תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

על הקווים: פאבלו לאסו

24/03/2022
ראשי · אירופה · על הקווים: פאבלו לאסו
אחרי עשר שנים על הקווים של ריאל מדריד וכמעט שני עשורים כמאמן, כמעט הכל כבר נכתב ונאמר על פאבלו לאסו. גם דברים שליליים. קראו לו מקובע, כינו אותו צפוי והיו שטענו ש"הוא בא עם חילופים מהבית". הרכז לשעבר, שזוכה לאמון אדיר מצד שחקניו בעבר ובהווה, לא נוהג להתרגש. וגם לא לשנות.

ישנם כמה סוגי מאמנים כיום ביורוליג. יש שמדקדקים בהכנה לכל תרגיל ושחקן של היריבה, יש שמתמקדים ביכולות השחקנים שלהם ויש מעטים מאוד המציגים חזון אחיד ושומרים עליו בלי קשר לפציעות, יריבות, חילופים או מומנטומים. פאבלו לאסו הוא הדוגמא האולטימטיבית.

"זה לא קבעון, אלא חזון", מתעקש גורם מקצועי הקשור למכבי. "יש לריאל מדריד תחת לאסו תפישה ברורה של איך צריך לשחק, כמה צעירים יש לקדם ואילו תרגילים יש לבצע כדי לנצל את נקודות החוזק העיקריות של הסגל. למשל, היה להם תרגיל פיק אנד רול מיוחד לאנת'וני רנדולף. ברגע שהוא נפצע, לא ויתרו על התרגיל אלא התאימו אותו לגרשון יאבוסלה. השחקן מתאים את עצמו לתבנית הקבוצתית ומשדרג את היכולת הרלוונטית - למשל, קליעה מבחוץ או חדירה - כדי לבצע בצורה הטובה ביותר".אז נכון, ריאל מדריד מחזיקה בזכות קבוצת הכדורגל תקציב מספיק גדול כדי לענות על כל צורך שמעלה הצוות המקצועי. לצד זאת, חשוב לשים לב כיצד לאסו כמעט תמיד מעלה שחקן צעיר בגיל 17, 18 או 19 לדקות משמעותיות גם במחיר טעויות אפשריות או אובדן מומנטום. החזון יחד עם העוצמה שבסגל העמוק מאפשרים לו לעשות זאת פעם אחר פעם בצורה מתוכננת. העונה מדובר בחואן נונייס הכשרוני. 

זוהי העונה ה-11 של פאבלו לאסו כמאמן הראשי של ריאל מדריד ובשנה שעברה חוו הבלאנקוס החבולים לא מעט קשיים. למעשה, זו הייתה העונה עם שיעור ההצלחה ביורוליג השני הכי נמוך בקדנציה של המאמן (56.4% ניצחונות). המסקנות הופקו. עמדת הסנטר עובתה עם ונסן פוארייה המאסיבי, גרשון יאבוסלה הובא מווילרבאן ואדם האנגה צורף כדי לחזק את ההגנה על הקו האחורי.את העונה הנוכחית החלו לאסו וריאל מדריד במה שנראה כמו חזרה לדרך המלך. אחרי הניצחון (הדחוק) על מכבי בסיבוב הראשון עלו הלבנים למאזן 2:11, וכל הפרשנים ביבשת הישנה החשיבו אותם למועמדים בכירים לחזור ולהניף את תואר היורוליג. אלא שמאז, העניינים החלו להתערער, ואפילו להתפורר. משחק היורוליג הבא היה קלאסיקו בו חטפו הבלאנקוס סטירת לחצי מצלצלת ב-93:80 לשאראס וחבורתו. זה לא עצר מנע מהמדרידאים לדהור קדימה עם עוד 9 ניצחונות ברצף באירופה, אבל נראה היה שנמצאו הבקיעים בחומה. 

צריך להודות, גל הידבקויות בקורונה ופציעות היה כנראה גורם משמעותי יותר מהצד המקצועי ליציאה של ריאל מדריד מהקצב שאיפיין אותה בחצי הראשון של העונה. ב-8 בפברואר הכל השתנה. הרוטציה המקוצרת של פאבלו לאסו החלה להיעצר שוב ושוב בהתקפה ומשחקי חפירות טעונים הלכו פעמים רבות מדי לרעתה. 

ריאל מדריד נבלמה על 51 נקודות בלבד מול פנרבחצ'ה, קלעה 68 בלבד והפסידה בקלאסיקו נוסף, הושפלה ב-68:47 אצל ז'לגיריס קובנה ונתקעה ב-65:62 לכוכב האדום בבלגרד. מאז הפקק השתחרר מעט, לפחות בפן האופנסיבי. הבלאנקוס סיפקו 92 נקודות בניצחון על מילאנו, גברו על וילרבאן בפער של 12 נקודות ונאבקו באנדולו אפס, שניצחה בסופו של דבר 90:93. 

כך או כך, נהוג לחשוב שהצוות של פאבלו לאסו מגיע עם שיטה וכופה אותה על כל מצב. העניין הוא שלא מדובר בקבעון או תקיעות, אלא בחזון ברור של השבחת צעירים, חלוקת עומס והקצאת תקציב שמאפשרת ליצור סגל עמוק עם חלופות המתאימות לכל עמדה ומול כמעט כל הרכב. וכשאתה מאמן מנוסה שגדל במועדון ונחשב ליקירם של הכוכבים הוותיקים, נראה שעדיין הכל תלוי בפאבלו לאסו ושחקניו יותר מאשר ביריבות. 
מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×