תפריט
כפתור ימני - מנויים כפתור אמצעי - כרטיסים כפתור שמאלי - חנות
כפתור ימני - מנויים כפתור אמצעי - כרטיסים כפתור שמאלי - חנות

ספאחיה: עשינו עבודה טובה עם הסגל

מאמן מכבי חזר לישראל מחופשת הקיץ: "שמרנו על הליבה של הקבוצה וצירפנו כמה שחקנים עם מוניטין". על שובו לארץ אמר: "התגעגעתי, בעיקר לקהל שלנו"

19/08/2018
ראשי · ארכיון כתבות · ספאחיה: עשינו עבודה טובה עם הסגל
נבן ספאחיה, מאמן מכבי FOX תל אביב, חזר לישראל אחרי החופשה. במהלך הקיץ הספיק לעבוד יחד עם הצוות על בניית הסגל, לפגוש אנשי כדורסל במהלך ליגת הקיץ של ה-NBA בלאס וגאס וגם לצפות בנבחרת קרואטיה מגיעה לגמר גביע העולם. 

"אני חושב שעשינו עבודה טובה עם הסגל, אבל בסופו של דבר כימיה בין השחקנים היא הדבר החשוב ביותר", פתח נבן ספאחיה את דבריו לאחר הנחיתה בנתב"ג. "זה משהו שצריך לעבוד עליו באימונים, לשחק ביחד ולעבוד יחד. עדיין מוקדם מכדי לדבר על זה". 

"בשנה שעברה, כשהגעתי לכאן אחרי 3 שנים של תוצאות גרועות, בנינו מחדש", הזכיר המאמן. "החלפנו אז 12 שחקנים, שזה לא מצב רגיל לקבוצת יורוליג. אני באמת לא זוכר שקרה דבר כזה בכדורסל המודרני. בשנה ראשונה אחרי זה אי אפשר לעשות הכל. אפילו אחרי צעד כזה משמעותי השגנו הרבה והראינו שאנחנו יכולים לשחק ברמות הגבוהות ביותר. הצלחנו לזכות שוב באליפות, לצערי לא בגביע". 

"הדבר החשוב ביותר מבחינתי שהוא לא היינו צריכים להחליף עכשיו 12 שחקנים, החלפנו חמישה-שישה וזה אומר שנשארה לנו הליבה של הקבוצה", הדגיש ספאחיה לגבי בניית הסגל. "הקיץ צירפנו כמה שחקנים עם מוניטין רציני ולדעתי עשינו עבודה טובה. עכשיו זה תלוי לא רק בהחתמות, אלא בכימיה ובדרך שבה נשחק". "כרגע, 6 ימים לפני האימון הראשון, קשה לדעת מה צריך לעשות טוב יותר", השיב הקרואטי כשנשאל על המסקנות מהעונה שעברה. "מה אנחנו רוצים לעשות טוב יותר? יש הרבה דברים: לשחק הגנה טובה יותר, לעלות להצלבה ביורוליג, לזכות מחדש בגביע. צירפנו שחקנים חדשים לליבה הקיימת ועכשיו נשאר לראות מה יקרה". 

על הפגרה אמר לאתר הרשמי של המועדון: "היה קיץ נהדר. לדעתי חודשיים היו מספיק כדי לנוח, להירגע ולחזור עם האנרגיות הדרושות". כשנשאל על המסע של נבחרת קרואטיה במונדיאל, השיב: "אני לא מאוכזב. אני מקווה שכולם ראו את החגיגות בכיכר המרכזית בזאגרב. כולנו גאים מאוד להיות סגני אלופי העולם. היום כולם יודעים מי זו קרואטיה". 

על החזרה לישראל אמר ספאחיה: "התגעגעתי להרבה דברים. בעיקר לקהל, לאוהדים שלנו".

? #מכביחוזרת

A post shared by Maccabi Tel Aviv Basketball (@maccabitlv) onמכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×