תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

על הקווים: יורי זדובץ'

25/10/2021
ראשי · חדשות · על הקווים: יורי זדובץ'
על הקווים: יורי זדובץ'
עד שהגיע לוקה דונצ'יץ', רבים היו מכריזים על יורי זדובץ' בתור גדול שחקני סלובניה בכל הזמנים. אוהדי מכבי תל אביב משנות השמונים והתשעים זוכרים היטב את הצלף מספר 9 שנהג להמטיר שלשות בדיוק ברגע בו כואב ליריבה. הוא עשה זאת במדי אולימפיה לובליאנה, בולוניה ולימוז' וכיכב גם בצרפת, טורקיה ויוון. בקריירת האימון החל לחטוא עוד לפני שתלה את הנעליים. 

עוד כחלק מנבחרת יוגוסלביה הגדולה, זדובץ' היה חבר בסגלים שזכו במדליית הכסף האולימפית בסיאול 1988, שתי אליפויות אירופה (1989 ו-1991) ואליפות העולם ב-1990. את מדי סלובניה לבש בחמישה טורנירים ובמקביל החל לפזול לעבר הקווים. ב-1997, שש שנים לפני שפרש סופית, כבר שימש לראשונה כעוזר מאמן. 

אליפות הליגה הבוסנית עם בוסנה ב-2008 הייתה קפיצת המדרגה הראשונה בקריירת האימון של זדובץ'. הוא קיבל את המושכות בנבחרת סלובניה ובאולימפיה לובליאנה וקטף אליפות ושלושה גביעים, לצד הופעות פושרות ביורוליג. עם ספרטק סנט פטרבורג הפך למאמן השנה ביורוקאפ, עבר קדנציה בטורקיה ואף אימן בא.א.ק אתונה, צדביטה, חזר ללובליאנה וכבר חתם במטרופוליטנס הצרפתית. עוזרו במשך שנים היה סטפאנוס דדאס, מאמן הפועל חולון לשעבר. הדלת לז'לגיריס נפתחה עבור יורי זדובץ' כבהזמנה. הוא סיים את תפקידו בצרפת והיה פנוי ברגע בו הוחלט להחליף את מרטין שילר הצעיר. "זה ברור שהקבוצה לא משחקת ברמה שכולנו היינו רוצים לראות", סיפר המנהל פאוליוס מוטייונאס. ,אמרנו שכולם צריכים לשאת באחריות לזה. לצערנו, לא יכולנו לבזבז זמן יקר ונאלצנו לקבל החלטה מהירה". 

תחושת הדחיפות לא באה במקרה. נכון למחזור החמישי, ז'לגיריס נותרה הקבוצה היחידה שעדיין לא ניצחה העונה ביורוליג. במדינת כדורסל כמו ליטא, זהו מצב שלא בא בחשבון. בטח בקבוצה שנשענת על היכל מלא ומסורת ארוכת שנים במפעל האירופאי הבכיר. אז הלכו שם על יורי זדובץ', מאמן מנוסה עם עצבי ברזל, היסטוריה של הגנה חזקה וזמין להובלה. סמכו עליו שיידע לנעוץ את הכדור בדיוק איפה שצריך.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×