תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

למה משתלם לעשות מנוי למכבי?

חישוב מחירי המנויים לעומת רכישת כרטיסים בנפרד, המיקום או השקט הנפשי. גלו בעצמכם מה הכי שווה

30/04/2019
ראשי · חדשות · למה משתלם לעשות מנוי למכבי?
למה משתלם לעשות מנוי למכבי?
55 שנים עברו מאז המשחק האירופאי הראשון של מכבי בהיכל הספורט ביד אליהו. חמישים וחמש שנים במהלכן הפכה קבוצה חצי-חובבנית של מחלקת הכדורסל באגודה למעצמה יבשתית ולמועדון הספורט המעוטר בעולם. מאירוח צפוף, יציעי עמידה קירחים ומגרש פתוח לחוויית הכדורסל הטובה באירופה. זה שווה זהב, אבל כמה זה עולה לכם? 

מכבי FOX תל אביב פתחה את מכירת המנויים לעונת 2020. גם מחזיקי מנוי קיימים כבר יכולים לחדש את המנוי במחירי מבצע. יאניס ספרופולוס, שהגיע במהלך השנה וכמעט הספיק להשלים קאמבק חלומי ביורוליג, מחזיק בחוזה לעונה וינווט את הסגל. השלד הקיים אמור להמשיך, הצעירים זוסמן ואבדיה כבר חתומים, שני משחקי יורוליג ביתיים נוספו והשאלה המרכזית בה אנחנו נתקלים נוגעת לכיס של כולכם. בקיצור: מה יותר משתלם, לעשות מנוי או לרכוש כרטיסים? 

מנוי או כרטיסים? חישוב המחירים 


מנוי למכבי לעונת 2020 כולל לפחות 34 משחקי בית – 17 ביורוליג, 17 בליגת העל (על פי השיטה הנהוגה כעת). אל כל אלה צריך להוסיף שני משחקי בית הצפויים בסדרת רבע גמר הפלייאוף וכן מפגשי הצלבה אפשריים באירופה. אז כמה כל זה עולה? 

מנוי ממוצע למשחקי מכבי עולה כ-3,000 ₪ לעונה. עלות כרטיס למשחק ליגה במסגרת מנוי שכזה נעה בין 60 ל-120 שקלים, תלוי בחשיבות המשחק. העלות הממוצעת של כרטיס למושב שכזה ביורוליג היא 300 ₪. המשמעות היא שרק רכישת כרטיסים למשחקי היורוליג בלבד (5,100) גבוהה בהרבה מעלות המנוי שכולל גם משחקי ליגה. 

רוצים חישוב מדויק יותר? בבקשה. מנוי באלכסון עליון (3 שורות אחרונות) עולה למי שעושה חידוש מנוי 2,100 שקלים. כרטיס למושב כזה ביורוליג עולה 170 ₪ למשחק, בעוד המקום בליגת העל יעלה 50 שקל לכסא. משמע, על הכרטיסים ליורוליג בלבד תשלמו 2,890 ₪ ועוד כאלף שקלים עבור כרטיסים למשחקי הליגה. 3,840 ₪ בכרטיסים או 2,100 שקלים למנוי עונתי? החלטה קלה. 

הנה דוגמא נוספת. מנוי באלכסון תחתון עולה 4,950 ₪ למחדשים. כל כרטיס למשחק יורוליג במיקום כזה עולה 350 שקל. בחישוב מהיר, 5,950 למשחקי הבית באירופה. כבר משתלם יותר לעשות מנוי למכבי. לזה תוסיפו 70 ₪ למשחק בליגה ותקבלו יחד עלות של 7,280 שקלים לאותם כרטיסים כאשר הם נרכשים בנפרד. מדובר בפער של 2,330 שקלים. 68% מהמחיר עבור 100% מהמשחקים.  

אז המחיר משתלם, אבל למה עוד כדאי לי? 


מלבד חישובי העלות, ישנן עוד הרבה סיבות מדוע שווה יותר לעשות מנוי למכבי תל אביב. כל אחד מתמחר לעצמו אחרת, כל אחת יודעת מה חשוב לה יותר. 

קודם כל, אין צורך בחיפוש אחר כרטיסים במשחקים שהם סולד-אאוט ויש מאבק על כל מקום פנוי. בלי לשאול "אחי, איך אני משיג כרטיס לצסק"א?", בלי לחלום "הייתי רוצה להיות שם כשריאל מגיעה להיכל". מוסקבה, מדריד, פנאתינייקוס, ברצלונה, אולימפיאקוס ועוד ועוד – כשהן יגיעו, אתם שם כדי לקבל את פניהן. יש לציין גם כי במשחקים כאלה רבים נלחצים לרכישה בלתי-חוקית מספסרים, שגובים לפעמים מאות אחוזים מעל המחיר הנקוב. 

שנית, כאשר יש לך מנוי בעצם יש לך מקום קבוע בהיכל. אתה יודע בדיוק מתי להגיע, מאיפה נכנסים, לאן הולכים וליד מי יושבים. ככה גם אפשר לקבוע מראש עם חברים או משפחה לשבת יחד באותו איזור לאורך כל העונה.   

מחזיקי מנוי גם זוכים לקדימוּת ברכישת כרטיסים באירועים משמעותיים כמו הפיינל-פור הישראלי, משחקי גביע (אם נשארים כרטיסים , המכירה לבעלי מנויים בלבד) ובהגעה לשלבים מתקדמים ביורוליג, כאשר הקצאת הכרטיסים לקבוצות מצומצמת מאוד. 

בנוסף, יכול להיווצר מצב בו מנוי יוכל למכור כרטיסים באופן רשמי וחוקי במשחקים סולד-אאוט אליהם לא יוכל להגיע. מדובר באפשרות שנמצאת בימים אלה בהליכי פיתוח ועם השלמתה גם מי שיפספס משחק יוכל לפחות להחזיר לעצמו חלק מהכסף, בעוד שהמקום לא יהפוך לקרחת ביציע. רכישת מנוי, כמו רכישת מוצרים רשמיים של קבוצת צ'מפיונס אהובה, נחשבת בעולם הספורט ככלי להשקעה של האוהד במועדון. כך נוצר בסיס כלכלי יציב שמאפשר המשכיות של תהליכים – שמירה על שחקנים שהמועדון רוצה להשאירם בסגל וצירוף כוכבים חדשים, למשל. 

אז הגעתם לכאן ואתם עדיין מתלבטים, כדאי שפשוט תקליקו על הקישור הבא ותכירו בעצמכם את המחירון וכל הפרטים. 

מנוי למכבי – כל הפרטים >


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×