תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

בחזית הטכנולוגיה: מכבי ב-360

אינטל בחרה במועדון ובהיכל לשותפי הפיתוח שלה בכדורסל האירופאי. אלי דריקס: "מכבי תמיד בחזית הטכנולוגיה". אז מה עושים עם 38 מצלמות 5K?

01/05/2019
ראשי · חדשות · בחזית הטכנולוגיה: מכבי ב-360
דמיינו לעצמכם שאתם צופים ברגע הכי מכונן של העונה ואז יכולים לחזור ולחיות את הרגע ולצפות בו מכל זווית אפשרית, לרבות מנקודת מבטו של השחקן הנערץ עליכם בשעה שהוא קולע מחוץ לקשת או קוטף ריבאונד. העתיד כבר כאן. אינטל בחרה בהיכל מנורה מבטחים ובמכבי FOX תל אביב כשותפות הפיתוח שלה בכדורסל. 

לדברי אוהד גרוס, מנהל הפיתוח העסקי של אינטל ספורט באירופה, מטרת שיתוף הפעולה שנחתם היא לפתח גרסאות חדשות ומתקדמות של הטכנולוגייה בכדורסל ולאפשר לאינטל לבחון את הפיתוח שלה בהיכל מוביל בישראל שגדוש בפעילויות כדורסל, וכנגזרת מכך לספק למכבי תכנים מיוחדים שישותפו עם האוהדים בערוצי הדיגיטל של המועדון - האתר הרשמי, האפליקציה החדשה והרשתות החברתיות. 

המשימה היא לקרב את האוהדים עד כמה שאפשר להתרגשות על המגרש במשחקים הביתיים של מכבי, גם אם אינם יושבים בהיכל. הטכנולוגיה מפותחת באינטל ישראל על ידי קבוצת הספורט של אינטל, שיושבת ברמת החיל בתל אביב תחת דודי בנעיון, מנכ"ל אינטל ספורט ישראל ומנהל הפיתוח העולמי שלה.  לדברי בנעיון, שיתוף הפעולה גם יאפשר יצירת בסיס לשיתופי פעולה עתידיים של אינטל, מכבי ת"א וחברות הזנק ישראליות שונות בתחום הספורט-טק. 

ערוץ הספורט, שמשדר את משחקי מכבי FOX תל אביב ביורוליג, ייכלל בשיתוף הפעולה וייהנה ממוצר הקצה של אינטל, שיוכל להשתלב בשידורים וזאת לראשונה בספורט הישראלי. כמובן שחברת היכלי הספורט, המפעילה את היכל מנורה מבטחים, היא שותפה מרכזית להסכם.אלי דריקס, מנכ"ל מכבי FOX תל אביב, מסר בנוגע לפרויקט: "מכבי FOX תל אביב תמיד נמצאת בחזית הטכנולוגיה, כך גם הפעם. אנחנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה ועל כל שהאוהדים שלנו יוכלו ליהנות מפיתוח פורץ דרך בחוויית הצפיה במשחקים שלנו".

טכנולוגיית True View של אינטל פועלת כיום בענפים מובילים ונצפים בעולם, בהם איצטדיונים נבחרים בבייסבול, NBA, NFL, הליגה הספרדית ובקרוב גם במועדונים נבחרים בפרמייר-ליג באנגליה. על ידי פרישה של 38 מצלמות ברזולוציה גבוהה היקפית וחדר עיבוד נתונים משוכלל שאינטל התקינה בהיכל, טכנולוגיית Intel True View יוצרת מחדש את האקשן על המגרש ומציעה אותה ב-360 מעלות או מנקודת המבט של השחקן על המגרש. היא עושה זאת באמצעות יכולת עיבוד נתונים של אינטל במטרה אחת ויחידה – להעביר את החוויה לאוהדים.

איך פועלת Intel True View? המשחק מצולם בשיטת הלכידה הוולומטרית באמצעות כ-40 מצלמות K5 בכדי ללכוד את הגובה, הרוחב והעומק של הנתונים ולחולל ווקסלים (פיקסלים בעלי נפח). לאחר לכידת התוכן מעבדים חלק גדול מהנתונים בשרתים המצוידים במעבדי Intel® Core™ i7  ו-Intel® Xeon®. בשלב הבא התוכנה יוצרת מחדש את כל נקודות המבט של אדם או עצם תלת-ממדי באופן וולומטרי מלא. מידע זה יוצר סביבה וירטואלית בתלת-מימד ומרובה פרספקטיבות המאפשרת למשתמשים לחוות את הסצנה שצולמה מכל זווית ועם טווח צפייה חופשית.

יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, הסביר: "התובנות של אינטל בתחום הדאטה מאפשרות לתעשיית הספורט ללכוד, לנתח ולהגיב לרמות חדשות של תובנות בזמן אמת תוך יצירת חוויות חדשות ומדהימות עבור האוהדים. עשינו את זה בעולם ועכשיו נעשה זאת גם בישראל, תוך דגש על העצמת יכולות החדשנות המגיעות מקבוצת אינטל ספורט הפועלת בארץ. תעשיית הספורט עוברת שינוי משמעותי במקביל לשינויים בהתנהגות הצרכנים ואנחנו שם כדי לפתח טכנולוגיות מתקדמות, המשפרות ומגדירות מחדש את חוויית האוהדים".
מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×