תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

פורים צהוב-כחול עם האוהדים למען הקהילה

מאות מתנדבים ושותפים עסקיים הגיעו לארוז כ-4,000 משלוחי מנות עבור חיילים, קשישים, ילדים המתמודדים עם קשיים חברתיים ואוכלוסיות מוחלשות. הפעילות יחד עם אחים לסמל והגייט לזכר איתמר אלחרר ורותם לוי ז"ל

15/03/2024
ראשי · תרומה לקהילה · פורים צהוב-כחול עם האוהדים למען הקהילה
היכל הספורט הפך ביום שישי בבוקר למוקד של "פורים צהוב-כחול" - פעילות משותפת של עמותת אוהדי מכבי תל אביב "אחים לסמל", ארגון The Gate ומועדון הכדורסל מכבי תל אביב. מדובר באירוע אריזה וחלוקה של משלוחי מנות לזכרם של רס"ן איתמר אלחרר ז''ל (אוהד מכבי ומנוי בשער 11) וסרן רותם לוי ז"ל (אוהד מכבי, מנוי בשער 11 וחבר הנהלת ארגון The Gate), שנפל בקרב ברצועת עזה.

הפעילות מתקיימת זו השנה השלישית ברציפות ומשתתפים בה - בנוסף לאוהדי מכבי, חברי עמותת אחים לסמל וחברי ארגון הגייט - גם שחקנים ושחקניות ממחלקת הנוער של מועדון הכדורסל, ספורטאים מאגודת מכבי תל אביב וכן משפחותיהם וחבריהם לנשק של רותם ואיתמר ז''ל.כיבד את המעמד שמעון מזרחי, יושב ראש מועדון הכדורסל מכבי תל אביב. לאחר שנחת מבלגרד בשעת בוקר מוקדמת, מיהר להתייצב בהיכל ולקחת חלק באירוע האריזות. עוד נכחו מנכ״ל המועדון עדלי מרכוס, סמנכ"ל שיווק ומכירות דורון ג'מצ'י וצוות עובדי המועדון. הצוות נרתם למשימה עם השותפים העסקיים של מכבי - פלייטיקה, ראפיד, פנטרה, אוויאן (מים מינרלים), דומינוס פיצה, אול אין ופרופלור דרונס (רחפנים).

במהלך היום נארזו בהיכל מנורה מעל ל-4,000 משלוחי מנות, אותם נחלק בשבוע הקרוב לחיילים, קשישים, ילדים המתמודדים עם קשיים חברתיים ולאוכלוסיות מוחלשות. במהלך האירוע התקיים טקס מרגש לזכרם של רותם ואיתמר, במהלכו התייחסו המשתתפים לאירוע ולקשר של השניים לקבוצה ולעשייה למען הקהילה."בשנה שעברה דיברתי כאן על הקשר של איתמר למכבי. היום זו השנה השלישית של פרוייקט משלוחי המנות והייתי רוצה לדבר על החיבור של המשפחה למכבי כבר החל מהשבעה", אמרה אור, אלמנתו של איתמר אלחרר ז''ל. "בלילה הראשון שאחרי הלוויה ישבתי בבית ובסביבות חצות הלילה ניגש אליי סמנכ"ל קבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב. הוא סיפר ששמע על האירוע ולא יכול היה להישאר אדיש. הוא ישב איתי שעות ארוכות כדי לנחם אותי ואת המשפחה".

"חודש לאחר מכן הגיעו אליי נציגי עמותת אחים לסמל והציעו להוציא לפועל את הפרויקט הזה לזכרו של איתמר, והיום שוב מתקיים האירוע המדהים הזה", המשיכה אור. "כשאני רואה את החיבור הזה בין מחלקות המועדון השונות וארגוני האוהדים, זה מראה עד כמה חזק החיבור בינינו ועד כמה מכבי זו קהילה אוהבת ומחבקת. אני יודעת שהיום יש למכבי שמירה מלמעלה ושזה יעזור לקרב את הקבוצה לתארים"."התרגשנו מאוד כששמענו על האירוע המתקרב, אבל כשנכנסנו להיכל הבוקר ההתרגשות כבר קיבלה מימדים חדשים", סיפר אסי לוי, אביו של רותם ז''ל. המקום הזה, היכל הספורט ביד אליהו, היה הבית של רותם. כשאנחנו כאן, אנחנו מרגישים שלמרות שהוא לא איתנו, עדיין חלק ממנו פה. רותם דגל בענווה ללמוד ובעוז להוביל, באהבת הזולת ותרומה לקהילה, ואהב בכל ליבו את מכבי.  להיות כאן באירוע הזה, במקום שרותם כל כך אהב, זה מרגש אותנו מאוד ונותן לנו מעט נחמה, כשאנחנו יודעים שמורשתו של רותם ממשיכה". 

יו"ר המועדון שמעון מזרחי אמר בהתרגשות: "הלב מתרחב כשרואים אירוע כזה מדהים. איתמר ורותם ניחנו בנאמנות ואהבה - לארץ, לעם ישראל ולמועדון שהם היו חלק בלתי נפרד ממנו. אנחנו גאים להנציח אותם ולערוך כאן היום את האירוע הזה לזכרם. תודה לכל מי שלקח חלק. היו ברוכים והלוואי שניפגש בשמחות". גלעד, חבר ארגון הגייט וחברו הקרוב של רותם ז''ל, הוסיף: "לרותם, כמו רותם, היה חשוב שכל דבר שהוא עושה יהיה ברמה הכי גבוהה שיש. אין הנחות, אין פינות שאפשר לעגל. האירוע הזה הוא החובה שלנו כלפי רותם, הצוואה שלו - לאחד ולהרבות בעשיית הטוב"."בינינו גם המוות לא יפריד, האהבה הזו היא לתמיד"

"עמותת אחים לסמל מנציחה את אחינו ואחיותינו ליציע שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה, ואחת המחלקות החשובות בעמותה היא המחלקה היחידה שמתפללת תמיד לא לקבל עוד עבודה חדשה", נמסר מעמותת אחים לסמל. "מאז הקמת המחלקה ועד תחילת מלחמת חרבות ברזל אספנו שמות של 150 חללים שהיו אוהדי הקבוצה ושחקניה, אשר את זכרם אנו מנציחים במסגרת הפעילות. לצערנו הרב, השבת האיומה והאסון שהביאה עמה גרמה למספר המנצחים בפרויקט להאמיר בעשרות אחוזים". "119 שמות חדשים של לוחמים ולוחמות, חברי כיתות כוננות ביישובים ואזרחים ואזרחיות צהובים וצהובות - אחים ואחיות שלנו ליציע, שנרצחו על ידי מחבלי חמאס השפלים או נפלו במהלך מלחמת 'חרבות ברזל'. כל אחד ואחת הוא עולם ומלואו. אנו נזכור אותם לנצח , נפעל להנציח אותם והם ימשיכו לחיות בליבנו לעד. הלוואי שמהאירוע הזה נצמח כולנו ונזכור תמיד לעשות טוב ולהגדיל את האור".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×