תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - מנוי חדש

זוכרים ומזכירים את קורבנות השואה

גדולי שחקני מועדון הכדורסל מכבי תל אביב התגייסו להשתתף בקמפיין #זוכרים_מהבית, במסגרתו כל אחד מנציח שם. הסרטונים מפורסמים בסטורי שלנו באינסטגרם

20/04/2020
ראשי · תרומה לקהילה · זוכרים ומזכירים את קורבנות השואה
זוכרים ומזכירים את קורבנות השואה
גדולי שחקני מועדון הכדורסל מכבי תל אביב לדורותיהם נרתמו השנה לזכור ולהזכיר לכולנו את שמות קורבנות השואה לרגל יום הזכרון לשואה ולגבורה. זוהי חלק ממחויבות עמוקה של כולנו, משפחה שבחרה בצבע הצהוב כאות הזדהות עם היהודים שאולצו לתפור על בגדם את הטלאי הצהוב - סמל להשפלה, גזענות ולבסוף השמדה המונית מכוונת ומתוכננת. 

מדובר ביוזמה של יד ושם תחת התגית (האשטאג) #זוכרים-מהבית, קמפיין בין-לאומי להקראת שמות קורבנות השואה. בימים אלה בהם לא ניתן להתכנס פיזית לטקס המוכרים, לשיעורים, לשיחות ולמפגשי זכרון בסלון, מוטל על כולנו לקחת בהנצחת זכרם של הקורבנות ובשליחת מסר משותף וברור בחיבור הדיגיטלי בינינו. 

בקמפיין לוקחים חלק אישים רבים מכל גווני החברה הישראלית והעם היהודי כולו. נציגי מכבי התנדבו ברצון להנצחת הנרצחים, כאשר כל אחד הקריא שם של קורבן. הסרטונים יפורסמו בסטורי בעמוד האינסטגרם הרשמי של המועדון במהלך יום הזכרון לשואה ולגבורה. 

המשתתפים השנה מטעם מכבי בקמפיין "זוכרים מהבית" הם יושב ראש המועדון עו"ד שמעון מזרחי, מיקי ברקוביץ', טל ברודי, מוטי ארואסטי, שמוליק זיסמן, שוקי שוורץ, גיא גודס, נדב הנפלד, דורון שפר, מוטי דניאל, אמנון אבידן, חן ליפין, דורון ג'מצ'י וטל בורשטיין. 

יד ושם מזמין את הציבור להשתתף בקמפיין בין-לאומי להקראת שמות קרבנות השואה לרגל יום הזכרון לשואה ולגבורה תש"ף. המשתתפים מתבקשים לצלם את עצמם ו/או את קרוביהם מקריאים את שמות הנרצחים בשואה ולהעלות את סרטון הווידאו הקצר (עד 15 שניות) לרשתות החברתיות תוך שימוש בתגית #זוכרים_מהבית .

ניתן להקריא את שמות הנרצחים מתוך רשימת הילדים שנספו בשואה או למצוא שמות של קורבנות שואה ממדינות שונות בקישורים שבתחתית העמוד. מארגני הקמפיין אף הבהירו כי המעוניינים מוזמנים לאתר שמות נוספים במאגר המרכזי של שמות קורבנות השואה ולהנציח את זכרם של יקיריהם. 


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×