תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

האליפות הראשונה של שמעון מזרחי

לקראת המשחק הביתי מול מכבי חיפה במנורה מבטחים, אנחנו חוזרים אחורה ל-1970, לפעם הראשונה בה יו"ר המועדון זכה להניף צלחת

30/10/2017  |  מאת: אורן דניאלי
ראשי · היסטוריה · האליפות הראשונה של שמעון מזרחי
האליפות הראשונה של שמעון מזרחי
במאי 1970 עמדה הליגה הראשונה בארץ לקראת סיומה. 20 מחזורים חלפו מתוך 22, ובעידן טרום פלייאוף הראשונה בטבלה בתום העונה - היא האלופה. מכבי הוליכה את הטבלה עם 20 נצ' ללא הפסדים. הפועל ת"א דלקה אחריה עם מאזן 18-2, כאשר מחזור הסיום של העונה היה דרבי. מכבי ניצחה בדרבי הראשון באותה עונה ב-3 נק' הפרש.

המחזור הלפני אחרון הפגיש את מכבי עם הירוקים מחיפה במגרש הישן של מכבי ברח' מכבי. משחק ביתי מול חיפה החלשה מהתחתית. הפועל ת"א יצאה לחיפה לשחק מול הפועל חיפה. במכבי ידעו היטב: נצחון - והצהובים אלופים אחרי הפסקה של שנה. אם מכבי תהיה אלופה, זו תהיה האליפות הראשונה שלה בעידן שמעון מזרחי כיו"ר והאליפות הראשונה של רלף קליין כמאמן הקבוצה. בנוסף, זכיה באליפות באותו סוף שבוע יהנה במיוחד את הצהובים, שכן קבוצת הכדורגל עמדה להבטיח באותו סוף השבוע את זכייתה באליפות המדינה גם היא.

מכבי שלטה בליגה בעונה ההיא והפגינה דומיננטיות עצומה (נצ' ממוצע 97-72!). בכל אותו שבוע היו דיבורים שונים ומשונים ברחוב הספורטיבי לפיהם אם הפועל ת"א תפסיד בחיפה להפועל המקומית שהייתה בטבלה, אז מכבי תעזור ל"אחות הירוקה" מחיפה במאבקי התחתית גם כן....בימים ההם לא היה אפשרי לדעת מה קורה במגרשים האחרים. טלפונים סלולריים היו מדע בדיוני, וגם ברדיו לא הייתה תכנית כדורסל ישירה שמסרה על התוצאות במגרשים.היו ספקולציות לפיהן אולי מישהו מאנשי הפועל ת"א יטעה את אנשי מכבי , יצלצל למשרדי המועדון (ששכנו מעל המגרש הישן), וישקר כי הפועל ת"א הפסידה בחיפה. כך, מכבי אולי "תיתן את המשחק" למכבי חיפה בשביל לעזור לה בתחתית שעה שהפועל ת"א תנצח וכך יהיה להפועל סיכוי לאליפות אם תנצח את מכבי שבוע לאחר מכן במחזור הסיום....

על משטח הבלטות התפתח משחק עצבני ואיטי. בניגוד למה שקרה ברוב משחקיה באותה עונה מכבי לא הצליחה לברוח לירוקים ובמחצית הייתה התוצאה 41:37 בלבד למכבי. גם במחצית השנייה המשיך הקצב האיטי לעיניי למעלה מ-1,000 איש שמילאו כל פינה במגרש. במצב של 72-65, כשנותרו 3 דקות לסיום, הגיע למשרדי הקבוצה טלפון מחיפה: הפועל ת"א ניצחה בחוץ 68:67. הידיעה הועברה מהר אל ספסל הקבוצה ושחקני הקבוצה . כאן היו 2 ברירות: או שהשחקנים יילחצו , או שיסתערו על היריבה שלהם בשביל לגמור את עניין האליפות. האופציה השנייה היא שהתרחשה: בתוך 3 דקות קלעה מכבי 24 נקודות! מול 8 של יריבתה בדרך לניצחון ענק 96:73, וזכייה בתואר האליפות. תהיה זו אליפות ראשונה מתוך 23 רצופות עד שיסתיים הרצף ב-1993!

קלעו למכבי: חיים שטרקמן 34, בוב מקמהון 22, גבי נוימרק 12, תני כהן מינץ ומיכה שוורץ 10 כ"א, לארי קאופר 8. לחיפה : איקסי בוכבינדר 23.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×