תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

בית הספר לכדורסל - חוויה שלא הכרתם

גיורא איתן התחיל לאמן בצפון. לפני 15 שנה הגיע לאמן במועדון הכדורסל של מכבי תל אביב. "כשהגעתי היו בבית הספר לכדורסל 250 ילדים, היום בית הספר מונה כ - 2000 ילדים". ישבנו לשיחה עם המאמן הותיק והמנוסה על ספורטאים, הילדים, חלומות ובית הספר לכדורסל של מכבי תל אביב

04/01/2017
ראשי · נוער · בית הספר לכדורסל - חוויה שלא הכרתם
בית הספר לכדורסל - חוויה שלא הכרתם
בית הספר לכדורסל של מכבי תל - אביב קיים יותר מ-60 שנה. המועדון מתפתח כל שנה ומפתח גם את בית הספר לכדורסל, הקטנים שלנו הם דור העתיד.
ריאיון עם המאמן הותיק גיורא איתן שפתח בפנינו את מחשבותיו ונתן לנו רקע מעניין וחשוב על הטבילה הראשונה של כל ילד שהחלום שלו הוא להיות שחקן כדורסל בבית הספר של מכבי תל אביב.
 
- כמה חשוב לילד להתחיל להתאמן במועדון בגיל צעיר?
" בגילאים הצעירים המועדון עובד על כל העניין המוטורי, מה זה אומר להיות ספורטאי, איך להשתמש בגוף שלנו ולשלוט בו, זה חלק חשוב מאוד."
 
- מה חשוב בעיניך להעביר לילדים בבית הספר לכדורסל?
" כל נושא הסדר והמשמעת, החינוך לספורט. ערכים הם לא פחות חשובים מיסודות הכדורסל. ילד בוגר שיודע מה כרוך בלהיות ספורטאי, ילד ממושמע עם רצון להשקיע יהיה כדורסלן טוב יותר."
 
- אלו יתרונות יש באימון כדורסל?
"כדורסל זה ספורט תחרותי וקבוצתי, להבדיל מספורט אישי. צריך לעבוד בקבוצה, לשתף, להתחלק וליצור ביחד מטרה משותפת, יעד משותף. זה היתרון הגדול בכדורסל. אני תמיד אומר זאת לילדים ומדמה את הכדורסל למכונה. המנוע יעבוד בעוצמה רבה רק אם כל החלקים שלו יעבדו נכון ובקצב."
 
- מהן המטרות של בית הספר לכדורסל?
" מטרה ראשונה זה להקנות לילדים ערכים. להיות אדם טוב יותר, לכבד, להוקיר. בנוסף, אנחנו מלמדים את הילדים להתאמן ולתרגל גם לבד. אנחנו מועדון תחרותי ששואף למצוינות והמטרה שלו זה להוציא שחקני כדורסל ברמה הכי גבוהה. יש כאן תחרות מאוד גדולה והילדים יודעים זאת. הם חייבים להשקיע כדי להצליח בתחום. מבית הספר לכדורסל עד 
קבוצת הנוער יש להם כאן את כל התנאים אך הם חייבים לעבוד קשה."
 
- מגיל קטן אפשר לזהות אצל הילדים כישרונות ולפתח אותם?
" אפשר לזהות כישרון מגיל קטן. מגיעים לכאן ילדים איכותיים עם כישרונות ואנחנו כאן בשביל לממש אותם ולהביא אותם לידי ביטוי, יש במועדון צוות אימון מקצועי. אני בעיקר מאמין שצריך להיות בזמן הנכון במקום הנכון, חשוב להבין שילד יכול לגלות את עצמו גם בעבודה קשה בגיל מתבגר יותר, כמו שילד כישרוני יכול להפסיק להתאמן ולדעוך. "
 
- איך בית ספר לכדורסל מכין את הילדים לקראת קבוצות הליגה במחלקת הנוער?
" בכיתה ד' אנחנו עושים שינוי עם הילדים. דרישות גבוהות יותר, משמעת גבוהה יותר וצורת האימון היא כמעט כמו אימון של ילדים במחלקת הנוער. החוויה מתחילה להיות אחרת, הילדים מצפים לליגה והם יודעים שהם צריכים לעבור מבחנים כדי להיכנס לקבוצות הליגה שלנו וחייבים לעבוד קשה."
 
- אלו יתרונות יש בבית הספר לכדורסל של מכבי תל אביב?
" המאמנים אצלנו מכירים את הכדורסל בארץ, את השיטות. כל המאמנים מקצועיים, הם יודעים את העבודה. מכבי תל אביב עובדת בשיטה הכי נכונה להתפתחות הילדים על מנת שיצליחו. הרבה מאמנים בארץ רוצים לבוא לאמן במועדון. יש לנו הרבה קבוצות בסיס ולכן פתחנו גם קבוצות נוספות במחלקת הנוער. אנחנו רוצים לפרגן לילדים, שימשיכו להתאמן ולשחק כל הזמן. אנחנו רוצים שהילדים יגדלו אצלנו."


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×