תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

אולימפיאקוס - מכבי תל אביב


יורוליג בית ו | מחזור 1 | 14/02/2008 | 21:45 | אתונה
אולימפיאקוס67
סיום
75מכבי תל אביב
אזור משחק

ניצחון נפלא לצהובים בפיראוס - צפו בתקציר!

מוריס, הלפרין וגארסיה הובילו את מכבי הפצועה (ללא וויצ'יץ' ופייזר) לניצחון גדול 67-75 על אולימפיאקוס בפיראוס. בשבוע הבא - ז'לגיריס

14/02/2008
ראשי · ארכיון חדשות · ניצחון נפלא לצהובים בפיראוס - צפו בתקציר!
ניצחון נפלא לצהובים בפיראוס - צפו בתקציר!

פתיחה מצוינת למכבי בטופ-16, עם ניצחון גדול על אולימפיאקוס בחוץ 67-75. מכבי ללא וויצ'יץ' הפצוע איבדה גם את פייזר שנפצע בפתיחה אך משחק הקרבה הירואי של הלפרין, מוריס וגארסיה נתן לה ניצחון חשוב במאבק על הכרטיס לשלב ההצלבה.

כהרגלם, ניסו הצהובים ללכת פנימה בתחילת המשחק. היוונים סגרו את הצבע היטב, ומכבי פנתה לקאמינגס ולהלפרין שסיפקו את הסחורה עם נקודות שקבעו שוויון 7-7, 4 דקות מפתיחת הרבע. סדרה של החטאות של המארחים אפשרה למכבי לפתוח פער קטן, קטן מדי כי אולימפיאקוס סגרה במהירות, ואף עלתה ליתרון אחרי שלשה של גריר, 12-11, שלוש דקות לסיום הרבע. נחיתה לא טובה של פייזר על ברכו לקראת סוף הרבע, גרמה לפציעה שהורידה אותו מהפארקט וסיבכה עוד יותר את מכבי לקראת ההמשך. למרות המכה, מכבי החזיקה מעמד ושמרה על ההפרש עד סיום הרבע, שהסתיים בתוצאה 17-16 לאולימפיאקוס.

מכבי סבלה ממחסור של אופציות בהתקפה והתקשתה לייצר סל בדקות הפתיחה של הרבע השני, אך למזלה המארחים היו מבולבלים ועדין לא איפסו את הידית, מה ששמר על התוצאה הצמודה. הקלעים השתחררו בהמשך, כאשר נקודות של הלפרין ושלשה של ביינום, התאזנו ע"י שלשות מהצד השני, כדי להעמיד תוצאה של 24-23 לזכות אולימפיאקוס. אך המשך הרבע חזר להראות שתי קבוצות שמבטלות זו את זו באיבודי כדור ובהחטאות, משחק איטי ומבולבל ומעט מאד כדורסל. הטבעת המשך של מוריס בדקת הסיום של הרבע, אפילו היא לא הצליחה להעיר את המשחק מתרדמתו, והקבוצות יורדות להפסקה לאחר רבע יוצא דופן בחולשתו (13-13), בתוצאה- 30-29 לאולימפיאקוס.

צפו בתקציר הניצחון של מכבי

באדיבות SPORT5.CO.IL

הרבע השלישי נפתח עם הטבעה של באטיסטה. מכבי ניסתה לרוץ בפעם הראשונה לאחר שלשה של קאמינגס אך עם החטאה של באטיסטה ועבירה רביעית משמעותית שצבר קאמינגס בצד השני. בפעם השניה זה הצליח- 7-0 של הצהובים הכריח את יאנאקיס להזעיק פסק זמן, בתוצאה 41-33 למכבי, 4 דקות מפתיחת הרבע. מכבי המשיכה להגדיל את הפער, כשמוריס תופס פיקוד ומשתלט על ההתקפה, תוך שהוא אוטם ביעילות את הצבע. שלשות של בלות'נטל וגארסיה עוד העלו את מכבי להפרש שיא 56-43, דקה וחצי לסיום הרבע, סל של מברוקפלידיס בשניה האחרונה, השאיר את מכבי ביתרון, 58-48 בסיום הרבע השלישי.

בתחילת הרבע האחרון מכבי שוב התקשתה למצוא את הסל, מול כמה התקפות מוצלחות של היוונים שהורידו את ההפרש ל- 58-52 לזכות המכבים, 4 דקות וחצי מפתיחת הרבע. מטווח שלשות יווני נענה בשלשות קריטיות של גארסיה והלפרין, והמארחים אותתו שהם לא מתכוונים לוותר. בעיית ריבאונד שהתגלתה בקרב המכבים איימה לשחק לידי אולימפיאוקס, אך הצהובים התגברו גם על זה, שיחקו חכם רגוע, שלשה של מוריס לאחר אסיסט של הלפרין, העמידה 69-58 למכבי, 3 דקות וחצי לסיום המשחק.

היוונים המשיכו להתקרב ככל שהמשחק התקדם לסיומו, ובדקות המכריעות מכבי שוב נקלעה למצוקה ואיבדה כדורים, בדרך ל- 71-67, 45 שניות לסיום המשחק. אך הפעם, פסק זמן שביקש צביקה העלה מכבי מרוכזת וחדה למגרש, הלפרין קיבל מקאמינגס כדור לסל קל, וחתם את הניצחון של מכבי. בסיום, נצחון סופר-חשוב למכבי: 75-67.

למכבי: הלפרין 16 (6 אס'), מוריס 16 (11 ריב'), באטיסטה 12, גארסיה 9, קאמינגס 7, בלות'נטאל 6, ביינום 5, פייזר 2, שארפ 2.

לאולימפיאקוס: גריר 26, ג'קסון 14, ואסילאידיס 8, תאודוסיץ' 6, ואסילופולוס 5, מאברקפאלידיס 5, בורוסיס 3.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×