תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

ג'מצ'י: "חשוב לנצח, אבל גם לעשות לטובת הקהילה"

מספר 12 האגדי, כיום סמנכ"ל שיווק וקשרי קהילה במועדון, דיבר בפודקאסט "מכביפוד" על תפקידו הנוכחי, הרגעים שיזכור בקריירה ועל הישראלים בסגל

30/07/2022
ראשי · חדשות · ג'מצ'י: "חשוב לנצח, אבל גם לעשות לטובת הקהילה"
מעטים האנשים שמזוהים עם מועדון הכדורסל מכבי תל אביב יותר מדורון ג'מצ'י. הוא לבש את המדים הצהובים-כחולים במשך 12 עונות, מתוכן שמונה בתור קפטן, וגרף 11 אליפויות ושבעה גביעים, לצד 4 הופעות בגמר גביע אירופה. ומרגע שפרש ממשחק פעיל בשנת 2000, הקלעי הדגול היה מעורב בדרכים כאלה ואחרות בניהול המועדון.

"אני היום במכבי במכבי סמנכ"ל שיווק ומכירות של המועדון", סיפר ג'מצ'י לפודקאסט "מכביפוד" שבו התארח השבוע, "מדובר כרגע על אחריות של נותני חסות, תאי צפיה, מנהל מחלקת הפלטינום, מחלקה שמטפלת בלקוחות שיושבים על הפרקט - לקוחות שמחזיקים במנויים של מעל ל-34 אלף שקלים. יש את זה גם בקבוצות גדולות אחרות בעולם. אני והצוות שלי מטפלים באירועים, בילדים, חניון, מתנות בחגים, ימי הולדת, פעילויות במגרש, שירות 7/24, כניסה למשחקי חוץ וכמובן עוד הרבה דברים.

"הצלע הנוספת שלי היא מחלקת הקהילה והגיים-דיי. במשחק הצוות שלי אחראי על כל מה שאתם רואים מסביב - המופעים, הפעילויות, תאי הצפיה, טרקלינים, כל מה שתרצו. מי שרואה אותי רואה את החלק של הגיים-דיי וקהילה, זאת הזדמנות לומר שרואים אותי כשאני מסיים את מה שצריך למעלה ואז אני מתפנה לשתי הצלעות האלה. בגדול, אני רואה בין סל לשניים במהלך המשחק. אם יש רגעים של שוויון או רגע מותח, אני נעמד להסתכל כדי שאני אדע על מה מדברים. שלא יישמע כאילו אני סובל מזה, אבל אני באמת לא רואה את המשחק. אני לא לבד, יש מאחורי זה צוות שלם, אחראי ומחויב. כל הנושא של חוויית המשחק חשוב לנו מאוד. זאת תקופה שונה וחלק מהשינוי בא לידי ביטוי בדברים שאנחנו עושים מסביב בתוך ההיכל ומחוץ להיכל".כשהתבקש לפרט על הפעילויות השונות, כמו טקס האוהד המסור, מנה מספר 12 האגדי את מגוון התחומים שבהם מכבי פועלת: "יש שחקנים ותיקים, ילדים חולים, וראייטי, ספיישל אולימפיקס, 'כנפיים של קרמבו', חיילים בודדים ומשפחות שכולות ומכבי שם. הייתה תמיד. מגיע למכבי המון קרדיט על זה. אחרי שפרשתי חזרתי למכבי כאחראי קשרי קהילה. מדובר בתחום חזק ומשפיע, כמו למשל לשלוח לילד ברכה לפני ניתוח. או אחרי אסון, אנחנו מדינה מוכת אסונות ואירועים. ברור שחשוב שננצח ולא נפסיד, אבל אני חושב שיחד עם המילה 'ניצחון' הדברים שאנחנו עושים לטובת הקהילה הם דברים גדולים. אני רואה את הביקורות והניתוחים אחרי הפסדים - כשבאים לנקודות שבר, לדעתי זה אמור טיפה לאזן".

לגבי האוהד המסור, החלטנו לתת קרדיט לאוהדים שמנויים עשרות שנים, להכיר אותם לקהל, להביא את הילדים והנכדים ולתת להם אושר. אנחנו סופרים את זה בפרמטרים של שנות מנוי, גיל, מצב רפואי, חשוב לנו שיהיו גם נשים וגם גברים. הרשימה עדיין באמת ארוכה. הצמדנו לזה בשנים האחרונות גם טיסה עם הקבוצה לחו"ל עם איזה מגן יפה. נאמנות צריך להוקיר; הקהל שלנו מאוד נאמן. אנחנו נמצאים בצומת בו אנחנו משקיעים בזה הכי הרבה זמן מכל השנים. חלק גדול מהאנשים הולך איתנו בטוב וברע והיה לא מעט רע. אנחנו מאוד מעריכים את זה".

על שמו של ג'מצ'י, היום כבר בן 61, עדיין רשומים כמה שיאים מרשימים בתולדות הכדורסל הישראלי. הוא מלך הסלים של ליגת העל בכל הזמנים (9,592 נקודות), שיאן ההופעות והנקודות בנבחרת והיה מלך הסלים של אליפות אירופה לנבחרות ב-1985 לפני אגדות כמו דראז'ן פטרוביץ' ודטלף שרמפף.

אז אחרי שדיבר על פועלו הניהולי כיום, התפנה ג'מצ'י לדבר על ימיו על הפרקט. כשנשאל מה לדעתו היה המשחק הכי גדול בקרירה שלו, ענה: "המשחק שלי נגד לימוז' בחוץ עם 49 נקודות. זה היה זמן שקשה מאוד לשחק. הייתי עם משפחה ובזמן מלחמה. דיברו איתי מהבית עם מסכה במהלך מלחמת המפרץ. נפלו פה טילים. דפקנו שם משחק חבל על הזמן אחרי דרך קשה מאוד. נתנו איזה 15 הפרש. זזתי הרבה על המגרש, נכנסתי טוב והחבר'ה מצאו אותי. זה ניצחון חוץ במשחק מלחמה עם הטילים. בגלל כמות הנקודות במשחק חוץ באירופה, הייתי לוקח את המשחק הזה בקטע המקצועי. פשוט התלבש. היה לי 18 מ-21 מהשדה וגם 5 מ-8 מהעונשין. זה עדיין מציק לי, מה זה 5 מ-8 מהעונשין? זאת אשמה שלי. זה עיצבן אותי במהלך המשחק. קיבלתי כדור בפינה בערך חצי דקה מהסוף והייתי צריך לזרוק שלשה ואמרתי לעצמי: 'מה, תיתן עוד שלשה רגילה?'. אז זרקתי עם קשת ככה כמו סטף ונכנס. ירדתי להגנה ואמרתי לעצמי: 'בוא'נה, אתה בושה. יא מגעיל'".

מצד שני, היו גם רגעים קשים. כשהתבקש ג'מצ'י לבחור רגע שכזה, הוא נזכר בשלושה. "הראשון היה הפסד האליפות לגליל", ציין ג'מצ'י, "חזרה בטיסה, נוחתים בשדה דב גמורים. המטוס נוחת ובאים לצאת משדה התעופה. עמדו בטור משני הצדדים אוהדים של הפועל תל אביב שחיכו לנו. אנחנו עוברים באמצע, יריקות מעשרים ס"מ ישירות לפנים. אני נוזל. הייתה תקרית עם איציק, מוטי ואייל סייר. היה קשה להבליג. לא היה כזה דבר להפסיד. נכון שהיו פציעות, גודס נפצע, אבל זה היה כואב. זה היה משפיל. זה המקום הראשון. בתקופה ההיא הפסד היה נעיצה של פגיון באמצע הלב. חיל ורעדה. זאת תקופה שונה."במקום השני ההפסד של גביע אירופה בכדור האחרון נגד מילאנו. במקום השלישי היה כשהחלקתי מול אסטודיאנטס. עשו מזה סיפור לא נורמלי. שיחקתי עם נעליים חדשות וקיבלתי את הכדור בזווית שהצד של הנעל החליק. אני מבין את הבאסה ואת התחושות. המדד אצלי תמיד היה וגם היום ככה, זה לא הבאסה ממה שקרה אלא הפקת הלקחים אחרי שנגמר. אם עשיתי כל מה שאני יכול כדי להגיע מוכן, אני סולח לעצמי. השקעתי, הייתי מאוד מחויב. בקושי יצאתי לבלות, לא אלכוהול, מחויב, אימוני אקסטרה להכניס דברים חדשים למשחק שלי. ברגע שהייתה לי את המחשבה ששם עשיתי כל מה שאני יכול כדי להצליח, אז סלחתי לעצמי. ככל שהשנים עוברות זה פחות לוחץ. הגעתי למלא גמרים ופיינל פורים ולא לקחתי. הייתי גם לא רע במשחקי הגמר, אבל בסופו של דבר אנחנו קבוצה. לפעמים הייתי סבבה לגמרי ומישהו אחר היה פחות טוב. ככה זה.

"חזרנו למלון, היינו צריכים לרדת לארוחת ערב. שמעון היה בטירוף, לפעמים אני מזכיר לו. הוא היה בשגעון בלתי נתפס. כשאתם אומרים מה זה מכביסט, זה זה. הוא צרח, היה מתוסכל והשתולל. אצלו בחדר, לא מול אנשים. מוני נכנס אליו והיה קשה מאוד להרגיע אותו. אני לא מספר בגלל רכילות, אלא כי ככה היה אז. זה ברור שלא תנצח תמיד. הפסד כשאתה רואה מה קורה לאדם כמו שמעון, אתה מתחבר לזה. היה אז גרעין ישראלי חזק וכשהגענו לצמתים כמו אליפות או דרבי, היינו מסתכלים אחד לשני בעיניים והבנתי שאי אפשר להפסיד".

"השתנו דברים, נוספו משחקים, הלחץ גדל ולוח הזמנים הופך להיות יותר מצומצם", אמר דורון בהתייחסות לעידן הנוכחי של הקבוצה והכדורסל בכלל. "יש לפעמים שלושה משחקים בשבוע והפסדים מתקבלים טיפה אחרת. אנחנו מתגלגלים מעונה לעונה ומפיקים לקחים. יש לנו אחלה ישראלים. יש לנו את גיא פניני והתשובה היא שנכון היה להביא אותו. הוא שולט במכביזם, הוא יכול להסביר מה זה מכבי ולהסביר גם לישראלים החדשים. יש לנו את יפתח וסורקין, אחלה חבר'ה. אני חושב שליפתח תהיה עונה שניה יותר טובה. מכבי עשתה אחלה מהלך, מגיע לגיא".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×