תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

"אם תהיה לי הזדמנות לזכות ביורוליג, אעשה את זה"

רגע לפני דראפט ה-NBA, החלק השני של שיחת הזום של דני אבדיה עם חברי #איתנו. האפשרויות שמחכות, הגעגועים, הגדול מכולם והשחקן עליו הוא חולם לשמור

15/11/2020
ראשי · חדשות · "אם תהיה לי הזדמנות לזכות ביורוליג, אעשה את זה"
"האמת שיש הרבה אופציות, זה קצת מרגש כי אתה לא יודע איפה אתה רוצה להיות. הרי כל קבוצה זו קבוצת NBA וזה חלום לשחק ב-NBA, אז אתה לא כל כך חושב על איפה אתה הולך לשחק. אני מאמין שאני ארצה לשחק בקבוצה שתיתן לי את הבמה להצליח, שתאמין בי, מקום שאני אוכל להשתפר בו ושיהיה סבלני אליי". דני אבדיה רק בן 19 וכל העולם פרוש לרגליו. הכשרון הצעיר, שגדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב, עומד לבחירה במסגרת דראפט 2020. וגם הוא מתמודד עם חוסר הוודאות.
 
בשיחת זום בלעדית לחברי #איתנו, הכשרון הצעיר ענה בסבלנות על כל השאלות, נתן הצצה לעולמו הפנימי וסיפר גם אנקדוטות מהדרך שעשה עד כה. הנה החלק השני בשיחה.
 
"לא בהכרח איפה שכל הכוכבים נמצאים זה טוב לשחקן צעיר, יש הרבה מאוד משוואות בתוך כל בחירת הקבוצות הזאת", השיב דני לשאלתה של אוהדת בשם ענבל, והדגיש: "בסך הכל אני חושב שאני במקום טוב - אני הולך לליגה הטובה בעולם ואני אוהב לשחק כדורסל, אז זה לא כזה משנה לי".


 
יונתן: איך אפשר להעלות את הבטחון העצמי ברגעים מכריעים?
"אני יכול להגיד שגם אני בתור שחקן היו לי בעיות של בטחון לפעמים, שפחדתי ללכת לסל ברגעים מכריעים או קצת התרחקתי מהכדור. זה קורה לכולם, זה חלק מההתבגרות שלך כשחקן, אל תיבהלו מזה, זה חלק מההתחלה. ברגע שאתה משתפר, עובד קשה על המשחק שלך, מתמיד ויודע את היכולות שלך, אין לך שום סיבה להיות בפחד. זה ייעלם עם הזמן, פשוט תהיו חיוביים בראש. פשוט תעזו, קחו את ההזדמנות שלכם בשתי ידיים. אם יש לכם את הזריקה המכרעת והיא פנויה, קחו אותה. אם היא לא פנויה, אז לדעתי עדיף למסור... אבל כל אחד והשיקולים שלו".
 
גיורא ועמית: האם תצליח באמת לעשות קריירה כמו של עומרי כספי? האם בכלל מסתכלים על הדבר הזה? ספר על השיחות שהיו לך עם עומרי בשנה שעברה.
"אני מעריך את עומרי, בתור שחקן שהיה הראשון לעשות זאת הוא עשה קריירה באמת מדהימה, שיחק 10 שנים בליגה שזה דבר שממש קשה לעשות, אז קודם כל אני מכבד אותו מאוד. אני רוצה להמשיך לעשות חיל למדינה, כמובן שרוצה שתהיה לי קריירה משלי עם דרך משלי. זה יכול לצאת טוב ויכול לצאת לרע, אז אני לא כל כך חושב על זה. אני פשוט עובד מאוד מאוד קשה כל יום. דיברתי עם עומרי המון במהלך העונה, גם על ההרגלים ב-NBA, מה טוב ומה רע ועל כל לוחות הזמנים המטורפים. הוא הסביר לי המון ולימד אותי המון, קיבלתי המון ניסיון ממנו. זה טוב שהיה לי מישהו כזה בקבוצה איתי".
 
אלון: מתי הבנת שחלום ה-NBA יהפוך להיות מציאות?
"הייתי בתוך עונה מאוד עמוסה השנה והרגשתי שלא כל כך התרכזתי ב-NBA, התרכזתי בלנצח עם מכבי. היינו טופ 4 ביורוליג, משהו שלא קורה כל הזמן. ברגע שהקורונה הכתה בנו, יצאנו לסוג של חופש כזה והבנתי שהחלום הזה מתקרב כל יום שעובר. אחרי שחזרנו מהקורונה, כמובן שרציתי להמשיך לשחק כי לא כל כך רציתי להתרכז ב-NBA. רציתי יותר להתרכז במכבי ולסיים איתה את העונה. כמובן כשהעונה הסתיימה אחרי שזכינו באליפות היו לי כמה ימים להתאושש, ואז נסעתי לאטלנטה להתאמן ולהתכונן לדראפט. גם להתכונן לארצות הברית, לראות איך זה לחיות שם ולהתאמן שם. עשיתי כבר השינוי הזה בראש כבר לפני חודשיים וחצי, אבל זה היה קשה. זו תרבות אחרת, זו מדינה שונה, לקח לי זמן להתרגל. הזמן עובר מהר, אז תנצלו אותו".
 
הילה: למה אתה חושב שהכי תתגעגע במכבי?
"יש הרבה דברים שאני אתגעגע אליהם במכבי. דבר ראשון זו המערכת שסבבה אותי כל כך הרבה שנים, זו כמו משפחה שניה שלי. אני ילד יחיד פה בארץ וכל יום שהייתי מגיע למגרש עזרו לי כל יום, היו איתי וחוו איתי את החוויות הכי טובות שיש. אם זה האנשים שהכי פחות קרובים למגרש שנמצאים במערכת ואם זה המאמן והשחקנים. אני אתגעגע לכולם, אני אתגעגע לאווירה שיש במכבי, אתגעגע להיכל, לכולכם, לכל האוהדים שהייתם שם. זה געגוע שתמיד יהיה איתי. אין מה לעשות, אין כמו בבית, כולכם יודעים את זה, אבל צריך להמשיך הלאה בחיים ולצאת מאיזור הנוחות שלך לפעמים".


 
אהרון: האם אתה ממש רואה את עצמך בטופ של הטופ?
לברון זה לברון, כל החבר'ה שאתם מדברים עליהם זה מאוד רחוק כרגע מבחינתי. אני לא יודע איך אני אהיה בתור שחקן בגיל 23-24, יכול להיות שאני אצמח עוד יותר ואהיה עוד יותר טוב ויכול להיות שאני אשאר ככה. אני מקווה שאמשיך להשתפר כל הקריירה שלי, אני חושב שיש לי המון במה להשתפר. יש לי מוסר עבודה, אני אוהב לעבוד מאוד מאוד קשה ואני חושב שה-NBA זו ליגה מצוינת בשביל להתקדם בה. זה לא יקרה בדקה, כל המהפכה הזאת של להפוך להיות שחקן מוביל בקבוצה. חוויתי את זה גם במכבי. הייתי שלוש שנים במכבי, בשנה הראשונה לא שיחקתי בכלל, בשנה השניה שיחקתי כמעט חלקית ובשנה השלישית כבר הפכתי להיות חלק משמעותי בקבוצה. אני יודע שאני יכול להשתלב בכל מיני קבוצות. תהיה בטוח שאני לא אוותר לעצמי".
 
ארז: אחרי שתיקח 5 אליפויות NBA, תרצה אתגר חדש לזכות עם מכבי ביורוליג?
"(צוחק) אני יכול להגיד לך שזה תמיד אתגר שיהיה ברשימת האתגרים שלי. אם תהיה לי ההזדמנות לזכות באליפות יורוליג, אני אעשה את זה - חד משמעית. אני רודף אחרי כל תואר אפשרי, אתם מכירים אותי לא מאתמול. אני רוצה לשחק כמה שיותר שנים ב-NBA, בשבילי זו המטרה. אני תמיד מעריך מאיפה שבאתי ואת האנשים שגידלו אותי, ומה שאני יכול לעשות בשבילם זה לזכות באליפות".
 
דוד: ב-NBA לאורך זמן קבוצות מחפשות מישהו שיש לו סימן היכר. אתה עובד על איזו שהיא תכונה או על איזה אספקט מיוחד שיהיה כרטיס הביקור שלך?
"אתה חד משמעית צודק, צריך שתהיה לך איזו תעודת זהות. אני יכול להגיד שעוד לא שיחקתי ב-NBA, אז אני לא יודע אילו דברים שעשיתי ביורוליג יעבדו ב-NBA. זה תלוי בהרבה גורמים כשאתה נכנס לליגה. ברגע שאני אכנס ואשחק כמה משחקים, אני אראה אילו זריקות אני יכול להוציא ואז בהחלט אני אמצא משהו שיהיה סימן ההיכר שלי".


 
אורי: מי השחקן שאתה הכי רוצה לשחק איתו או נגדו ב-NBA?
"השחקן שהכי הייתי רוצה לשחק מולו זה ג'יימס הארדן. הרבה אנשים ניסו לשמור על ג'יימס הארדן וזה סוג של קטע שאי אפשר לשמור אותו. אני מאוד אוהב אתגרים ולאתגר את עצמי, אז כמובן שאם אני אשחק נגדו אני אקח על עצמי את האתגר הזה וארצה לראות איך זה לשחק מולו במציאות עם כל הסטפ-בקים והכדרורים האלה. כמובן גם לברון, יש הרבה שחקנים שהייתי רוצה לשחק מולם, שגדלתי עליהם".
 
בן וג'ון: איך אתה מרגיש לקראת הדראפט?
"אני נורא מתרגש, זה היה באמת חלום שלא חשבתי שהוא יגיע. עם הזמן אני רואה שהוא מתקדם ובא אליי, אז אני אעמוד מולו. קשה להיפרד מהארץ וקשה להיפרד ממכבי, אבל אני מתרגש לשחק מול השחקנים הטובים בעולם".
 
דניאל חסקי: איזו קבוצה הערצת ב-NBA?
"לא כל כך הערצתי קבוצות ב-NBA. בגלל השעות פחות יצא לי לראות משחקים ולעודד. לא כל כך ראיתי המון כדורסל כמו שאתם רואים, זה משהו שאני מתחרט עליו. הייתי רואה המון כדורגל. NBA לא היה משהו שאהדתי, אהבתי לראות את דרק רוז ומהלכים שלו. חוץ ממנו, אני לא זוכר שממש התעמקתי בשחקנים. אין לי מישהו שאני מעדיף או קבוצה מסוימת".
 
שי זלאל: באיזה גיל התחלת לשחק כדורסל?
"התחלתי לשחק כדורסל בגיל 9 ואז בכתה ח' הצטרפתי למכבי. בכתה י' הצטרפתי לקבוצה הבוגרת וזהו, ככה התחלתי".


 
מה אתה חושב על ה-NBA עם זאיון וג'ה מוראנט, יהיה כמו עם מייקל ג'ורדן, מג'יק ג'ונסון ולארי בירד?
"אני חושב שאלה זמנים שונים לגמרי עם שחקנים שונים לגמרי. ה-NBA הולכת באמת לעולם אחר. יהיה קשה להצליח יותר ממייקל ג'ורדן, אבל נראה לי שנשאיר אותו כרגע כשחקן הכי טוב בכל הזמנים".
 
רז פרל: מה התפקיד שאתה רוצה?
"התפקיד לי לא כזה משנה. תלוי מה המאמן ייתן לי ובמה אני אצליח כדי שהקבוצה תצליח. לא משנה באיזו עמדה המאמן ישים אתכם, חשוב שהקבוצה תצליח. בכל עמדה שהמאמן ישים אתכם כדי שהקבוצה תצליח, זאת העמדה שתשחקו בה".
 
רוני ועמרי: באיזו קבוצה היית רוצה לשחק - שיקגו, אטלנטה, קליבלנד או גולדן סטייט?
"אתה הולך על שמות נורא ספציפיים. יש הרבה אופציות. יש קבוצה בה תקבל יותר דקות, קבוצה שכבר יש לה כוכב ובאמת יהיה קצת יותר מסובך להשתלב או קבוצה צעירה שרק נבנית ויהיה קל יותר להשתלב בה ואולי להיות שחקן מוביל. אתה לא יודע מה יקרה, אני לא יודע מה הכי טוב בשבילי".


 
ירום שפרלינג: אתה חושב שים מדר ייבחר בדראפט?
"ים הוא אחד השחקנים שהכי נהניתי לשחק איתם. הוא שחקן מצוין, מאוד חכם. קשה לי שפחות מעריכים אותו בארצות הברית, אבל אני חושב שהוא ייבחר ותהיה לו קריירה ממש טובה איפה שהוא יהיה כי הוא יודע לשחק כדורסל. אני מאמין בו ואולי יום אחד ניפגש ונשחק באותה קבוצה".
 
בן יעקובוביץ': איך היה לזכות באליפות אירופה עם נבחרת העתודה?
"היה מדהים, אחד הרגעים הכי גדולים שלי עד היום. עשינו היסטוריה עם מדליית זהב שניה ברצף. כשהתחלנו את האליפות לא ראיתי את זה קורה כמעט ב-99%. היו איתי שחקנים שנתנו את הלב שלהם, לפעמים אחרי ניצחונות הרגעתי אותם שיש לנו עוד דרך ארוכה. עשינו את זה וייצגנו את כל המדינה. היה ממש ממש כיף אחרי זה. אני מקווה שזאת לא תהיה המדליה האחרונה שלי".
 
אורי בן שלוש: איזה מאמן אתה חושב שיוביל אותך להשתפר הכי הרבה ב-NBA?
"אני לא כל כך מכיר את המאמנים, מקווה שיהיה לי מאמן שייתן לי לנצח".
מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×