תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

מעבר לים: המספרים של זוסמן ובלאט

שני הישראלים של אלבה ברלין מתאקלמים לתוך שיטה חדשה רחוק מהבית, אבל מה כבר אפשר ללמוד מנתוני הפתיחה? לקראת המשחק בגרמניה, זה הצ'אנס לבדוק

24/11/2021
ראשי · אירופה · מעבר לים: המספרים של זוסמן ובלאט
מעבר לים: המספרים של זוסמן ובלאט
"אני חושב שאני די טוב בהגנה, זה היה התפקיד העיקרי שלי במכבי. אני רוצה להראות שיש לי גם יתרונות התקפיים". כך סימן יובל זוסמן את היעד שלו בראיון לאתר rbb24. אז מה עשו הפורוורד הצעיר וחברו תמיר בלאט מאז החלו לשחק בשורות אלבה ברלין? הזדמנות מצוינת לבדוק. 

"אנחנו מרגישים כמו אחים", סיפר זוסמן באותו ראיון על הקשר שלו עם בלאט הבן, חלק מהחיבור שמסייע להם בעונה הראשונה יחד באירופה. "אנחנו לא צריכים לדבר אחד עם השני, קשר עין מספיק". הגארד הוסיף: "יש כאן שיטת משחק שונה ממה שהורגלנו אליו בעבר, כמובן שייקח זמן כדי שזה ייטמע". 

על המגרש מדובר בשתי סיטואציות מעט שונות. לפחות ביורוליג. כמו יתר המאמנים במפעל הבכיר באירופה, האיש על הקווים ישראל גונסאלס מרבה להעדיף גוף גדול יותר בעמדות הגארד. כשיש לך שחקנים כמו מאודו לו וג'יילין סמית', תמיר בלאט נדחק לרוב במורד הרוטציה. הגארד בן ה-24 לא פתח באף אחד מ-11 משחקי היורוליג של קבוצתו עד כה, אבל שותף בכולם ובאחרון כבר שיחק למעלה מ-20 דקות. הוא מבלה בממוצע לערב 14:11 דקות על הפרקט באירופה, כשרוב התרומה שלו מגיעה באסיסטים (3.3 למשחק) ובזריקות מעבר לקשת. כדי להמחיש עד כמה לא איים עד כה מתוך הצבע אפשר להסתכל על כמות הזריקות: 2 מ-7 לשתיים לעומת 11 מ-35 זריקות לשלוש ו-6 זריקות עונשין בלבד. 

עם ממוצע של שלשה למשחק ולא הרבה יותר מכך מבחינת איום על סל היריבה, תמיר בלאט מחזיק ערב המחזור בממוצע של 3.9 נקודות למשחק ו-6.3 נקודות מדד יעילות. הסיפור הסטטיסטי של יובל זוסמן, קלע מוכשר בפני עצמו, שונה לחלוטין עד כה ביורוליג. 

הסווינגמן פתח בשישה מתוך 11 המחזורים עד כה ביורוליג ושותף ב-20:44 דקות בממוצע למשחק. הוא לרוב חולק את העמדה עם מרכוס אריקסון, קלע נהדר בגובה 2.01 מטרים שזו עונתו השישית במפעל ומספק כבר ארבע עונות ברצף ממוצע דו-ספרתי של נקודות. אלא שזוס מספק גיוון אדיר עבור מאמנו, לצד יכולת הגנתית נהדרת. זוסמן זרק עד כה 32 פעמים לשתיים (40.6%) לעומת 28 שלשות (35.7%) ו-13 פעמים מקו העונשין (76.9%). לצד 6 נקודות בממוצע למשחק הוא מוריד 2.9 ריבאונדים, מוסר 1.2 אסיסטים ומוסיף 0.7 חטיפות לערב. יחסית ליכולותיו, מדד היעילות (5.2) מראה שגם אצלו היד עוד נטויה. 

בליגה הגרמנית, באופן טבעי, המספרים של שניהם קצת יותר גבוהים. זוסמן פתח ב-4 מתוך שמונה משחקים וב-20 דקות על הפרקט מספק 6.6 נקודות, 3.3 ריבאונדים, 1.3 אסיסטים ו-1.1 חטיפות. בלאט תרם בשבעה משחקים 4.4 נק' ו-4.3 אסיסטים ב-15:47 דקות בממוצע ומחזיק במדד הפלוס-מינוס השלישי בטיבו בקבוצה (6.6+ נקודות איתו על המגרש). 

"במכבי המטרה היא תמיד להיות מספר 1", סיפר יובל זוסמן בראיון ל-rbb24. "אני רוצה לזכות בגביע ובאליפות ולהגיע לטופ-8 ביורוליג. זו הכרזה יפה, אבל במשחק עצמו זה עניין של לעשות את המיטב". אז האם יש להם עוד לאן להשתפר? בוודאי, אבל ביחס לשני שחקנים צעירים שזו עונתם הראשונה בחו"ל כבר מדובר בצעד ראשון נהדר.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×