תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

על הקווים: טי.ג'יי פארקר

13/10/2021
ראשי · אירופה · על הקווים: טי.ג'יי פארקר
על הקווים: טי.ג'יי פארקר
טי.ג'יי פארקר צעיר, אבל כבר שילם את שכר הלימוד שלו ביורוליג. בעונתו השלישית במפעל הבכיר של הכדורסל האירופאי, נראה שמאמן וילרבאן הוא כבר לא רק האח של. שתי אליפויות צרפת בשלוש העונות האחרונות, מגמה מתמדת של שיפור בזירה היבשתית וכעת כבר פתיחה של 0:3 עם ניצחון גדול במחזור האחרון על אלופת אירופה אנאדולו אפס.

עצם הניצחון האחרון על אנאדולו אפס לא מרשים כמו הדרך. "אחרי שהיינו בפיגור של 19 נקודות, במה מדובר? זה לב. הקבוצה הראתה הרבה לב", קבע טרנס ג'ונתן פארקר, שבגיל 37 כבר מוביל קבוצה לעונה שלישית ביורוליג. "השגנו עצירה אחרי עצירה אחרי עצירה. זה ניצחון אדיר, באמת אדיר".

זה נכון, ASVEL וילרבאן היא עדיין סוג של עסק משפחתי. משפחת פארקר. הבעלים ומקבל ההחלטות הוא טוני פארקר, כוכב העבר האגדי של סן אנטוניו ספרס ונבחרת צרפת. טי.ג'יי, אחיו הצעיר הוא המאמן מאז יוני 2020. בניגוד לאחיו הגדול והמוכר יותר, שנולד בברוז', טי.ג'יי נולד בוואלנסיין שבצרפת.בדיוק כמו טוני, גם טי.ג'יי התאהב בכדורסל בעקבות אביהם, טוני פארקר האב, שהיה כדורסלן אמריקני. הוא החל לשחק בבית ספר תיכון ליד שיקגו, התקדם למכללת נורת'ווסטרן המקומית ובסיום לימודיו פנה לכדורסל המקצועני. אולי טי.ג'יי, שצעיר מטוני בשנתיים, היה גארד קצת פחות מוכשר. אז הוא חזר לצרפת, ושיחק בראסינג פאריז, נאנסי וגם בווילרבאן. על הדרך הוא אפילו קטף תואר אליפות מקומי עם נאנסי ב-2008.

קריירת המשחק המקצוענית של טי.ג'יי החזיקה מעמד חמש שנים בלבד, וב-2010 הוא כבר פרש. ב-2013, עוד כשאחיו טוני החזיק רק ב-20% מהמניות של וילרבאן, מונה טי.ג'יי למשרת עוזר המאמן. משם הקפיצה לעמדת המאמן הראשי הייתה קרובה מתמיד.אז נכון, מקום 15 ביורוליג בעונה שהופסקה בגלל הקורונה זה לא הישג כביר. גם מקום 14 בעונה שעברה. אלא שווילרבאן למדה להפוך עצמה ליעד אטרקטיבי לשחקנים ומציגה עצמה כקבוצה מהירה ואתלטית. המועדון עובד בצורה מסודרת, מחזק את מעמדו במפעל והחל גם לטפח כשרונות צעירים.

לצד ותיקים כמו דיו, קאהודי, לייטי ומורגן, עומדים לרשות פארקר שבעה שחקנים בני 26 ומטה. היהלומים המסומנים הם מתייה סטראזל (19) והענק הצנום ויקטור וומבניאמה, בן 17 המתנשא לגובה 218 סנטימטרים ומחזיק במוטת ידיים של מטוס טופולב רוסי. האחרון מסתמן כשחקן מגוון שיודע להוריד כדור לקרקע וגם לקלוע מבחוץ, לצד אורך יוצא דופן שמושך אליו הרבה תשומת לב. לכולם ברור שמדובר בהימור וייקח זמן עד שהנער יבשיל למידה הנכונה. עבור המאמן לבית פארקר, זה פרויקט לא פחות מאשר לעשות צעד לכיוון העשיריה הראשונה ביבשת.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×