחה מכבי גם בבית וגם בחוץ. את קאנטו ניצחה מכבי בבית. מה שבר את הרצף? ההפסד 100-81 לקאנטו במחזור הסיום של בית הגמר, שנערף ב-11/3/82. המדהים הוא, שהיה זה הפסדה הראשון של מכבי באותה עונה בכל המסגרות, כולל טורנירים בחו"ל, וזאת לאחר 51 נצחונות רצופים בכל המסגרות!
 • 2001. נצחונות רצופים: 11. השלבים בו בוצע: שלב הבתים, 1/8 הגמר, 1/4 הגמר, פיינל פור. מאמן: פיני גרשון. הרצף השני באורכו בתולדות מכבי הסתיים עם גביע אירופי ראשון לאחר 20 שנה. הוא כלל 11 נצחונות רצופים נגד 9 קבוצות שונות: באייר לברקוזן (בית), נובו מסטו (בית), אורטז (חוץ), היראקליס (בית), פרטיזן בלגרד (חוץ), ורוצלאב (בית וחוץ), פזארו (בית וחוץ), צסק"א, ופנאתניקוס.
 • 2005. נצחונות רצופים: 10. השלבים בהם בוצע: טופ-16, 1/4 הגמר, פיינל פור. המאמן: פיני גרשון. אוי, איזו קלאסיקה, שהסתיימה עם הנפת גביע אירופה במוסקבה. 6 קבוצות נפלו שדודות מול מכבי ברצף ההוא: אולקר איסטנבול, סיינה וציבונה בטופ-16. פזארו ב-1/4 הגמר, פנאתניקוס בחצי גמר הפיינל פור וטאו ויטוריה בגמר.
 • 2011. נצחונות רצופים: 9. השלבים בהם בוצע: שלב הבתים. מאמן: דייויד בלאט. הרצף המפתיע ביותר. מכבי פתחה את העונה בהופעה איומה ונוראה מול קאחה לבוראל בחוץ כאשר הפער הגיע לקרוב ל-30 הפרש לזכות הבאסקים, ורק בגארבז' טיים ירד לפער סביר יותר. לאחר מכן, בניגוד לכל תחזית, יצאה מכבי לחגיגה של 9 נצחונות רצופים מול 5 קבוצות: חימקי, ז'לגיריס, פרטיזן, פרוקום וקאחה לבוראל עצמה. את כולן, למעט הבאסקים, ניצחה מכבי גם בבית וגם בחוץ. מה עצר את הרצף? בפתיחת הטופ-16 הפסידה מכבי בברצלונה 71-81.
 • 1989. נצחונות רצופים: 7. השלבים בהם בוצע: בית הגמר וחצי גמר הפיינל פור. מאמן: צביקה שרף. עונה אדירה של מכבי שכללה, בפעם היחידה עד היום, שני רצפים שונים גדולים מ-5 נצ' רצופים. הרצף השני היה בן 7 נצחונות רצופים וכלל נצ' ביתי על לימוז', נצ' חוץ בהר הגעש של אריס סלוניקי, נצ' חוץ דרמאטי ביותר בפאזרו, נצחון ביתי על צסק"א, נצחון חוץ על דן בוס, נצחון ביתי קל על ספליט ונצחון בחצי גמר הפיינל פור על אריס. סה"כ אם כן הושג הרצף נגד 6 קבוצות שונות. מה עצר את הרצף? ההפסד הכואב והמפתיע בגמר במינכן לספליט 69-75.
 • 1998: נצחונות רצופים: 7. השלב בו בוצע: שלב הבתים. מאמן: וינקו ילובאץ. רצף של 7 נצחונות נגד 4 קבוצות: אולימפיאקוס (נצחון חוץ), פורטו (בית וחוץ), טלקום אנקרה (בית וחוץ) וספליט (בית וחוץ). הימים בהם עודד קטש שלט בקבוצה ללא עוררין. הרצף נגמר בהפסד במשחק מס' 1 בסדרת 1/8 הגמר נגד טים סיסטם בולוניה 93-96 בהארכה בחוץ.
 • 2000. נצחונות רצופים: 7. השלבים בו בוצע: שלב הבתים וסדרת 1/8 הגמר. מאמן: פיני גרשון. הרצף שהחזיר את מכבי לפסגה האירופית אחרי שנים רבות כ"כ כלל 7 נצחונות נגד 4 קבוצות שונות - בודוצ'נוסט (בית וחוץ), אורטז (בית וחוץ), קאחה סן פרננדו (בית וחוץ) ופאוק סלוניקי (בית). מה עצר את הרצף? ההפסד במשחק 2 ב-1/8 הגמר נגד פאוק.
 • 1987. נצחונות רצופים: 6. השלב בו בוצע: בית הגמר. מאמן: צביקה שרף. הקאמ-בק הגדול מכולם של מכבי. בימים ההם היה בית הגמר בית בן 6 קבוצות כאשר 2 הראשונות עולות בסיומו לגמר. לאחר 4 מחזורים הייתה מכבי עם נצחון בודד ו-3 הפסדים, כאשר אחד מהם הוא תבוסה ביתית קשה לטרסר מילאנו. מכבי יצאה לדרך עם נצחון 81-74 על ז'לגיריס בבריסל, ולאחר מכן נפלו שדודות בדרך ריאל מדריד (בבית ובחוץ), זאדאר (חוץ), טרסר מילאנו (חוץ), אורטז (בית). מה עצר את הרצף? ההפסד הטראגי בגמר האירופי בלוזאן לטרסר מילאנו 69-71. סה"כ אם כן 6 נצחונות רצופים נגד 5 קבוצות.
 • 1989. נצחונות רצופים: 6. השלב בו בוצע: בית הגמר. מאמן: צביקה שרף. רצף נהדר של מכבי נגד 6 קבוצות שונות, שכלל נצחון חוץ בלימוז', נצחון ביתי על אריס, נצחון ביתי על פזארו, נצחון חוץ על צסק"א, נצחון ביתי על דן בוס ונצחון חוץ דרמאטי על ספליט. מה עצר את הרצף? תבוסה בחוץ לברצלונה 70-94.
 • 2006. נצחונות רצופים: 6. השלבים בו בוצע: טופ-16, שלב 1/4 הגמר. מאמן: פיני גרשון. רצף נצחונות מול 4 קבוצות שונות: אולקר (בית וחוץ), קלימאמיו בולוניה (בית וחוץ), ריאל מדריד (בית), אולימפיאקוס (בית). מה עצר את הרצף? הפסד במשחק 2 בסדרת 1/4 הגמר נגד אולימפיאקוס.
 • 2008. נצחונות רצופים: 6. השלבים בו בוצע: שלב הבתים וטופ-16. מאמן: צביקה שרף. רצף נצחונות שהחל עם הבאתו של צביקה שרף לאחר פיטוריו של עודד קטש, והוציא את מכבי מחושך לאור ביורוליג. בזו אחר זו נצחו הצהובים תחת שרביטו של המאמן הוותיק את אפס פילזן בחוץ, את מלאגה בבית, את ציבונה בחוץ, את מילאנו בבית, את אריס סלוניקי בחוץ בהארכה, ואת אולימפיאקוס בחוץ. סה"כ הושג הרצף נגד 6 קבוצות שונות.

קטעי וידאו מהמשחקים האחרונים בכל רצף

1982- הנצחון ה-15 ברציפות, נגד ברצלונה ביד אליהו

2001- הנצחון ה-11 ברציפות, בגמר הפיינל פור נגד פנאתניקוס בפאריז

2005- הנצחון ה-10 ברציפות, בגמר הפיינל פור נגד טאו ויטוריה במוסקבה

2011- הנצחון ה-9 ברציפות, נגד פרוקום בפולין

1989- הנצחון ה-7 ברציפות בחצי גמר הפיינל פור נגד אריס במינכן

1998- הנצחון ה-7 ברציפות , נגד ספליט. בוידאו השני תוכלו לראות שחקן צעיר מאוד בספליט שעלה מן הספסל ולא הותיר רושם בהיכל. כדאי לצפות ולראות מיהו....!

2000- הנצחון ה-7 ברציפות, נגד פאוק סלוניקי ביד אליהו

1987- הנצחון ה-6 ברציפות: נצחון היסטורי ראשון אי פעם בחוץ נגד ריאל

1989- הנצחון ה-6 ברציפות, דרמאטי מאין כמותו בספליט

2006- הנצחון ה-6 ברציפות שהעלה את מכבי ל-1:0 בסדרת 1/4 הגמר נגד אולימפיאקוס

2008- הנצחון ה-6 ברציפות נגד אולימפיאקוס בפיראוסמכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×