תפריט
כפתור ימני - מנויים כפתור אמצעי - כרטיסים כפתור שמאלי - חנות
כפתור ימני - מנויים כפתור אמצעי - כרטיסים כפתור שמאלי - חנות

הסגלים, המותג והיעדים: ראיון עם אלי דריקס

לא מעט תהיות עלו בנוגע לתכניות של מכבי לקראת העונה הבאה, אז הפנינו את השאלות למשנה למנכ"ל. הסיבות, המהלך, התקציב וגם מסר אופטימי לאוהדים

20/04/2018
ראשי · ארכיון כתבות · הסגלים, המותג והיעדים: ראיון עם אלי דריקס
הסגלים, המותג והיעדים: ראיון עם אלי דריקס
מכבי FOX תל אביב קיבלה בתקופה האחרונה המון פניות ותהיות לגבי תכנית שני הסגלים, האחד ישחק בליגת העל והאחר יתמודד ביורוליג. אז קיבצנו מספר שאלות בולטות והפנינו אותן אל המשנה למנכ"ל אלי דריקס. 

כמה זמן נרקמת התכנית במכבי ת"א? 
"השיח בתוך מכבי ת"א על הבעייתיות במצב הקיים בגלל החוקים בליגה הישראלית, עם הגידול הצפוי ביורוליג ועוד קודם לכן המבנה החדש ביורוליג, קיים בשנים האחרונות. אנחנו בודקים איך אנחנו צריכים להתנהל בתוך הסיטואציה הזו והיו לנו מחשבות כאלה ואחרות גם לעזוב את הליגה, אבל מבחינתנו זה לא ריאלי לא להיות חלק מהכדורסל הישראלי והחלטנו שלא ללכת בכיוון הזה. המחשבה ללכת לשני סגלים התנהלה אצלנו בחודשים האחרונים, בין אם זה בדיונים ברמת ההנהלה והבעלים ובין אם זה בדיונים מול הצוות המקצועי. הגענו למסקנה שעם המגבלות שקיימות רק על מכבי ת"א אל מול קבוצות הכדורסל האירופאי, יהיה נכון לפצל לשני סגלים".

מדוע הוחלט ללכת למהלך כל כך דרמטי? 
"מכיוון שלא הייתה לנו ברירה. היורוליג כיום היא ליגה של 16 קבוצות עם 5 שבועות בהם משחקים פעמיים בשבוע וככה לפעמים אנחנו גם משחקים ארבעה משחקים בשבוע, כולל טיסות באמצע. כשחוזרים לליגה הישראלית, אין לנו תמיד את הזמן להתכונן כמו שצריך ולהכין את הקבוצה לפי הליין-אפים שמתאימים לליגה כאן, כי החוקים מכתיבים לנו שינויי רוטציות. אנחנו למעשה כבר עכשיו בפועל משחקים עם שני סגלים בתוך הקבוצה הקיימת שיש לנו. אולי זה נראה דרמטי מבחוץ, אבל מבחינתנו אלה הם שני סגלים שיקבלו את המשאבים כדי להיאבק בצורה מכובדת בשתי הליגות".

בניית שני סגלים מצריכה תקציב גבוה יותר. לא עדיף להשקיע את כל הכסף בסגל אחד שיאבק בכל המסגרות כמו תמיד?
"סגל אחד לא היה נותן לנו את הפתרון. עדיין, גם אם נחתים עוד 2-3 שחקנים, יישארו אותם חוקים ומגבלות. עדיין הרוטציות והליין-אפים יהיו שונים בין שתי הליגות. ועדיין אנחנו נתמודד עם הגבלות שהיריבות שלנו ביורוליג לא מתמודדות איתן. זה תמיד יישאר, ללא קשר למידת ההשקעה. לכן נקים שני סגלים".האם שני הסגלים יתאמנו יחד?
"לא, שני סגלים נפרדים. סגל שמתאמן ומשחק בליגה וסגל שמתאמן, טס ומשחק יורוליג".

האם יהיה מעבר של שחקנים בין הסגלים במהלך העונה?
"לא זו המטרה שלנו. המטרה היא לעשות שני סגלים נפרדים. כל סגל יקבל את המשאבים שלו. אני אגיד כאן שבהחלט שחקנים מוכשרים שירוויחו את מקומם בסגל היורוליג יוכלו בעתיד להגיע לשם. זו גם אחת מהמטרות של סגל ליגת העל".

איפה יתקיימו המשחקים?
"במגרש הביתי של מכבי FOX תל אביב, כמובן, היכל מנורה מבטחים".

האם יש חשש במכבי מפגיעה במותג? איך מגיבים נותני החסות?
"הרצון לדאוג למותג קיים תמיד ללא קשר לפיצול. זו העבודה שלנו במשרד, לשמר אותו והמטרה של כל המועדון זה להצליח תמיד בכל המסגרות. משקיעים בכך המון משאבים. שוחחנו עם חלק מהשותפים העסקיים שלנו לפני ההחלטה על המהלך, שיתפנו את הספונסר הראשי בעניין ובלבטים והם עומדים מאחורינו".

למה אתה מצפה במשחקי ליגת העל בעונה הבאה?
"אני מצפה לראות קבוצה תחרותית שתתמודד על הכניסה לפלייאוף ותיכנס לפלייאוף. במבנה הליגה הקיים אתה למעשה יכול ללכת עד הסוף כשאתה נכנס לפלייאוף. אני מצפה לראות את השחקנים הישראלים מובילים את הקבוצה ומתפתחים בה".

למה ששחקן ישראלי יבחר לשחק בסגל ליגת העל של מכבי ולא יילך לקבוצה אחרת שאולי גם משחקת באירופה?
"יכול להיות שיהיו שחקנים שיבחרו כך, אני מכבד את זה. כולם מכירים את האיכויות ואת היתרונות של להיות במועדון כמו מכבי ת"א, וכמובן שיש את הראייה קדימה, שהמתאימים יוכלו למצוא את עצמם בעתיד בסגל היורוליג".

מה יכלול המנוי והאם המחיר יעלה בעקבות המהלך?
"מבחינת המנוי שום דבר לא השתנה. המנוי הוא משולב, יורוליג וליגה ישראלית והמחיר לא יעלה".ישנן שמועות על פגיעה במוצר שנקרא ליגת ווינר סל בגלל המהלך. מה דעתך על כך?
"אני אומר כאן באופן ברור: לא זו המטרה שלנו. מכבי ת"א מסתכלת איך לדאוג לעצמה. המסגרות שאנחנו משחקים בהן הן היורוליג וליגת העל ואנחנו עושים את מה שאנחנו רואים לנכון מבחינתנו".

מה תגיד לאוהדים שקשה להם לעודד שני סגלים נפרדים? הם יבואו ביום ראשון ויראו שחקנים וביום חמישי שחקנים אחרים.
"התחושה האישית שלי היא שזה משהו חדש ומרגש. לראות סגל שמורכב ברובו הברור משחקנים ישראלים, חלקם צעירים, זה משב רוח מרענן. אני יכול לספר שמאז שהתקבלה ההחלטה עשינו משוב. שוחחנו עם אוהדים רבים שלנו והיה חשוב לנו לשמוע את דעתם וכ-80% מהם התלהבו מהמהלך. ברגע שהאוהדים שלנו מבינים את ההיגיון והמחשבה מאחורי המהלך, הם איתנו. הם קודם כל אוהדי המועדון".

מה המסר שלך לאוהדים?
"למכבי ת"א יש קבוצת בעלים והנהלה. לאנשים האלה, ולבעלים בראשם, יש הרבה מאוד אחריות למועדון הזה ולמותג. הם עמלו במשך עשרות שנים לבנות את המותג ואת המועדון שהפך לאימפריה. האוהדים צריכים להיות סמוכים ובטוחים שכל האנשים הטובים האלה יעשו ככל שביכולתם כדי שהמועדון ימשיך להיות במקום שהוא ראוי לו".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
קראתי את התקנון ואני מאשר/ת קבלת עדכונים ותוכן שיווקי במייל ו/או SMS
×