תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - חידוש מנוי שמאלי - רשימת המתנה
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - חידוש מנוי שמאלי - רשימת המתנה

אריאל מקדונלד

#14 


רכז
ת. לידה:
05/01/1972
עונות בקבוצה:
3
אזרחות:
סלובניה/ארצות הברית
גובה:
1.91
עמדה:
רכז
עונות במכבי: 3
1999-2002

תארים:
1 אליפויות אירופה (2001)
3 אליפויות ישראל (2000-2002)
3 גביעי ישראל (2000-2002)


כשאריאל מקדונלד נחת בתל אביב בקיץ 1999, סימני שאלה רבים ריחפו מעליו. בעקבות עזיבתו של עודד קטש לפנאתינייקוס, מקדונלד סומן כמחליפו, אבל רבים פקפקו ביכולת של הרכז היחסית אלמוני שהגיע מלובליאנה להיכנס לנעליו של קטש. אבל עד מהרה, סימני השאלה הוחלפו בסימני קריאה מהדהדים.

בעונתו הראשונה ביד אליהו, מי שיצא מאוניברסיטת מינסוטה השתלט על הקו האחורי והוביל את מכבי לגמר גביע אירופה בסלוניקי, שם הצהובים נוצחו בידי אותו קטש ואותה פאו. בעונה הבאה בסופרוליג, לאחר שאנתוני פארקר הצטרף אליו ואל נייט האפמן, המהפך הושלם. מקדונלד הצעיד את מכבי בחזרה לגמר, שוב נגד הירוקים מיוון, והפעם כיכב עם 21 נקודות בדרך לזכיה ראשונה של מכבי באליפות אירופה אחרי 20 שנה.

הוא נפרד ממכבי אחרי עונתו השלישית, אבל השם אריאל מקדונלד לא יישכח בקרב אוהדי מכבי לעולם. מלבד הזכיה האירופית, הרכז האמריקאי שהתאזרח בסלובניה הספיק גם לזכות בשלוש אליפויות ישראל ובשלושה גביעים, כשעל הדרך הוא מוסיף לארון התארים הפרטי שלו את תואר השחקן המצטיין של הפיינל פור ב-2001 ואת תואר ה-MVP של ליגת העל בשנת 2000.

במהלך שנותיו במכבי, מקדונלד קלע 11.5 נקודות בממוצע למשחק. לאחר עזיבתו, הוא עבר בתחנות רבות באירופה, בהן פנאתינייקוס, דינמו מוסקבה וסיינה. הוא אפילו זכה ביורוקאפ במדי ג'ירונה הספרדית. 
אריאל מקדונלד
ממוצעים בקריירה

ממוצעים בקריירה

אייקון סגל שחקנים מכבי

סגל השחקנים

לסגל המלא >
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×