תפריט
כפתור ימני - רשימת המתנה כפתור אמצעי - חידוש מנוי כפתור אמצעי - מנוי חדש
כפתור ימני - רשימת המתנה כפתור אמצעי - חידוש מנוי כפתור אמצעי - מנוי חדש

הופסקה עונת היורוליג 2019/20

ההחלטה המפורטת של דירקטוריון היורוליג, ההסבר של הנשיא והמנכ"ל ג'ורדי ברטומאו והתכניות לעונת המשחקים הבאה. וגם: נתוני השיא של עונה גדולה

25/05/2020
ראשי · חדשות · הופסקה עונת היורוליג 2019/20
הופסקה עונת היורוליג 2019/20
דירקטוריון בעלי המניות ביורוליג ערך ישיבה דיגיטלית בפעם הרביעית מאז הקפאת המשחקים ב-12 במרס עקב מגפת הקורונה (COVID19) העולמית. בעקבות אותה החלטה על עצירת הליגות הביעו כל השותפים את רצונם לחדש את הפעילות לכשיתאפשר. לאחר שנבחנו כל האפשרויות, בדירקטוריון הוחלט לבטל את עונת 2019/20 ביורוליג וביורוקאפ, את טורניר הדור הבא לנוער ואת פעילות האקדמיה מהשיקולים הבאים: 
 • הבריאות ובטיחותם של השחקנים, האוהדים, הצוותים, השותפים העסקיים והקהילות המקומיות בעדיפות עליונה. 
 • מגוון שלבי ההתפתחות של המגפה במדינות השונות אינה מבטיחה מצב בו כל הקבוצות יוכלו לערוך מחנות אימונים ולהתכונן באותם תנאים לקראת משחקים רשמיים.
 • המצב השונה בכל מדינה הוביל להנחיות שונות המגבילות תנועת אזרחים, כאשר אין בטוחה שקבוצות יוכלו לנוע ליעד המתוכנן וממנו. מחנה אימונים מקוצר לעומת התכנית למינימום של שלושה שבועות יעלה את הסיכון לפציעות.
 • מסיבות של הגינות ספורטיבית, כל שינויי הפורמט ואפשרות להפחתת מספר הקבוצות נדחו.
 • על אף התכנית הרפואית המפורטת שהורכבה, פרוטוקולים רפואיים של רשויות הבריאות השונות מחייבים בידוד של כל שחקן, מאמן או שופט שנדבק בנגיף. מכאן שבחודשיים וחצי האחרונים לא הושגה האפשרות שהתחרות תושלם כמתוכנן ביולי.
 • ההחלטה היא לא לשנות המועדים הסופיים שנקבעו - סוף מאי להחלטה סופית וסוף יולי להשלמת התחרויות - במטרה להימנע משינוי והשפעה על לוח המשחקים של עונת 2020/1, הליגות המקומיות ומשחקי הנבחרות בקיץ 2021.
 • על מנת לשמור על העקרונות של יושרה בספורט והגינות, הוועד המנהל לא מגדיר אף קבוצה כאלופה בעונת 2019/20 של היורוליג או היורוקאפ. ביורוליג הודו לערים הרבות ולאיזורים שהביעו מחויבות לכדורסל בשבועות האחרונים, כמו גם על ההתנדבות לארח את המשחקים בצורה הבטוחה והבריאה ביותר. "ללא ספק, זוהי ההחלטה הקשה ביותר שנאלצנו לקבל ב-20 שנות פעילותנו", מסר נשיא ומנכ"ל היורוליג ג'ורדי ברטומאו. "בשל סיבות שאינן בשליטנו, החלטנו לקצר את העונה המוצלחת והמרגשת ביותר בתולדות הכדורסל האירופאי. נתוני שיא מראים עד כמה האוהדים נהנו מהמשחקים וזה נותן לנו יותר כוח מאי פעם להתחיל ולתכנן עונת 2020/1 אפילו טובה יותר". 


עונת יורוליג 2020/1 תתחיל ב-1 באוקטובר עם 18 הקבוצות ששיחקו במפעל בעונה הנוכחית: מכבי FOX תל אביב, אנאדולו אפס, פנרבחצ'ה, ברצלונה, באסקוניה ויטוריה, ריאל מדריד, ולנסיה, אולימפיאקוס, פנאתינייקוס, וילרבאן, באיירן מינכן, אלבה ברלין, צסק"א מוסקבה, חימקי מוסקבה, זניט סנט פטרסבורג, מילאנו, הכוכב האדום בלגרד וז'לגיריס קובנה. 

נתוני התעצמות היורוליג (מבוסס על השנתיים האחרונות): 
 • גידול משמעותי בעניין ציבורי ביורוליג, הנתונים מראים עליה בכל אחת מהמדינות המיוצגות במפעל. ישראל, צרפת, טורקיה, ספרד וגרמניה הראו את הקפיצה הניכרת ביותר - 15%. 
 • גידול בקהל צופים בשידורי המשחקים הטלוויזיה, עליות של 15% בישראל, איטליה, צרפת וגרמניה.
 • עליה דו-ספרתית באפיקים הדיגיטליים, כולל עוקבים, חשיפה, צפיות וידאו, מעורבות, גולשים ייחודיים ודפים נצפים.
 • גידול של 12% בממוצע צופים וזינוק של 75% בתפוסה באולמות.
"יום עצוב מבחינתנו" >


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×