תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

ישחקו הנערים לפניו: הכירו את וליקו פרוביץ'

ישבנו עם עוזר מאמן נבחרת מונטנגרו ומומחה בפיתוח שחקנים לשיחה מעוררת השראה על קידום הצעירים באקדמיה של מכבי תל אביב. ויש גם טיפים לכדורסלנים בתחילת דרכם

02/02/2017
ראשי · נוער · ישחקו הנערים לפניו: הכירו את וליקו פרוביץ'
ישחקו הנערים לפניו: הכירו את וליקו פרוביץ'
אז איך החל הקשר שלך לכדורסל?
"אבא שלי היה שחקן בכיר ביוגוסלביה ופשוט בטבעיות הכדור הגיע אליי והתחלתי לזרוק מגיל קטן. שיחקתי עד גיל 25 בקבוצת זרינז'אבץ זארגב והחלטתי לפרוש לטובת האימון. תמיד חשבתי שאני טוב בזה. תמיד גם שאלו את דעתי על אסטרטגיות משחק ואיזה מהלכים כדאי לתכנן. יש לי ראיית משחק טובה".
 
מה הספורט הזה לימד אותך?
"כדורסל לימד אותי מהי הצלחה, ועד כמה היא פרופורציונאלית לאהבה שלך לענף. כאשר האהבה שלך לכדורסל שווה לרצון שלך לעבוד קשה אתה תמצא את הדרך להצליח, המשוואה עובדת בצורה הזאת בכל תחום בחיים. בארץ שלי אנחנו משתמשים באמירה "תהיה כמו נהר", הנהר תמיד מוצא את דרכו לתחתית ההר בשיטה מסויימת. כשתהיה עקבי כל יום בשיטה מסוימת אתה תגיע לאן שצריך. כמובן שבכדורסל אתה צריך כישרון, וצריך לזהות אותו בהתחלה בעזרת ההורים והמאמנים שלך".
 
 
לדעתך, אילו איכויות צריכות להיות בשחקן כדורסל?
"ראשית, אתה חייב להיות אדם אופטימי וחיובי. ילד שיכול לעבור דרך המצבים הקשים בראש מורם ולחייך יש סיכוי גדול שיצליח, בעיקר בספורט קבוצתי. לפתח אהבה למקצוע ולחברי הקבוצה שלך. להקשיב למאמנים שלך, הם אלו שידחפו אותך לכיוון הנכון ויעזרו לך להיות שחקן טוב יותר".
 
 
"אחרי שגילית את הכישרון לך בעזרת ההורים והמאמן, אתה צריך לפתח את התשוקה לשפר את הכישורים שלך ולחלום כל יום על התהליך שבו אתה הופך לשחקן מקצועי. אני מאמין שאם ילד ייקח את הכדור מתחת לזרוע, יקפיץ אותו בדרך לבית הספר ובחזרה הביתה, וגם יילך לישון איתו, הוא יכדרר בדיוק כמו קיירי אירווינג. הכדור יקשיב לכל אחד שיבלה איתו הרבה זמן".
 
"המאמנים שלי לימדו אותי שאין גבול לשיפור יכולות טכניות, גם אם הן מושלמות, אנחנו יכולים לראות באינטרנט ילדים קטנים ואנשים בוגרים שמשחקים כדורסל מתוך אהבה בלבד עם יכולות טכניות של כדרור וקליעה נהדרים. הם מתאמנים שעות כדי להביא את הכישורים למצב מושלם".
 
מה האקדמיה של מכבי מייצגת בעינייך?
 
"האקדמיה של מכבי היא אוסף של אנשים עם ידע רב, אנרגיה, ניסיון ותשוקה להעביר מסרים חיוביים על ספורט והחיים לצעירים מוכשרים שיש להם סיכוי להפוך להיות שחקנים. לאקדמיה יש תכנית מסודרת וטורנירים שנועדו לעצב את השחקנים ולהוציא את המיטב מהכישרון שלהם כשחקנים ואנשים צעירים. זה מקום של רצון ועבודה קשה ואני מאמין בזה מאוד".
 
מה האקדמיה עושה כדי לשפר שחקנים?
 
"האקדמיה מספקת את התשתית הטובה ביותר (דירות, חדרי כושר), הכנה פיזית (מאמני כושר), צוות רפואי (רופאים, פיזיותרפיסטים), תמיכה ומאמנים מקצועיים שמפתחים תכניות ובונים אסטרטגיות ליישום באימונים ובטורנירים. האקדמיה של מכבי תהיה הראשונה בישראל שתשתתף בשני טורנירים: יורוליג לנערים ואליפות אירופה הלא-רשמית לקדטים, זה הישג אדיר".
 
 
מהן המטרות של האקדמיה?
 
"המטרה היא לייצר שחקנים, לגדל אותם ולהעלות את רמת הכדורסל בישראל. אנחנו נשמח לייצר שחקן מצוין, כזה ששמו יופיע בטלוויזיה ובעיתונים, שהאוהדים במנורה ישירו את שמו. אני בטוח שהשחקן הזה נמצא בינינו עכשיו. אנחנו נמצאים כרגע בנקודה שבה אנחנו לא יודעים מיהו אבל בעתיד הקרוב אנחנו נגלה".
 
המלצות לדור הבא של שחקני הכדורסל בישראל?
"לשמור על התשוקה לכדורסל כל הזמן, כשיש בך את התשוקה, אין מגבלות – הכל אפשרי".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×