תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

מכבי תל אביב - גלבוע/גליל


ליגת העל, פיינל פור - הגמר | מחזור 1 | 27/05/2010 | 20:55 | היכל נוקיה
מכבי תל אביב77
סיום
90גלבוע/גליל
אזור משחק

מכבי הפסידה בגמר, גלבוע/גליל זכו באליפות

המחצית הראשונה היתה טובה ומכבי הובילה ב-8, אבל מחצית שניה רעה מאד גמרה את הסיפור, 77-90 לגליל ועודד קטש שזוכים באליפות המדינה.

27/05/2010
ראשי · ארכיון חדשות · מכבי הפסידה בגמר, גלבוע/גליל זכו באליפות
מכבי הפסידה בגמר, גלבוע/גליל זכו באליפות

חמישיית הגמר של הצהובים כללה את ויזנייבסקי, בלות'נטאל, פישר, אידסון ופניני. במדי גליל/גלבוע פתחו פארגו, מקל, דוואל, כדיר ורנדל.

גליל/גלבוע הציגה פתיחה טובה בדקות המשחק הראשונות, סגרה את מכבי היטב בהגנה וקלעה בקלות יחסית, בדרך ליתרון 6-2, 3 דקות בתוך המשחק. מכבי נאבקה כשהחטאות רבות מנעו ממנה לסגור את ההפרש, אך העקשנות השתלמה בסופו של דבר, שיפור ניכר בהגנה והכנסת כדורים לאידסון בתוך הצבע כדי להשיג נקודות, העלו אותה ליתרון- 14-11, 3 דקות לסיום הרבע. גם גליל/גלבוע לא הרימה ידיים, שלשות של יבזורי וגורדון השאירו אותה קרוב-קרוב למכבי, ובסיום הרבע ה- 1: 21-20.

הרבע השני נפתח בקצב מהיר עם נקודות בשני הצדדים. מכבי הלכה לאידסון, שניצל את יתרון הגובה שלו והתקיף את הסל בבטחון, ועלתה ל- 28-24, 2 דקות וחצי מתחילת הרבע. שלשה של פניני נראתה כמו תחילתה של בריחה צהובה, אך גליל החזירה מיד בשלשה משלה, והוסיפה עוד אחת של סואן כדי לצמצם ל- 33-32, 5 דקות וחצי להפסקה.

סלים המשיכו ליפול בשני הצדדים, גליל/גלבוע לא הפסיקו להמטיר שלשות, פרקינס ופניני הלמו בצד של מכבי, כשבדרך הצפוניים ספגו מהלומה נוספת בדמות עבירה שלישית של כדיר. הקצב המהיר עבד עבור מכבי, שהיתה ממוקדת יותר וברחה ל- 46-38, 2 דקות לסיום המשחק. נקודות של פרקינס עם סיום הרבע הורידו את מכבי ביתרון 42-50, מחצית אחת לפני סיום העונה.

משחק אגרסיבי פתח את המחצית השניה, הפוך מהקצב המהיר וההתקפי של המחצית הראשונה. גליל/גלבוע התעוררה ראשונה ורצה 5-0 כשהיא נועלת את הצהובים על 0 נקודות כמעט 5 דקות בתוך הרבע השלישי ומצמצמת ל- 50-47. שלשה של פניני שברה את הקרח למכבי, אך ריצה נוספת של גליל בראשות של פארגו מנגד הפכה את התוצאה וקבעו יתרון לאדומים- 56-53, 3 דקות לסיום הרבע. פארגו המשיך להתלהט והגדיל את היתרון של גליל/גלבוע ובסיומת מרתקת של הרבע מכבי קלעה שני סלים כדי לצמצם את ההפרש לנקודה, אך שלשה של יזרעאלי בשניה האחרונה קבעה 63-59 לגליל, תוצאת הרבע השלישי.

מכבי הלכה אל אידסון בפתיחת הרבע הרביעי והאחרון החזיר בשלשה ואסיסט לפניני, אך פארגו ודאוול ענו במטח סלים וגליל עלתה ל- 70-64, 3 דקות בתוך הרבע האחרון.

מכבי הלכה אל אידסון בפתיחת הרבע הרביעי והאחרון החזיר בשלשה ואסיסט לפניני, אך פארגו ודאוול ענו במטח סלים וגליל עלתה ל- 70-64, 3 דקות בתוך הרבע האחרון. מכבי ניסתה לחזור, בלות'נטאל קבר שלשה ושוב דאוול היה שם עם שלשה משלו, אחרי סל של רנדל גליל/גלבוע כבר עלתה להפרש דו ספרתי- 77-67, 5 דקות לסיום המשחק. למכבים לא הלך שום דבר, גם כשזכו בכדור לא הצליחו לייצר נקודות. גליל שיחקה לאט ובטוח, סחטה עבירות שהוציאו מהמשחק את פרקינס ופניני, ו- 2 דקות לסיום מכבי הצליחה לצמק רק ל- 78-71.

לחץ גדול לקראת הסיום נתן אותותיו בהחטאות עונשין של גליל/גלבוע, למכבי ניתנה ההזדמנות ואנדרסון, עם שלשה גדולה, צימק ל- 78-74 דקה וחצי לסיום המשחק. לאחר קליעת עונשין יחידה של רנדל, אנדרסון התרומם לשלשה נוספת- אך הפעם החטיא. גם ויזנייבסקי החטיא שלשה, מקל וסוואן ניגשו לסגור את הסיפור מהקו - והמשיכו אל דפי ההיסטוריה. מכבי שומטת את משחק הגמר ומפסידה את האליפות: 90-77 לגליל/גלבוע, אלופת ישראל 09/10.

למכבי: פניני 18, פרקינס 14 (7 אס'), אידסון 12 (9 ריב'), בלות'נטאל 11 (7 ריב'), אנדרסון 9, פישר 4, גרין 4, שארפ 3.

לגליל: רנדל 19, פארגו 15, דאוול 15, כדיר 11, סוואן 10, מקל 8, יזרעאלי 6, יבזורי 3, גורדון 3.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×