תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

"לא היה קל, הגיע לנו לנצח"

ספרופולוס בסיום ה-69:84 על הכוכב האדום: "את מה שלא עשינו ב-5 הדקות האחרונות של הרבע הרביעי, עשינו בהארכה. זה ניצחון שייתן בטחון ויאפשר ללמוד"

18/10/2019
ראשי · חדשות · "לא היה קל, הגיע לנו לנצח"
תמונות: עודד קרני

מכבי FOX תל אביב ניצחה 69:84 את הכוכב האדום בלגרד במשחק היורוליג הראשון העונה בבית. אחרי טקס מרגש לכבוד יום הולדתו ה-80 של שמעון מזרחי במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, התפרץ הר הגעש בצהוב וסחף את השחקנים לפתיחה נהדרת ובסיום לתצוגה מוחצת בהארכה. "אני רוצה לברך את כולם על הניצחון, זה לא היה קל. האמת היא שהגיע לנו לנצח והצורה בה הסתיים המשחק הייתה הדרך בה הגיע לנו לנצח", אמר המאמן יאניס ספרופולוס במסיבת העיתונאים בסיום הניצחון. "פתחנו עם התלהבות גדולה ושלטנו במשחק". 

"אני חושב שהתקשינו רק בכמה דקות של המשחק. הובלנו ב-7 ומאותו רגע קיבלנו החלטות לא טובות, דברים לא הצליחו, נלחצנו, נתנו להם זריקות חופשיות והם חזרו למשחק", ניתח ספרופולוס. "את מה שלא עשינו בחמש הדקות האחרונות של הרבע הרביעי, עשינו בהארכה. קיבלנו החלטות טובות יותר, היינו נחושים לנצח, היה לנו ברור מה לעשות והם קלעו רק שתי נקודות בהארכה. סקוטי התעלה, אבל כולם שיחקו טוב יותר בהארכה"."אנחנו שמחים על הניצחון הראשון", הדגיש המאמן. "היה עלינו לחץ לנצח אחרי שני משחקים טובים בסיומם הפסדנו. זה ניצחון שייתן לנו בטחון ושיאפשר לנו ללמוד איך לא לאבד ריכוז ואמונה.  אני רוצה להודות לכל האוהדים שמילאנו את ההיכל. עם הקול שלהם הם באמת היו השחקן השישי שלנו. אנחנו צריכים אותם איתנו בכל משחק כדי שייתנו לנו עוד דחיפה". 

"נתנו מתנה יפה לנשיא המועדון שמעון מזרחי, שחגג את יום הולדתו ה-80. הגיעה לו המתנה הזאת ונתנו לו אותה", סיכם היווני. "אנחנו משחקים הרבה פעמים עם שני גארדים וזה עוזר לנו. אני חושב שטוב שהיו לנו 14 חטיפות, זה נתן לנו עוד דחיפה, מתפרצות והתקפות מעבר. המשחק היה ארוך, אני מסכים, אבל הבדיקות של השופטים במסך הן משהו שצריך להתרגל אליו כי זה חלק מהמשחק. זה עוזר לכדורסל להיות נקי יותר". 

כשנשאל על שחקני הסגל שצמחו במכבי, השיב ספרופולוס: "זוסמן עשה עבודה נהדרת מול בארון והוא שמר עליו מחוץ למשחק. גם דני עשה עבודה טובה מול פרפרוגלו, אבל צבר עבירות מוקדם. אני מרוצה מאיך ששניהם משחקים וגם עומרי היה טוב מאוד. הדבר החשוב ביותר הוא הניצחון והשני שהוא לזכור שלא היינו צריכים להגיע להארכה. אנחנו צריכים לגמור משחקים בשתיים-שלוש הדקות האחרונות".

"הייתי ממש ממוקד בהארכה, לא רציתי לצבור הפסד שלישי", סיפר בסיום סקוטי ווילבקין. "התחלנו לשחק חזק מאוד בהארכה ורק ניסיתי להיות אגרסיבי. שום דבר לא זרם לי בארבעת הרבעים הראשונים, אז פשוט ניסיתי לגרום לזה לקרות".

"אנחנו צריכים לעבוד על ההוצאה לפועל שלנו בסיום המשחק", הסכים עומרי כספי, שקלע 15 נקודות במשחק היורוליג הראשון שלו בהיכל אחרי עשור. "הלחיצו אותנו עם חסימות כפולות בצד ההגנתי וזה השפיע עלינו. אנחנו מוכרחים להיות טובים יותר".

מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×