תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

ריאל מדריד - מכבי תל אביב


יורוליג בית ו | מחזור 5 | 13/03/2008 | 21:45 | ספרד
ריאל מדריד100
סיום
103מכבי תל אביב
אזור משחק

ניצחון הירואי למכבי במדריד - צפו בתקציר!

מכבי הבטיחה את מקומה בהצלבה אחרי ניצחון חוץ 100-103 על ריאל מדריד אחרי הארכה. מוריס והלפרין בלטו - צפו בתקציר

13/03/2008
ראשי · ארכיון חדשות · ניצחון הירואי למכבי במדריד - צפו בתקציר!
ניצחון הירואי למכבי במדריד - צפו בתקציר!

באחד מערבי הכדורסל הבלתי נשכחים, עם מתח, כדורסל ברמה גבוהה ושתי קבוצות נהדרות גברה מכבי ת"א על ריאל מדריד 100-103 אחרי הארכה בחוץ והבטיחה את מקומה בשלב ההצלבה. ניצחון בשבוע הבא על ז'לגיריס קובנה בבית יתן למכבי את המקום הראשון ויתרון הביתיות בסדרה. מוריס והלפרין עם משחק גדול, יחד עם קור רוח נדיר של דריק שארפ בשניות הסיום מקו העונשין עשו את העבודה עבור הצהובים.

הספרדים עלו חמים למשחק ופתחו בהפגזה משלוש. שלשות של טונצ'רי והרוול נענו בסלים של וויצ'יץ וביינום, שהעמידו תוצאה של 9-6, לאחר 3 דקות משחק. הובלת כדור יעילה של ביינום ומשחק קבוצתי חכם, שמרו את המכבים צמודים לאורך הרבע ואף העלו אותם ליתרון ראשון לאחר שלשה של מוריס, 15-14 למכבי, 3 דקות וחצי לסיום הרבע. דווקא ההגנה הצהובה גמגמה, השאירה את הרוול לצלוף מכל מקום, וגרמה למכבי לאבד את היתרון. בסיום הרבע הראשון, 23-19 לריאל.

מכבי התקשתה בהתחלת הרבע השני מול משחק הריצה והצפיפות בהגנה של הספרדים, אך גארסיה ובלות'נטל השאירו אותה בתמונה עם 6 נקודות רצופות של השניים, שקבעו- 31-29 לריאל לאחר 3 דקות ברבע. המארחים לקחו פסק זמן וחזרו לרוץ עד ליתרון- 8 נק' בהנהגתו של לופז, אך שלשה של הלפרין וליי אפ של אליהו קטעו את המומנטום וצמצמו ל- 37-34, 3 דקות לסיום הרבע. מכת איבודי כדור של המכבים בשלהי הרבע הובילה לנקודות קלות של הספרדים, בעוד שרף מביט בדאגה אל עבר לוח העבירות של שחקניו, שהחל להתמלא. שתי קליעות עונשין של מוריס חתמו את תוצאת המחצית הראשונה: 46-40 לריאל.

מכבי התקשתה בהתקפה עם פתיחת המחצית השניה ולמעט שלשה של בלות'נטל, לא נתנה מענה להתקפות המהירות של ריאל, שעברה כבר את מחסום 10 הנק' ביתרון'. שלשה של בולוק כבר העלתה את ריאל ל- 58-45, וגרמה לשרף להזעיק פסק זמן דחוף, 3 דקות וחצי לאחר תחילת הרבע. מכבי הצליחה לצמצם לאחר עבירה בלתי ספורטיבית של מומברו על גארסיה, אך לופז המשיך להפציץ והשאיר את ריאל במרחק דו-ספרתי ממכבי, 65-53, 4 דקות לסיום הרבע. שינוי המגמה ברבע, התחיל בקרב קליעות בין מכבי לריאל, אלי-הופ מרהיב של ביינום למוריס ושלשה גדולה של וויצ'יץ' סיימו ריצת 11-0 של מכבי וקבעו 68-64 בלבד לריאל, דקה וחצי לסיום הרבע. ריאל הגיבה עם סל של רייס, אך וויצ'יץ', עם שלשה נוספת בשניה האחרונה של הרבע, קבע יתרון מדהים למכבי, 71-70 בתום הרבע.

צפו בניצחון הענק של מכבי תל אביב במדריד

באדיבות Sport5.co.il

מכבי ניסתה לשמור בשיניים על היתרון שלה עם פתיחת הרבע האחרון, אך סמית' ובולוק צלפו מחוץ לקשת, כדי להעלות את ריאל ליתרון 76-75, 3 דקות מתחילת הרבע. העצבים דיברו וגם העייפות, כששרף הוציא את וויצ'יץ' לנוח לקראת הישורת האחרונה. מכבי שמרו על קור רוח, הלפרין השווה בסל שדה ומוריס בשלשה העלה את מכבי ליתרון 81-78, 4 דקות לסיום המשחק. הרוחות המשיכו להתלהט על המגרש וגם השחקנים החלו לאבד את שלוותם, אך מוריס השאיר את מכבי ביתרון מזערי, 83-82, 3 דקות וחצי לסיום. בהמשך, מכבי התחילה לשלם במזומן על בעיית העבירות שלה, כשאיבדה את בלות'נטל וביינום בעבירה חמישית. הצהובים גם איבדו מהשטף שלהם, וספגו 6 נק' רצופות מהספרדים, שהעלו אותם ל- 86-83, דקה וחצי לסיום. שלשה גדולה של מוריס שוב השוותה את התוצאה ל- 86-86, אך מנגד הצהובים הפקירו את הרוול כדי לענות בשלשה מהצד השני ולהעלות את ריאל ל- 89-86, 20 שניות לסיום. מכבי נלחצה חזק ע"י ריאל, הכדור האחרון הגיע להלפרין, שזרק שלשה- וקבר אותה! ב- 5 השניות שנותרו הספרדים לא הצליחו לעשות הרבה, והמשחק נשלח להארכה.

הלפרין חתך את הגנת ריאל לליי-אפ מוצלח בפתיחת ההארכה. באטיסטה קלע עוד אחד אך חוסר יכולת להשתלט על ריבאונד ההגנה החזירו את ריאל למשחק, בולוק כבר החזיר את היתרון עם 5 נק' רצופות ו- 95-94 לריאל, 2 דקות לסיום. שלשה קריטית של מוריס ונקודת עונשין בודדת של באטיסטה החזירה את היתרון למכבי, 97-94, דקה לסיום המשחק. המארחים לא קלעו ומכבי יכלה להבטיח נצחון, אך איבודי כדור שמרו את ריאל בתמונה. בשניות הסיום המשחק נכנס לשלב ההכרעה מהקו- שארפ נשלח לקו העונשין וקלע פעמיים כדי להעלות את מכבי ל- 99-96, 25 שניות לתום המשחק. הכדור הלך לבולוק, שנעצר גם הוא בעבירה וצמצם מהקו ל- 99-98, 13 שניות לסיום. שארפ וטונצ'רי דייקו מהקו כ"א, והקפטן, בקור רוח מדהים, לא שמט שום נקודה במשך 6 זריקות עונשין בשניות האחרונות, כדי להבטיח את הניצחון הדרמטי של מכבי: 103-100 למכבי ת"א בסיום המשחק.

למכבי: מוריס 23 (13 ריב', 4/5 מה-3), הלפרין 16, וויצ'יץ' 16, באטיסטה 10, ביינום 9, בלות'נטאל 8, גארסיה 7, שארפ 6, כספי 4, קאמיגנס 2.

לריאל: רייס 21, הרוול 20, בולוק 17, לופז 13, סמית' 12, מומברו 9, טונצ'רי 5, פלקנוס 3.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×