תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

ז’יז’יץ’: היה קל להחליט להגיע למכבי

הסנטר הקרואטי התראיין לאתר היורוליג וסיפר על המעבר לתל אביב בקיץ, ההתמודדות עם סופו באימוני מכבי כילד בן 16 והיחסים עם וויצ'יץ'

19/01/2021
ראשי · חדשות · ז’יז’יץ’: היה קל להחליט להגיע למכבי
ז’יז’יץ’: היה קל להחליט להגיע למכבי

“ההחלטה הייתה, בסופו של דבר, די קלה ופשוטה”. כך אמר סנטר מכבי Playtika תל אביב, אנטה ז’יז’יץ’, על הרגע שבו הצטרף לצהובים בקיץ. הקרואטי התראיין לאתר היורוליג וסיפר על המעבר לאלופת ישראל. “כשהחלטתי לחזור לאירופה, קיבלתי הצעות מכמה קבוצות, אבל מכבי תמיד הייתה שם”, ציין, “הרגשתי תמיד שהם ממש רוצים אותי ואני מרגיש בבית. זו לא הייתה החלטה קלה, אבל בסופו של דבר, היה הייתה די פשוטה. דיברתי עם המאמן, דיברתי עם ניקולה (וויצ’יץ’) ואמרתי ‘זה זה’”.


את וויצ’יץ’ הוא מכיר זמן רב, מאז שהוא זוכר את עצמו. מספר 7 האגדי של מכבי שיחק בספליט לצד אנדריאה ז’יז’יץ’, אחיו של אנטה שגדול ממנו ב-17 שנים. “עקבתי אחרי היורוליג מגיל צעיר. תמיד אהדתי אותו (וויצ’יץ’) בגלל שהכרתי אותו”, אמר אנטה. “הוא פתח את האקדמיה שלו כשהוא חזר לספליט ואני הצטרפתי למועדון ולאקדמיה. הוא הביא מאמנים מצוינים. זו הייתה החוויה הראשונה שלי במערכת מקצוענית. ביליתי שם שנתיים, ובעיקרון הוא עזר לי לקחת צעד ענק בקריירה שלי.

ז’יז’יץ’ נזכר בקיץ 2013, כשהיה רק בן 16 וניקולה הזמין אותו להתאמן עם מכבי לקראת העונה יחד עם נער קרואטי נוסף, אחד בשם דראגן בנדר. “הכניסו אותנו רק כדי למלא את מצבת השחקנים”, שחזר הסנטר הקרואטי, “לא היו להם מספיק גבוהים, אז הייתי צריך לשמור על ביג סופו. הוא היה הבן אדם הכי גדול שיכולת לראות! ואני הייתי בן 16. זה היה לי חשוב מאוד, לשמור עליו. המאמן (דייויד) בלאט זרק אותי לאש וזו הייתה הפעם הראשונה שלי עם שחקנים מקצוענים”.באותם אימונים סופו שחורציאניטיס היה מנער את ז’יז’יץ’ הצעיר כמו בובה, אבל הקרואטי היה קם וחוזר לעוד סיבוב. “זה האופי שלי”, הסביר אנטה, “אני לעולם לא נכנע. ידעתי שהוא חזק יותר, שהוא גדול יותר, אבל אני לא מפסיק”.

ז’יזיץ’ שיתף בסיבה שהוא לא נשאר בתל אביב, בניגוד לבנדר. “הייתי עדיין צעיר מאוד וההורים שלי לא רצו שאהיה רחוק מהבית עד שאסיים את הלימודים ואתבגר כבן אדם”.

למרות זאת, אנטה חזר לתל אביב עוד באותה עונה - כשאחיו אנדריאה הצטרף לסגל. האח הצעיר ביקר בעיר במשך שבוע כדי לצפות באחיו משחק בהיכל. “כשגדלתי, היורוליג היה בשבילי ‘וואו’. רציתי לשחק ביורוליג כי אח שלי משחק ביורוליג”, סיפר, “לשחק עבור קבוצת יורוליג היה הכי חשוב בשבילי, במיוחד מכבי - קבוצה עם היסטוריה עשירה ואוהדים נהדרים. תמיד רציתי לשחק עבור קבוצה כזו”.

ההזדמנות הראשונה של אנטה ביורוליג הגיעה אצל בלאט, שבדצמבר 2016 לקח לדרושפאקה את הקרואטי. “דייויד הוא איש נהדר, מאמן נהדר”, פירגן ז’יז’יץ’, “אני מעריך אותו מאוד. אני מודה לו מאוד על מה שהוא עשה עבורי. הוא הביא אותי לשם כשהייתי בן 19. הוא הביא אותי לשם כדי להשפיע על המשחקים והתחברתי בצורה מושלמת. הוא שם אותי בחמישיה. באותו הזמן, זה היה הדבר הכי חשוב בשבילי. זה היה צעד ענק בקריירה שלי, השתפרתי וצברתי ניסיון ביורוליג”.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×