תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

"מתנה שנלקחה מאיתנו מהר מדי": סיפורו המרגש של מתן גוטליב

אהבה בלתי נגמרת לחיים, ונשמה צהובה אחת שנלקחה מהעולם מוקדם מדי. בגיל 21, שלושה חודשים לפני השחרור המיועד, נפל סמ"ר מתן גוטליב ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן. סיפורו של ילד מקסים עם קשר מיוחד ועמוק למכבי, ועל משפחה שהחליטה לחיות באומץ עם הכאב. ולהמשיך הלאה. בשבילו. יהי זכרו ברוך

10/05/2016
ראשי · תרומה לקהילה · "מתנה שנלקחה מאיתנו מהר מדי": סיפורו המרגש של מתן גוטליב
סמל-ראשון מתן גוטליב, נהרג ביומו ה-23 של מבצע "צוק איתן" ביחד עם שניים מחבריו לצוות "עפרון" ביחידת מגלן, סמ"ר גיא אלגרנטי וסמ"ר עומר חי. במהלך סריקות לאיתור מנהרה בחאן יונס בדרום הרצועה, נכנס הכוח למבנה ממולכד שהתמוטט על הכוח וגרם למותם של השלושה ולפציעתם של לוחמים נוספים.
 
מתן אהד את מכבי כבר מגיל צעיר דרך אביו, וליווה את הקבוצה במשחקי הבית ובפיינל פורים בחו"ל יחד עם בני משפחתו. עומר גוטליב, אחיו של מתן, סיפר על הקשר ביניהם בזכות מכבי: "בצעירותנו לא היה כל כך הרבה חיבור כי אני הייתי בן 17 ומתן היה בן 7, אני זוכר ששבועיים לפני הפיינל פור בארוחת שישי, אז הוא פתאום קם ואמר לי 'בוא ניסע לפיינל פור', אני זוכר את זה כאילו זה היה אתמול, הוא הסתובב אליי, הוא ישב ממש על המגרש, הרים את הכרטיס, הוא היה כל כך מבסוט, בחיים לא ראיתי אותו כל כך מאושר".
 
חבריו של מתן מנציחים את זכרו בעולם עם סטיקר שעיצבה המשפחה ובו המשפט Peace ya man - המילים שכתב מתן בסוף הודעה ששלח לחברו בזמן המבצע ברצועה, ובה שאל לשלומו. במהלך טיוליהם בעולם הם מדביקים את תמונתו של מתן במקומות שבהם לא הספיק לבקר.
 
במידה שגם אתם מעוניינים להנציח את זכרו של מתן, ניתן ליצור קשר עם המשפחה בפייסבוק (רוחמה/עומר גוטליב), ולקבל את הסטיקר.
 
צילום ועריכת וידאו: תומר לוי


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×