תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

צאו מהמחשבים, שחקו קצת ברחוב

יורם מנחם, מאמן הכושר של מכבי ת"א, פותח בסדרת מאמרים על כושר ותזונה, ומבטיח שאם תפעלו על פי הכללים תיהנו משיפור אדיר באיכות החיים.

15/05/2007
ראשי · חדשות · צאו מהמחשבים, שחקו קצת ברחוב
צאו מהמחשבים, שחקו קצת ברחוב


אוהדים יקרים, התבקשתי לכתוב לכם סדרת מאמרים בנושא הכושר הגופני ושמחתי מאוד, כי זו הזדמנות נהדרת לתת לכם ידע וטיפים לשיפור הכושר שלכם, מה שיוביל לכך שתהיו בריאים ומאושרים יותר ובמלים אחרות – שיפור באיכות החיים.


שנות ה-2000 שינו את חיינו באופן קיצוני. התפתחות העולם הטכנולוגי הביאה אמנם לשדרוג משמעותי ומבורך בחיינו, אך במקביל גרמה לנסיגה בריאותית וגופנית גדולה ביותר. העולם ההיי-טקי של היום גרם לנו ולילדינו לשבת הרבה יותר זמן מול מסכים (מחשב וטלוויזיה), ולאכול אוכל הרבה פחות בריא ויותר תעשייתי. בנוסף, כל העוצמות הטכנולוגיות החדשות חיסלו כמעט לחלוטין את חוכמת הרחוב של הילדים.

אם בשנות ה-80 היינו מבלים במשחקי רחוב וספורט כ-20 שעות בממוצע בשבוע, הילד הישראלי כיום לא עובר את ה-5 שעות השבועיות בממוצע! זה מדאיג ולא פחות מעציב.

בואו ננסה לשנות את סגנון חיינו, להקפיד על תזונה נכונה ולדאוג לכך שהילדים שלנו לא יהיו "בטטות כורסה" אלא יעסקו גם בפעילות גופנית.


האוהדים המבוגרים יותר חייבים לשלב בין תזונה נכונה לפעילות ספורטיבית. כל אחד יעסוק בענף הספורט שיגרום לו את ההנאה הרבה יותר וכך יהיה לו קל יותר לשרוף קלוריות.

הנוסחה האידיאלית להצלחה היא שילוב בין תזונה נכונה לפעילות גופנית. לאחר שייצבתם את המשקל, שימרו על מאזן קלורי וזיכרו: מה שמכניסים שווה למה שמוציאים.


תזונה: הקפידו על 3 ארוחות מסודרות ביום הכוללות את אבות המזון, והימנעו מזלילה חסרת אחריות בין הארוחות. לרעבים שביניכם שלא מסתפקים ב-3 ארוחות, איכלו ב"נשנושים" שלכם פירות וירקות ולא פיצוחים ושאר שטויות.

פעילות גופנית: מומלץ להקפיד על 3-4 יחידות שבועיות בנות 60 דקות כל אחת. באיזה ענף? בחרו על פי פסיכולוגיית הספורט. נסו מספר ענפים, ותראו מה הכי מתאים לאופי שלכם, מה באמת גורם לכם כיף כך שהסיכוי שתתמידו גדול ולא תישברו מהר.

בהצלחה!


יורם מנחם

מאמן כושר מכבי עלית תל אביבמכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×