תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

סיכום טורניר הילדים באיטליה

קבוצת הילדים לאומית של המועדון שבה לישראל אחרי שלקחה חלק בטורניר יוקרתי באיטליה וסיימה במקום ה-8 מתוך 16 קבוצות, ואף זכתה בתחרות השלשות של הטורניר.

08/05/2014
ראשי · נוער · סיכום טורניר הילדים באיטליה
סיכום טורניר הילדים באיטליה
השבוע חזרנו מטורניר U-15 באיטליה שבו השתתפה קבוצת הילדים לאומית של המאמן שגיא מייזליק. לפני הנסיעה הועלו חששות רבים מפני שהטורניר מורכב מקבוצות הגדולות בשנה לעומת קבוצתנו (רוב השחקנים שנתון 99 בעוד אנחנו שנתון 2000), מה גם שרמת הכדורסל בטורניר היא מהגבוהות ביותר, השתתפו בטורניר קבוצת נובו מסטו כשמנהלה המקצועי הוא לא אחר ממתאס סמודיש, שחקן העבר של צסק"א ובולוניה, שתי קבוצות סרביות, שתי קבוצות קרואטיות חזקות ביותר (זאדאר ורייקה), קבוצות מבוסניה ומסלובקיה ועוד שמונה קבוצות איטלקיות.
 
במשחק הראשון מול קבוצה סרבית חזקה התבדו חששותינו, לאחר שכבר הובלנו ב 15 הפרש, אך בסיום המשחק ירדנו מנוצחים לאחר הארכה. בדיעבד הפסד זה מנע את עלייתנו  לארבעת הגדולות. באותו היום שיחקנו מול קבוצה איטלקית וניצחנו אותה בהפרש נקודה. למחרת שיחקנו מול קבוצה איטלקית חלשה וניצחנו 30 הפרש. 
 
ביום השלישי לטורניר, ולאחר שסיימנו במקום השני בבית עלינו למשחקי הדירוג 5-8 שיחקנו מול קבוצה בוסנית עם סנטר בגובה 2.06 וניצחנו אותה בנקודה עם קליעת עונשין מוצלחת של גל כהן בשנייה האחרונה. ביום האחרון לטורניר שיחקנו מול הקבוצה המקומית - פורטיטודו בולוניה בידיעה שניצחון יגרום לנו לסיים במקום החמישי בעוד הפסד ידרדר אותנו למקום השמיני. לאחר משחק צמוד ומותח הפסדנו בשלוש וסיימנו את הטורניר במקום השמיני מתוך 16 קבוצות.
 
מנהלה המקצועי של השכבות הצעירות במכבי ת"א, עודד שלום: "הטורניר תרם רבות לגיבוש הקבוצה, תוך היחשפות  לרמת כדורסל מהגבוהות באירופה. בטורניר היו 20 שחקנים מעל שני מטרים, מה שהצריך עבודת צוות בעצירתם. לפני הטורניר, אורן אהרוני, מנהלה המקצועי של המחלקה ואני, חששנו מאוד אך בסיכומו של דבר יצאתי מעודד מאוד מהיכולת אותה הציגו שחקני הקבוצה. יש לציין את עידן אלבר שהצליח להוביל את הקבוצה בצד ההתקפי, למרות שמירת לחץ על כל המגרש, את גל כהן שהיה מצוין בשני צדי המגרש, ואת התאומים נדב ויובל אורון שהציגו משחק לחימה חסר פשרות. עוד הראו ניצוצות יפים - שיר מוראידי שהיה מצויין במשחק האחרון, טום אפשטיין, עמית עטיה וגיא דובנוב. כמו כן, כל שחקני הקבוצה השתתפו ולקחו חלק במשחקים".
 
גאווה נוספת הייתה העפלתם של שלושה משחקני קבוצתנו לגמר תחרות השלשות בה השתתפו שמונה שחקנים. את התחרות ניצח טום אפשטיין, לאחר גמר מותח מול שחקן וירטוס בולוניה. יש לציין כי טום קטן משחקני קבוצתנו בשנה וקטן בשנתיים מרוב שחקני הטורניר.
 


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×