תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

אבי אבן

מנהל ספורטיבי
ת. לידה:
13.03.1976
אברהם (אבי) אבן פלד הוא ראש מערך הסקאוטינג, אחראי פיתוח שחקנים וחבר הוועדה המקצועית במועדון הכדורסל מכבי תל אביב. הוא גדל בחולון, שיחק במחלקת הנוער של הפועל חולון וכן בנבחרות הקדטים והנוער של ישראל, לפני שהתגייס לצה"ל. 

לאחר השחרור מהשירות הסדיר נרשם ללימודי הוראה בסמינר הקיבוצים וסיים תואר בהוראת חינוך גופני. במקביל אימן כדורסל ביבנה ולאחר מכן עבד כמאמן הנוער, המנהל המקצועי ועוזר המאמן בקבוצת הבוגרים של בני הרצליה. באותה תקופה אף אימן את נבחרת הקדטים של ישראל, עוזר מאמן בנבחרת הנוער, נבחרת העתודה וסקאוט של הנבחרת הבוגרת באליפות אירופה.

ב-2006 התחיל אבן לאמן את קבוצת הנוער של מכבי תל אביב ושימש כמנהל המקצועי של המחלקה. שנה לאחר מכן הצטרף לקבוצת הבוגרים כעוזר המאמן ובמשך השנים עבד תחת צביקה שרף, פיני גרשון, דייויד בלאט וגיא גודס. בהמשך תקופתו במכבי מונה לתפקיד ראש מערך הסקאוטינג ואחראי פיתוח שחקנים ועבד עם כוכבים בוגרים רבים, לצד סיוע בהצמחת כשרונות צעירים כגון יובל זוסמן, דני אבדיה ואחרים. 

שימש כמאמן לאחר גיא גודס ולפני מינויו של ז'אן טבק לפני שחזר לעמוד על הקווים כמחליפו של יאניס ספרופולוס, בעת שהאחרון חלה בקורונה. לאחר שהיווני סיים את תפקידו, מונה אבי אבן כמאמן מכבי והוביל את הצהובים להופעה ראשונה בפלייאוף היורוליג אחרי 7 עונות. לאחר עונת 2021/22, שב לתפקידו הקודם.
אבי אבן
אייקון סגל שחקנים מכבי

סגל השחקנים

לסגל המלא >
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×