תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

מכבי תל אביב - מכבי חיפה היט


ליגת העל, פיינל פור - הגמר | מחזור 1 | 21/05/2009 | 20:50 | היכל נוקיה
מכבי תל אביב85
סיום
72מכבי חיפה היט
אזור משחק

בפעם ה-48: מכבי ת"א אלופת המדינה

צלחת האליפות חזרה הביתה לאחר שנה הפסקה, בצורה חד משמעית ומרגשת. מכבי ניצחה את חיפה 72-85 במשחק גדול וזכתה בתואר. 22 נק' לארויו.

21/05/2009
ראשי · ארכיון חדשות · בפעם ה-48: מכבי ת"א אלופת המדינה
בפעם ה-48: מכבי ת"א אלופת המדינה

אחרי שנה הפסקה מכבי ת"א שוב אלופה, והיא עושה זאת בפעם ה-48 בתולדותיה. הניצחון על חיפה היט בגמר הפיינל פור 72-85 היה מרגש לאחר מחצית חד צדדית ושליטה צהובה. קרלוס ארויו עם 22 נק' היה יוצא מהכלל, דריק שארפ וטל בורשטיין נתנו שלשות גדולות והקהל של מכבי דחף לאורך כל הדרך.

בחמישיית מכבי פתחו בתחילת המשחק בורשטיין, אליהו, כספי, ארויו ופישר. בשורות חיפה היט פתחו ג'פרסון, פרקינס, בן דוד, מזרחי וסיילס.

צפו בתקציר משחק האליפות

כיאה לגמר פיינל פור, כבר בתחילתו המשחק נטה לכיוון אגרסיבי וצמוד, עם מלחמה על כל סל בשני צדי המגרש. התקפות פוריות של חיפה הצליחו להקנות לה יתרון קל אחרי 5 דקות של משחק, 10-6. חיפה המשיכה להחזיק ביתרון גם בהמשך הרבע, אך במכבי לא נבהלו, סל של ארויו בתוספת אסיסט לדאנק של פישר, צמצמו וקבעו 15-14 לחיפה, שתי דקות לסיום הרבע. מכבי הצליחה להשוות, אך מיד קבלה שלשה מידיו של דיקסון, שקבעה את תוצאת הרבע: 19-16 לחיפה.

תמונה מצורפת

חיפה המשיכה להגדיל את היתרון גם בתחילת הרבע השני. הצהובים לא הפסיקו להחטיא וחיפה הגיעה כבר ל- 23-16, 2 דקות מתחילת הרבע. חיפה המשיכה לרוץ ולשטוף את המשחק, כשבמקביל המכבים נראים אבודים ותקועים, ובמהירה הפער כבר צמח לדו ספרתי- 32-20, 4 דקות בתוך הרבע.

תמונה מצורפת

בשלב הזה, גרשון הכניס את שארפ לפרקט במטרה לחולל שינוי, וקיבל 7 נקודות רצופות מדי בראון, שהקטינו ל- 34-29 אחרי 5 דקות ברבע. מכבי נהנתה ממומנטום אדיר, 2 שלשות של שארפ הפכו את התוצאה והעלו את מכבי ליתרון, הגארד המשיך להפציץ ויחד עם ארויו הריצו את מכבי ליתרון בסיום המחצית: 43-39.

מכבי הגדילה את ההפרש בתחילת המחצית השניה, ונעזרה בנקודות של הצמד כספי-אליהו, כדי לעלות ל- 50-41 אחרי 2 דקות ברבע. חיפה לא הניחה למשחק לברוח ממנה וצמצמה את התוצאה, שלשה של מזרחי הקטינה ל- 53-50, 5 דקות לסיום הרבע. עבירות רבות שנשרקו לשני הצדדים גרמו לכך שקצב המשחק הואט במידה רבה, ולאחר סדרה מתמשכת של זריקות עונשין, המשחק המשיך להיות צמוד, 59-56 למכבי, 2 דקות וחצי לסיום הרבע.

תמונה מצורפת

דקות טובות של ארויו ופישר סמוך לסיום הרבע עם נקודות חשובות, הגדילו את הפער של מכבי מיריבתה וסייעו לה לסיים את הרבע השלישי ביתרון נוח יחסית- 65-58.

שלשה של בורשטיין שסימנה דקות טובות של מכבי בתחילת הרבע האחרון, קבעה 71-60 לצהובים לאחר 2 דקות ברבע. למרות שספגה מידיו של ג'פרסון מתחת לסל, מכבי עשתה עבודה טובה בהגנה על יתר הירוקים. שלשה נוספת של בורשטיין וחדירה מוצלחת של ארויו העמידו את מכבי בפער נוח- 77-64, 5 דקות לסיום המשחק. הצהובים המשיכו לשלוט ולהכתיב את הקצב, וכשבמקביל הבור אליו נקלעה חיפה הלך והתעצם כשאיבדה גם את ג'פרסון ב- 5 עבירות. למעשה, פתיחת הרבע הטובה של מכבי ורצף הארועים האחרונים, שברו את התנגדותה של חיפה. שלשה של כספי דקה וחצי לסיום חתמה את גורל המשחק, מכבי המשיכה אל הנצחון ואל התואר הנכסף. בסיום: 85-72 למכבי ת"א, אלופת המדינה לעונת 08/09!

תמונה מצורפת

קלעו למכבי: ארויו 22 נק' (6 אס'), פישר 19 (11 ריב'), כספי 15, אליהו 9, שארפ ובראון 7, בורשטיין 6.

קלעו לחיפה: פרקינס 25 (18/24 מהקו), ג'פרסון 16 (12 ריב'), סיילס ומזרחי 8 כ"א, דיקסון 7, בן דוד 6, קוז'יקרו 2.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×