תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

טורניר הקריסמס קאפ בזאגרב

במהלך חופש חנוכה קבוצת הילדים לאומית טסה לקרואטיה הקפואה - לטורניר בינלאומי חם! קיבצנו לכם את המסע השבועי והאינטנסיבי שהיה לקבוצת הילדים לאומית ואת הראייה המקצועית של ליאור רובינשטיין המאמן על הטורניר בזאגרב: ההגעה למשחק הגמר, הילדים, סיורים במוזיאונים והאהבה הגדולה של הקרואטים למכבי.

09/01/2017
ראשי · נוער · טורניר הקריסמס קאפ בזאגרב
טורניר הקריסמס קאפ בזאגרב
ק.ק. דוברובה הקרואטית אירחה 22 קבוצות מ-8 מדינות שונות לטורניר הקריסמס קאפ של זאגרב.

קבוצת הילדים עלתה לשלב רבע הגמר מהמקום הראשון בבית לאחר שניצחה את כל הקבוצות בבית – מכבי פתחה מעולה את הטורניר מול קסטאב זאגרב וניצחה 12 הפרש 48-36. באותו היום גם שיחקה מול דוברובה זאגרב שכאן פתחה מכבי רע את המשחק. הילדים ידעו שניצחון יבטיח להם העפלה לשלב הבא ופתחו מבערים במחצית השנייה שהביאו לניצחון 64-23.

ביום השני לטורניר, מכבי שיחקה על ראשות הבית מול טולסי ברלין. המשחק לא היה קל וצמוד לכל אורכו אך ריצת 7-0 בשלוש הדקות האחרונות הביאה ניצחון 44-33. בשעות הערב התחילו השלבים המכריעים של הטורניר. משחק רבע הגמר מול אקדמיית ראטגבר. משחק מצוין של קבוצת הילדים. כל השחקנים קלעו נקודות והכריעו את המשחק 53-34 שהעלה אותם לחצי הגמר.

למחרת, למכבי חיכתה יריבה חזקה מאוד בחצי הגמר – דרושאפקה, קבוצה גבוהה ואיכותית. המשחק היה צמוד מאוד, היתרונות כל הזמן עברו מקבוצה לקבוצה. בדקה האחרונה מכבי שיחקה חכם ושמרה מצוין. ניצחה ניצחון דרמטי 46-47, על דרושאפקה שהחטיאו שלשה ועלתה לשלב הגמר!

באותו ערב נערך משחק הגמר – מול אולם מלא. מכבי מול ק.ק. גרוסופיה, אלופת סלובניה. הצהובים פתחו את המשחק רע, קצת בהלם. והסלובנים ניצלו זאת. במהלך הרבע השני הסלובנים הובילו 26-4. אחרי פסק זמן הכרחי וחשוב של ליאור הילדים תפסו את המשחק בשתי ידיים והובילו לשיוויון 41 - 41 דקה לסוף המשחק. בסוף מכבי הפסידה 56-47 וסיימה במקום השני והמכובד מאוד יחד עם המאמן ליאור רובינשטיין!

הקבוצה הגיעה גם להישגים נוספים, השחקן ענבר אילת נבחר לאחד מחמישיית הטורניר. יובל שטיינמן הגיע למקום השני בתחרות שלשות. הקבוצה סיימה במקום הראשון בנקודות מהספסל.

ביומיים הנותרים מכבי סיירה במוזיאון של דראזן פטרוביץ, שמעה את סיפור חייו ופגשה את אימו של דראזן. הילדים נהנו, החכימו וחלקו כבוד לשחקן האדיר. בנוסף סיירה גם במוזיאון האשליות המבלבל. הילדים הסתובבו בעיר וקיבלו אהבה גדולה מהמקומיים שאוהבים מאוד את מכבי תל אביב.
 
ליאור רובינשטיין:" כל קבוצות הטורניר היו גדולות פיזית ביחס לקבוצה שלנו. הילדים שלנו הגיעו פעם ראשונה לאירופה, לשחק נגד קבוצות אירופאיות. המשחק הראשון היה נגד קבוצה שבליגה הקרואטית היא מקום שלישי ואין ספק שהיה חשש. אחרי הניצחון עליהם הרגשנו ביטחון ושיחקנו מעולה גם במשחק השני. במשחק השלישי הקבוצה הנגדית שיחקה מאוד טקטי והיה לנו קשה להתמודד אך היכולות האישיות של הילדים עלו מעל כל היכולות של הקבוצה הנגדית וניצחנו גם אותם. בשלבים הסופיים החדרתי לילדים כל הזמן שהם מכביסטים אמיתיים, לוחמים ומייצגים את מדינת ישראל ולכן צריכים להשקיע את כל מרצם במשחקים, וזה עבד. בשלבים המכריעים היה הרבה לחץ הקבוצות שיחקו משחק טקטי ומחושב. הקבוצות שיחקו פנימה עם הגבוהים שלהם ולכן אנחנו היינו חייבים לשחק קבוצתי, כל מה שהינחה אותנו זה שאנחנו מייצגים את מדינת ישראל, את מכבי, חנוכה זה החג שלנו, חג המכבים וזה הניצחון שלנו. בחצי הגמר היה לנו מפגש פיקאנטי עם מועדון גדול ומכובד - דרושאפקה. שתי הקבוצות קיבלו ווידאו מיוחד מדיוויד בלאט שאיחל לשתי הקבוצות בהצלחה. שיחקנו חכם, קבוצתי עם שמירה טובה, ניצחנו והגענו לגמר. בגמר התמודדנו מול אלופת סלובניה. בהתחלה הילדים התרגשו מאוד וזה ניכר על המגרש. היינו בהפרש מטורף ולקחתי פסק זמן הכרחי. דיברתי עם הילדים, בעיקר ללב שלהם, שיחשבו על ההורים שלהם, על עצמם ושייצגו את המועדון בכבוד. הם לקחו את עצמם בידיים, נתנו את כל כולם והגענו לשיוויון דקה לסוף. התרגשתי מאוד מהאחריות והמחויבות של הילדים למרות שבסוף הפסדנו.
 
הטורניר היה כמו יורוליג של הילדים. הרמה הייתה מאוד מאוד גבוהה, שחקנים גבוהים והיכולות היו מטורפות. הרגשתי מהקבוצה שהם איתי, מלאי ביטחון, מלאי אחריות ולחימה שמתאימה לשחקנים שמייצגים את המועדון. נהנתי מהם מאוד, הרגשתי שזכיתי בהם. הם ייצגו את האופי שלנו, את המדינה ואת מכבי. הטורניר היה מאוד תחרותי ואם זאת מאוד מפרגן, הקבוצות האחרות מכבדות מאוד את המועדון של מכבי תל אביב והרגשנו זאת. קיבלנו גם המון כבוד כשחזרנו במשחק של הבוגרים מול דרושאפקה שנערך שבוע שעבר על ההישג המכובד - הגעה למקום השני.
 
 


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×