תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

על הקווים: ישראל גונסאלס

24/01/2022
ראשי · אירופה · על הקווים: ישראל גונסאלס
על הקווים: ישראל גונסאלס
אלבה ברלין ידועה בכך שהיא מעניקה הזדמנויות לשחקנים צעירים ומבטיחים ומאפשרת להם לשחק על הבמה הכי גדולה באירופה, היורוליג. אבל גישת ההזדמנויות הברלינאית לא מוגבלת רק לשחקנים על המגרש. העונה, הגרמנים הימרו על מאמן ספרדי חסר ניסיון עם שם עברי: ישראל גונסאלס.

ישראל חואקין גונסאלס נונייס, בשמו המלא, נולד בפברואר 1976 בטורלאבגה, עיירה קטנה בחבל קנטבריה שבצפון ספרד, סמוך לעיר סנטנדר. קריירת כדורסל כשחקן לא הייתה לו, אבל הוא מאוד רצה להשתלב בתחום, אז הוא נסע לאיים הקנאריים ועשה תואר במדעי הספורט. שם, הוא פגש את מי שבעתיד ימנה אותו למאמן אלבה ברלין, המנהל המקצועי הנוכחי של הקבוצה - אימאר אוחדה.

גונסאלס עשה דרך ארוכה עד שזה קרה, ובדרך הזו הוא זכה ללמוד ממיטב המאמנים הספרדים. למעשה, הראשון שהעניק לו הזדמנות בתואר עוזר מאמן היה לא אחר מאשר פאבלו לאסו, שקידם אותו מתפקיד מאמן כושר כשהיה מאמן לובוס קנטבריה בעונת 2006/07. "פאבלו הפך אותי למקצוען, הוא ביקש ממני לעשות צעד נוסף כדי להתמסר למקצוע הזה לחלוטין", סיפר גונסאלס. "איתו למדתי כיצד לאהוב את הכדורסל ובו זמנית לעבוד בצורה רצינית מאוד".אחרי שעבד תחת לאסו, הוא התגלגל לספסלים של פדרו מרטינס, אייטו גארסיה רנסס ולואיס קסימירו. "היה לי מזל רב שלמדתי מהמאסטרים האלה", ציין. מכולם, הוא מעיד שלמד הכי הרבה מגארסיה רנסס. "בשנים תחתיו הדבר המרכזי שלמדתי היה איך לקדם את השחקנים - אם אתה לא מסוגל לגרום להם לצמוח, לא תצליח לשפר את הקבוצה", הסביר.

הכל התחבר יחד לפני ארבע שנים, כאשר אותו אוחדה, שמונה ב-2016 למנהל המקצועי של אלבה, הצליח לשכנע את גארסיה רנסס להצטרף אליו בבירת גרמניה. המאמן האגדי היה כבר בן 70 אז, והוא לא תיכנן להישאר זמן רב. בחוזה שלו היו שנתיים בלבד, ואוחדה ידע שהוא צריך להכין תוכנית מגירה ליום שאחרי גארסיה רנסס. אז הוא נזכר בגונסאלס, חידש את החיבור שלו עם גארסיה רנסס ומינה אותו לעוזרו. המחשבה הייתה שאחרי שנתיים, גונסאלס יירש את הכסא של המאמן שזכה עם ספרד במדליה אולימפית ב-2008.

אלא שגארסיה רנסס כל כך נהנה בברלין וכל כך הצליח, ששנתיים הפכו בזריזות לארבע. רק בקיץ האחרון החליט המאמן בן ה-74 לעצור ולצאת לשנת שבתון. אוחדה לא התלבט לרגע. גונסאלס קיבל את הקידום ולמרות שהעביר רק משחקים בודדים כמאמן ראשי בקריירה שלו, הוא נזרק למים העמוקים של היורוליג.כעת מקווים באלבה שגונסאלס ספג מספיק ממורו ורבו כדי להמשיך את פילוסופיית קידום השחקנים הצעירים של הקבוצה, בלי לפגוע בהישגיות. עד כה, ההתחלה מגומגמת: הברלינאים ניצחו רק בשישה משחקי יורוליג מתוך 19, ולא מצליחים ליצור המשכיות. אבל ישראל גונסאלס יודע בשביל מה מינו אותו.

"יש שתי גישות מרכזיות בכדורסל המודרני", הסביר גונסאלס, יש את אלו שמבססים את הפילוסופיה שלהם על ניתוח היריבה ושיבוש המשחק שלה; ויש את האסכולה של אייטו, שבה השיפור של הקבוצה שלך זה הדבר הכי חשוב. אני מאמין בגישה השניה. אני מאוד מזדהה עם הרעיון של לקדם כשרונות עבור העתיד".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×