תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

מכבי תל אביב - הפועל ירושלים


ליגת העל | מחזור 13 | 08/02/2009 | 20:25 | היכל נוקיה
מכבי תל אביב97
סיום
81הפועל ירושלים
אזור משחק

נקמה מתוקה: מכבי הביסה את ירושלים - צפו בתקציר!

משחק גדול של קרלוס ארויו ודיאור פישר לא השאיר לירושלים סיכוי בנוקיה ומכבי אלקטרה ת"א יצאה עם ניצחון נהדר 81-97 ומקום ראשון בטבלה

08/02/2009
ראשי · ארכיון חדשות · נקמה מתוקה: מכבי הביסה את ירושלים - צפו בתקציר!
נקמה מתוקה: מכבי הביסה את ירושלים - צפו בתקציר!

קדם למשחק טקס חלוקת פרסי חודשים דצמבר-ינואר של מנהלת הליגה, בו הוענקו פרס המאמן לגיא גודס, פרס השחקן לליאור אליהו ופרס שחקן הסיבוב לעומאר סניד.

מכבי אלקטרה ת"א פתחה עם בראון, ארויו, אליהו, כספי ופישר. לעומתה, עלו ששון, רוט, סניד, ווטסון ובאוורס במדי י-ם.

כיאה למפגש פיסגה, הקבוצות הראו משחק שקול ולחוץ כבר מן הפתיחה. סלים של פישר נתנו למכבים יתרון 6-2 לאחר 2 דקות של משחק, אך הירושלמים חזרו למשחק, נעזרו ב- 5 נק' של רוט ונטלו את היתרון- 13-10, 5 דקות בתוך הרבע. זריקות שנכנסו לצהובים בתחילת הרבע, החלו לצאת החוצה, ומנגד האורחים התחממו וקלעו ללא הפסקה, שלשות של באוורס וששון העלו את י-ם ליתרון 23-16, דקה לסיום הרבע.

צפו בתקציר המשחק


מכבי המשיכה לרוץ בפתיחת הרבע הרביעי, כשאל ארויו מצטרף בראון בהובלת ההתקפה הצהובה. 2 שלשות וסל שדה של מרקוס, יחד עם קרלוס שהעיף כדורים באויר לאלי-הופים של פישר וגיינס, סגרו ריצת 14-1 מלהיבה של הצהובים מתחילת הרבע והעמידו 34-26 למכבים אחרי 3 דקות ברבע, כשגם ההגנה מדברת נותנת הצגה מצוינת. האורחים ירדו לפסק זמן והצליחו לייצב את התוצאה לכמה דקות, אך דקות טובות מאד של גיינס, שעלה מהספסל עם המון התלהבות, הגדילו את ההפרש לזכות מכבי וקבעו 41-30, 4 דקות לסיום המחצית.

מכבי לא הראתה סימנים של רגיעה, אליהו עם 2 סלים כבר העלה את מכבי ליתרון 16 סמוך לירידה להפסקה, שלשה של נעימי צמצמה קצת אבל בשניה האחרונה של המחצית עלה סימונס וקבר שלשה מחצי מגרש כדי להוריד את מכבי להפסקה ביתרון 37-53.

היתרון לזכות הצהובים נשמר גם בתחילת הרבע השלישי, כאשר למרות הגנה חדירה ביותר של מכבי, נקודות של ארויו ובראון שמרו על הפער וקבעו 60-45, 2 דקות וחצי בתוך הרבע. למרות זאת, המחיר על הגנה רעועה לא איחר להגיע, הצהובים אפשרו לאורחים לקלוע ולצמצם ל- 60-50, 4 דקות וחצי מתחילת הרבע. דקות טובות של מכבי בהגנה, אפשרו לצהובים לרוץ ולמרות עבירה רביעית של מרקוס בראון, התוצאה הראתה 68-52 למכבי 2 דקות וחצי לסיום הרבע. עד להפסקת הרבע, מכבי שיחקה מרווח ונעזרה בלחימה של אליהו מתחת לסלים כדי לשמור על הפער ולסיים את הרבע השלישי ביתרון 74-59.

שלשות של של בורשטיין ומרקוס בראון פתחו מצוין את הרבע האחרון עבור המכבים, והעלו את מכבי במהירות ל- 80-61, אחרי דקה וחצי ברבע. האורחים לא ויתרו ונעזרו בדקות של רפיון בהתקפת המכבים כדי לרוץ 10-2 ולקזז את ההפרש ל- 82-71, אחרי 4 דקות וחצי. התקפת הצהובים המשיכה שלא לתפקד גם לקראת רגעי הסיום של המשחק, אך למזלם גם י-ם לא הבריקה, דרק שארפ עם מהלך מומנטום מבריק של חטיפה מיד עם קומו מהספסל, שמר את האורחים בטווח בטחון ממכבי. ארויו עם 4 נקודות ומסירת אלי-הופ לפישר, השלים את העבודה בהעמידו 90-75 למכבי, דקה לסיום המשחק. ארויו היה בלתי ניתן לעצירה בשניות הסיום של הרבע והוסיף שלשה, אך מכבי נאבקה כדי לעבור את מחסום ה- 14 נקודות הפרש ממשחק ההפסד במלחה.

ארויו עוד הוסיף נקודה מהעונשין, אך את אקורד הסיום הנהדר קבע דרק שארפ, הקפטן המופתי של הצהובים, שקיבל מסירה מארויו לאחר הוצאת חוץ 10 שניות לסיום, והשחיל שלשה מהפינה כדי לקבוע 97-81 - תוצאת הסיום של המשחק.

למכבי: ארויו 24 (10 אס'), פישר 20 (6 ריב', 4 חס'), מ. בראון 16, אליהו 12 (6 אס'), גיינס 8, כספי 8, סימונס 3, בורשטיין 3, שארפ 3.

לירושלים: באוארס 20, רוט 20, ווטסון 13, סניד 9, נעימי 9, ששון 6, פאוול 2, מרקוביץ' 2.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×